Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oczywiście że masz większą ropiętość ekspozycji - o ile masz manual w aparacie - poczytaj dokładniej o tym co oznacza EV (Exposure Value) - do tego tabelka i będziesz w stanie zrobić duużo więcej, halo może nie byłoby tak widoczne, jakbyś graniczną dolną ekspozycje zrobił ciemniejszą, choć to tylko moje przypuszczenia, nie wiem jakie warunki miałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że masz większą ropiętość ekspozycji - o ile masz manual w aparacie - poczytaj dokładniej o tym co oznacza EV (Exposure Value) - do tego tabelka i będziesz w stanie zrobić duużo więcej

Aj, wiem, wiem, wczoraj mi to KHRoN tłumaczył, jednak dla mnie to jeszcze ciężka sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee rozdzialka nie jest najwazniejsza ;) . Calkiem fajnie wyszlo jak na pierwsze proby z HDR'em (widze, ze ps 7.0, a jaki aparat?). Kurcze, sam bym musial sie pobawic w HDR... tyle ze mozna duzo posuc. No ale prawda jest, ze swietne ujecie, polaczone z profesionalna obrobka, skutkuje rozdziawieniem japy z zachwytu. Jak ma to miejsce u np. http://www.lonelywolf.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj nowsze catalysty (jesli masz ati) albo forceware (dla nvidii) - takie cos pojawia sie wlasciwie tylko wtedy, gdy jedziesz na wbudowanych w winde sterownikach karty

chyba ze to jakas nowa choroba visty, ktorej nie mam i ktorej przypadlosci sa mi obce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj nowsze catalysty (jesli masz ati) albo forceware (dla nvidii) - takie cos pojawia sie wlasciwie tylko wtedy, gdy jedziesz na wbudowanych w winde sterownikach karty

chyba ze to jakas nowa choroba visty, ktorej nie mam i ktorej przypadlosci sa mi obce

 

Sek w tym że stery z catalistami Konkretnie sie pier... przy instalacji. Stery na pewno nie są fabryczne. MAM XP. Ale bym sobie zagrał! Eh wspomnienia :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo canonów i innych aparatów, może się ktoś wypowiedzieć w kwestii nikona d40?? (chodzi o body)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo canonów i innych aparatów, może się ktoś wypowiedzieć w kwestii nikona d40?? (chodzi o body)

Zależy czy rzeczywiście wykorzystasz możliwości lustra. Bo jeżeli to ma być aparat, w głównej mierze do robienia zdjęć 'u_cioci_na_imieninach', to lepiej weź hybryde. Jeżeli fotografią naprawdę się interesujesz, weź lustro i odrazu zacznij zbierać na lepsze szkiełko :)

 

Ja wiem, że teraz wolałbym tańsze lustro, niż średnią hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma/miał ktoś do czynienia z Olympusem E-410?

jest wart tych pieniędzy?

Cenowo jest atrakcyjny - ale sam sysytem 4/3 nie jest tak popularny jak producet oczekiwał. Dlatego rozbudowa może być kosztowna (ceny szkieł Olympusa nie należą do najniższych) - brakuje oferty tańszych zamienników, zwłaszcza szerokokątnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy rzeczywiście wykorzystasz możliwości lustra. Bo jeżeli to ma być aparat, w głównej mierze do robienia zdjęć 'u_cioci_na_imieninach', to lepiej weź hybryde. Jeżeli fotografią naprawdę się interesujesz, weź lustro i odrazu zacznij zbierać na lepsze szkiełko :)

 

Ja wiem, że teraz wolałbym tańsze lustro, niż średnią hybrydę.

Maba a co masz za hybryde ja mam fz8 panasonica niestety, nie robie zdjęć typu "u cioci na imieninach" trochę interesuje się fotografią na tyle ile mi finanse pozwalają :D Jak miałbym kupować aparat to dopiero w grudniu :D ale wtedy tak za 3000 - 3500 zastanawiałem się właśnie nad d40 chyba że d80 stanieje ale jest cięższy i to jego wada, no i przyznam że do aparatu potzrebowałby teleobiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maba a co masz za hybryde ja mam fz8 panasonica niestety

Napiszę tak - pokaż mi swoje najlepsze zdjęcia, a powiem, czy potrzeba Ci lustro ;)

 

d40 chyba że d80 stanieje ale jest cięższy i to jego wada

To jest jego wada? Chyba nie masz pojęcia ile waży lustro, statyw, kilka szkieł, plus inne akcesoria..

 

no i przyznam że do aparatu potzrebowałby teleobiektyw.

Po co? Pozatym, wiesz ile kosztuje teleobiektyw? ;]

 

P.S. Jak już pisałem mam Sony H5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności