Skocz do zawartości

Violectric HPA V202 oraz HPA V222


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Witajcie,

 

przesyłamy świeże recenzje dwóch tytułowych "elektrowni", prosto z kraju producenta sprzętu:

 

Recenzja HPA V222

 

Recenzja HPA V202

 

Słowo elektrownia użyte nieprzypadkowo, gdyż rzadko zdarza się na rynku sprzęt, który przy takich gabarytach jest w stanie oddać tak wysoką moc wyjściową. Zdecydowanie polecamy przetestowanie, zwłaszcza osobom, które posiadają bardziej wymagające słuchawki - to może być dla Was prawdziwy game changer - bo króliczka jak wiemy, nigdy nie uda się dogonić 🙃

 

Na koniec szybkie przypomnienie, że niemiecka skala ocen jest odwrócona - co by nie zakończyć czytania recenzji na ocenie 1,6 😉

 

Stay tuned 🎵

 

Zespół MP3Store

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.06.2023 o 13:04, MP3store napisał(a):

CIACH

 

Słowo elektrownia użyte nieprzypadkowo, gdyż rzadko zdarza się na rynku sprzęt, który przy takich gabarytach jest w stanie oddać tak wysoką moc wyjściową. Zdecydowanie polecamy przetestowanie, zwłaszcza osobom, które posiadają bardziej wymagające słuchawki - to może być dla Was prawdziwy game changer - bo króliczka jak wiemy, nigdy nie uda się dogonić 🙃

 

CIACH

Mimo pokaźnych możliwości prądowych, AMP sprawdza się też znakomicie ze słuchawkami dokanałowymi - jest to "prawdziwie" zbalansowana konstrukcja z m.in. "pełnym" wyjściem Pentaconn'em 🆗, nisko-ohmowym 🥰. U mnie napędza od HD800s (+6db), po Monarchy Mk2 (-18db), z potencjometrem głośności ustawionym na godz. 12:00. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie v222 napędza ZMF Verite Closed i HD800S.

Wzmacniacz jak za te pieniądze gra bardzo dobrze, po tzw. lampowej stronie z odpowiednią mocą.

 

W recenzji jako minus dali brak wyjścia liniowego, jak ktoś chce przedwzmacniacz to kupi wyższy model. Dla mnie to zaleta, że otrzymujemy sam wzmacniacz bez dodatkowych rzeczy, które mają wpływ na dźwięk. Miałem v281 i uważam że ten maluch tj. v222 jest ciekawszy brzmieniowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, uznam napisał(a):

które mają wpływ na dźwięk

Że niby dodatkowe pre w ich wyższych modelach wpływa niekorzystnie na dźwięk z dziurki słuchawkowej?

Używam pre w Niimbusie i jest rewelacyjne, ze zmiennym gain. Nie ma żadnego negatywnego wpływu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mii

W dniu 14.07.2023 o 07:31, lobuz1 napisał(a):

Że niby dodatkowe pre w ich wyższych modelach wpływa niekorzystnie na dźwięk z dziurki słuchawkowej?

Używam pre w Niimbusie i jest rewelacyjne, ze zmiennym gain. Nie ma żadnego negatywnego wpływu. 

Niimbus to worek pieniędzy. Mi chodziło o to, że każda dodatkowa rzecz generuje wyższy koszt urządzenia, a ten dodatek nie jest mi potrzebny. Wyjście liniowe nie będzie miało wpływu na brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności