Skocz do zawarto艣ci

FiiO FT3 dost臋pne do test贸w w Katowicach 馃グ馃幎


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

FiiO s艂ynie ze swoich IEM-贸w, odtwarzaczy i przetwornik贸w cyfrowo-analogowych, ale to mo偶e si臋 wkr贸tce zmieni膰 dzi臋ki nowym s艂uchawkom nausznym FT3. Dzi臋ki masywnym przetwornikom dynamicznym o 艣rednicy 60 mm pokrytych berylem, wyj膮tkowej konstrukcji ze stopu lotniczego aluminium, wygodnemu dopasowaniu i znakomitej jako艣ci d藕wi臋ku, s膮 to s艂uchawki wyj膮tkowo 艂atwe do rekomendacji.

Og贸lnie rzecz bior膮c, gra to zawodowo. FT3 b臋dzie prawdziwym koszmarem na scenie audio dla konkurencji z podobnej p贸艂ki cenowej, poniewa偶 zmusi innych do wprowadzenia innowacji i nadrobienia zaleg艂o艣ci. Wygl膮da na to, 偶e chi艅ski producent obra艂 w艂a艣ciw膮 艣cie偶k臋 rozwoju i kontynuuje swoj膮 tegoroczn膮 pass臋 udanych pomys艂贸w oraz produkt贸w.


鉃★笍 https://bit.ly/3qck9ZI


Zapraszam do test贸w w MP3Store Katowice 馃グ馃幎

ft3final3.png

  • Like 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • MP3store
6 minut temu, neonlight napisa艂(a):

Du偶o! Za ma艂o?! Potestujemy, zobaczymy. Jak b臋d膮 odskakiwa膰 nausznice od czachy przy basie, to wystarczaj膮co du偶e.馃榿馃憤

Jedyne do czego m贸g艂bym si臋 przyczepi膰 przy tych rozmiarach s艂uchawki, to w膮tpliwie rozwi膮zany system zawieszenia.

Przy du偶ej g艂owie mo偶e by膰 drobny k艂opot, no ale zobaczymy.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Nie wiem, jak to wygl膮da w rzeczywisto艣ci, ale pomijaj膮c estetyk臋, to zdecydowanie tego typu pa艂膮ki s膮 dla mnie najwygodniejsze. O rozmiar si臋 nie martwi臋, nie mam du偶ego globusa. 馃榿 Cena te偶 spoko, oby nie by艂o sybilant贸w i b臋d臋 kontent, przez chwil臋. 馃槅

Edytowane przez neonlight
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Dobrze przemy艣lany system kabla All-In-One i same s艂uchawki wygl膮daj膮 na bardzo solidnie wykonane聽馃憣

Edytowane przez x86
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

18 minut temu, x86 napisa艂(a):

Nie na d艂ugo艣膰 do艂o偶onego kabla mo偶na narzeka膰, a na brak drugiego mobilnego bo potrzeby i zastosowania s膮 przecie偶 r贸偶ne.

S艂uszna uwaga, ale teraz najwa偶niejsze jest to, jak to gra, bo jak wiemy (?!), sam kabel nie gra. 馃馃槅

Edytowane przez neonlight
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • MP3store
1 minut臋 temu, x86 napisa艂(a):

Nie na d艂ugo艣膰 do艂o偶onego kabla mo偶na narzeka膰, a na brak drugiego mobilnego bo potrzeby i zastosowania s膮 przecie偶 r贸偶ne.

To r贸wnie偶 prawda, chocia偶 z drugiej strony nie wyobra偶am sobie stosowa膰 ich "mobilnie", 350惟/102db sprawia, 偶e s膮 g艂odne pr膮du.

W rzeczywisto艣ci ma si臋 poczucie obcowania z czym艣 jeszcze pot臋偶niejszym - powiedzia艂bym, 偶e to do艣wiadczenie co najmniej na poziomie 600惟. Ale tu te偶 nie do ko艅ca chodzi o sam膮, czyst膮 moc. W przypadku spi臋cia FT3 z urz膮dzeniami s艂abszymi pod k膮tem budowy samej architektury wzmocnienia, mo偶e doj艣膰 do utraty blasku g贸ry i zbyt mocnego przesuni臋cia tonalnego w d贸艂, ale w negatywnym tego s艂owa znaczeniu. Ton i fizyczno艣膰 d藕wi臋ku drastycznie poprawiaj膮 si臋 w momencie pod艂膮czenia przez XLR do co najmniej 2W, m膮drze zaprojektowanego ampa, staj膮c si臋 wtedy solidne, wywa偶one i na granicy smacznej bujno艣ci.

Jeszcze jedna ciekawostka. FT3 s膮 niewiarygodnie dobre do takich og贸lnych zastosowa艅 multimedialnych - przerobi艂em w nich muzyk臋, gry i filmy - us艂ysza艂em wszystko, zobaczy艂em wszystko, dowiedzia艂em si臋 wszystkiego. Podobny poziom uniwersalno艣ci przychodzi mi jedynie do g艂owy w HD800S.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 minut臋 temu, discodroid napisa艂(a):

Ton i fizyczno艣膰 d藕wi臋ku drastycznie poprawiaj膮 si臋 w momencie pod艂膮czenia przez XLR do co najmniej 2W, m膮drze zaprojektowanego ampa..

To nie jest dobra informacja, dla mnie. 馃槜

3 minuty temu, discodroid napisa艂(a):

Podobny poziom uniwersalno艣ci przychodzi mi jedynie do g艂owy w HD800S.

Za choler臋 nie nazwa艂bym HD800s uniwersalnymi. 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • MP3store
Godzin臋 temu, neonlight napisa艂(a):

S艂uszna uwaga, ale teraz najwa偶niejsze jest to, jak to gra, bo jak wiemy (?!), sam kabel nie gra. 馃馃槅

Graj膮 super, s膮 艂adnie zr贸wnowa偶one. Ostatnio FiiO ma strojenie troch臋 mocniej zorientowane na Harmana, ale w takim ich wydaniu - czyli wysoce rozdzielcze i techniczne, ale jednocze艣nie bardzo przekonuj膮ce. Po odpowiednim nap臋dzeniu maj膮 imponuj膮c膮聽scen臋 i kapitalne rozci膮gni臋cie basu jak na tego rodzaju konstrukcj臋. 艢rednica jest lekko zrelaksowana i charakterystyczna dla berylu, czyli bujna i powiedzia艂bym dodatkowo, 偶e wr臋cz kremowa. Jej mocne strony obejmuj膮 takie aspekty, jak dobra separacja d藕wi臋ku, ponadprzeci臋tne obrazowanie z precyzj膮, dobra klarowno艣膰, czyste w艂a艣ciwo艣ci tonalne, ciasne transjenty i wierna barwa.

Soprany kwestia indywidualna - potrafi膮 zasycze膰, ale je偶eli Twoje uszy nie krwawi膮 przy HD600 lub DT990, to nie poczujesz r贸偶nicy. Wyczyta艂em w sieci, 偶e jest pewien ma艂y 2db peak przy 11 kHz, ale w pomiarach jest on wzmacniany przez wewn臋trzny rezonans urz膮dzenia pomiarowego, wi臋c tak naprawd臋 to nic istotnego. Co do samej jako艣ci wysokich ton贸w nie mam zastrze偶e艅. Moim zdaniem rozdzielczo艣膰 jest wyra藕nie lepsza ni偶 np. u Sennheisera. S艂ycha膰 te偶 nut臋 barwy berylu, kt贸ra ujawnia si臋 najbardziej przy ods艂uchu talerzy - blakn膮ce tony zyskuj膮 i sprawiaj膮, 偶e instrumenty perkusyjne brzmi膮 bardziej naturalnie.

FiiO udaje si臋 coraz cz臋艣ciej robi膰 naprawd臋 fajne rzeczy聽:)

  • Like 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • MP3store

5 godzin temu, side napisa艂(a):

Co to jest m膮drze zaprojektowany amp? Prosz臋 o przyk艂ady. Pytam bez ironii.

Moc to nie wszystko. Najwa偶niejsza jest umiej臋tno艣膰 kontroli energii oraz og贸lny spos贸b przekazu, prezentacji brzmienia. Fajnym przyk艂adem bardzo m膮drze graj膮cego wzmacniacza o przeci臋tnej mocy jest np. Questyle M15 lub EarMen ST-AMP. Doskona艂ym przyk艂adem niezbyt m膮drze graj膮cego wzmacniacza o du偶ej mocy jest np. HiFiMAN EF400.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 1 miesi膮c temu...
W dniu 26.07.2023 o 13:04, discodroid napisa艂(a):

Doskona艂ym przyk艂adem niezbyt m膮drze graj膮cego wzmacniacza o du偶ej mocy jest np. HiFiMAN EF400.

Co艣 w tym jest. Nie jestem g艂uchy, a rozkr臋cam ef400 na high gain na maksa i jestem w stanie s艂ucha膰 muzyki na s艂uchawkach. Chyba, 偶e mam zepsuty egz.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj si臋 aby mie膰 wi臋kszy dost臋p do zasob贸w forum. Przeczytaj regulamin Warunki u偶ytkowania i warunki prywatno艣ci zwi膮zane z plikami cookie Polityka prywatno艣ci