Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@maba: płytę Asus P5K-E (nie Abit!!)

Zasilacz: Antec Earthwatts 380W na przykład..

Grafika: NIE 7300GT, może 8400 któyś? Ja bym poszedł w ATI, bo lubię. jakieś 2400, czy 2600.

A jeśli w ogóle nie grasz, to kup zintegrowaną i masz z dyńki.

Proca kup 2160, podkręcanie trudne nie jest :]

Pamiątki spoko, dysk spoko, ja bym kupił 500'kę na 2 talerzach(czyli nie Samsunga)

Wypalarkę Lite'ona LH-20A1L. (zła jakość obecnie nagrywanych płyt to wina nośników ****ianych). Kupujcie tylko płyty Made In Japan (Taiyo Yuden)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maba: płytę Asus P5K-E (nie Abit!!)

Zdania są mocno podzielone.. >> Klikkk

 

Zasilacz: Antec Earthwatts 380W na przykład..

Jest droższy, słabszy ale czy lepszy od Chiefteca? Chyba jednak zostane przy swoim..

 

Grafika: NIE 7300GT, może 8400 któyś? Ja bym poszedł w ATI, bo lubię. jakieś 2400, czy 2600.

ATI są niestety droższe. Tańsza jest 8400GS, ale czy lepsza?

 

A jeśli w ogóle nie grasz, to kup zintegrowaną i masz z dyńki.

Chciałbym, żeby mi taki NFS MW poszedł. Bo czasem zagrać wypada ;)

 

Proca kup 2160, podkręcanie trudne nie jest :]

Słyszałem, że łatwiej trafić na E2140 kręcącego się lepiej..

 

dysk spoko, ja bym kupił 500'kę na 2 talerzach(czyli nie Samsunga)

Ja też, ale to 2x większy koszt. A i tak już wyszłem poza fundusze, wszystko razem wyszło 1,7k ;]

 

nagrywarke bralbym PIONEER DVR-212 ...

Ale czy będzie lepsza od H20L / LH-20A1L? Jeżeli tak to biore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reynevan: komp ma nie być do gier. A 7300GT to niby potwór jest?

@maba: to już jest Twój wybór, czy wolisz golfa 2 z 300KM silnikiem, czy nowego Lexusa z 200konnym.

Proponuję Ci zasilacz nowocześniejszy, wydajniejszy, cichszy i bardziej stabilny niż Chieftec. Ten Earthwatts jest na bebechach Seasonica, jeden z najtańszych zasilaczy, na jakie warto wydać kasę.

BTW: po czym wnosisz, ze jest słabszy od Chiefteca? I po czym wnosisz, że jest droższy? Nie ma dla Ciebie znaczenia czy zasilacz ma 380,czy "450" (cudzysłów istotny) Wat. Patrz na to, ile Twój komp pociągnie z niego prądu, to raz. Dwa- spójrz na obciążalność lini +12V1 i +12V2 w obu zasilaczach. :]

 

Tak się składa,ze składam właśnie przyjaciółce podobnego kompa, tylko, że ona ma limit 2-2.3k.

Mnie wyszedł komp:

E2160

P5N-E SLI (CPU do 3GHz)

2GB RAM (jakiegoś ze średniej półki)

ATI R2600XT

320GB WD AAKS

Antec 380W

budka CM centurion

i DVDRW dowolne, za jakieś 1850.

Można IMO przyciąć na płycie, ale niewiele, jeśli chcesz podkręcać procka (ładnie wypadł Asroc 4core1333-FullHD, ale nie macałem jeszcze).

Można by dorzucić jeszcze jakieś lepsze chłodzenie, a przede wszystkim dobrą pastę (Coolabolatory Liquid Pro)- jakaś stów.

I to jest solidny komp do grania poniżej 2k. Harmonijnie skomponowany, z dużymi możliwościami rozbudowy i CICHY.

Przy 1500 z czegoś musisz zrezygnować. Polecał bym płytę ze zintegrowaną grafiką (np. coś na Nvidii 7050PV- np Biostarek: http://www.allegro.pl/item291681650_nowa_p...775_fv_gw.html) -minus: trudno o coś porządnego z DVI i HDMI.

 

Z fajnymi płytami ze zintegrowaną grafą jest ciężko, zwłaszcza pod Intela, ale wszedł nowy chipset ATI, to zaraz coś będzie.

Jak CI będzie za słaba taka grafika, to sobie dokupisz za parę miechów mocniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja chyba ostateczna:

 

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GH 1MB

ArcticCooling Freezer 7 PRO (775)

Abit IP35-E

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK

Radeon HD2600XT GigaByte 256MB 128bit GV-RX26T256H

WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS

DVDR Pioneer DVR-212DBK SATA OEM Black

Obudowa CoolerMaster Elite 331 black bz RC-331

Antec EarthWatts 380W EC

 

{apollo: 1727pln}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności