Skocz do zawartości

MONET I INNI IMPRESJONIŚCI PO RAZ PIERWSZY W WARSZAWIE


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam. Pokazowi towarzyszy wyjątkowa ścieżka dźwiękowa autorstwa Luki Longobardiego. Byłem z żoną i synkiem.

 

https://artboxexperience.com/aktualnosci/immersive-monet-the-impressionists

https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/monet-i-inni-impresjonisci-po-raz-pierwszy-w-warszawie-mozesz-wejsc-do-ich-obrazow-230508095503

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impresjonistów ostatnio obejrzałem kilka obrazów w Berlinie. Wiadomo że to nie Orsay w Paryżu ale zawsze coś.

 

We Wrocławiu do 25 czerwca jest taka wirtualna wystawa

https://wystawaimpresjonisci.pl/

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Palpatine napisał(a):

Są tam oryginały czy wszystko na monitorach?

Nawet nie ma monitorów. Wyświetlają interaktywnie na ścianach z projektorów z podkładem muzycznym. 😊

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multisensoryczna wystawa„Immersive Monet & The Impressionists” to:

  • 438 obrazów wykorzystanych w animacjach wystawy,
  • 1 500 000 klatek wideo,
  • 3000 m3 projekcji,
  • 760 m2 refleksyjnej podłogi,
  • sala edukacyjna z wprowadzeniem do wystawy,
  • bezpłatna aplikacja mobilna z treściami wzbogacającymi wiedzę o impresjonizmie i najważniejszych artystach,
  • dwa magiczne instaspoty: mostek w Giverny i nenufary oraz Paryż i wieża Eiffla.
23 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

Aha - Berlin to Altenational Galerie na 2 piętrze.

Byłeś w jakimś muzeum w Wiedniu? Będę w sobotę i zatrzymam się tam w drodze do Chorwacji. Trafił mi się wyjazd służbowy.

https://www.albertina.at/en/exhibitions/monet-to-picasso/

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Byłeś w jakimś muzeum w Wiedniu?

Byłem w 2016 roku w Wiedniu i zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Szczególnie Pałac Schonbrunn. Nasz Pałac Królewski w Warszawie jest piękny no ale co tam się dzieje ...

Generalnie kto jeszcze nie był zwiedzać Wiednia to szczerze polecam. Ja przycebuliłem i nocowałem za grosze u Słowaka w hostelu na wsi przy granicy. Codziennie dojeżdżałem 50km i zostawiałem auto w P&R + bilet okresowy na komunikację miejską. Za to jakie mega smaczne piwko z drewnianej beczki mieli Słowacy w małej wiejskiej spelunce :D

20150911_153402.jpg20150911_153845.jpg20150911_143143.jpg

Edytowane przez x86
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x86 napisał(a):

Byłem w 2016 roku w Wiedniu i zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Szczególnie Pałac Schonbrunn. Nasz Pałac Królewski w Warszawie jest piękny no ale co tam się dzieje ...

Generalnie kto jeszcze nie był zwiedzać Wiednia to szczerze polecam. Ja przycebuliłem i nocowałem za grosze u Słowaka w hostelu na wsi przy granicy. Codziennie dojeżdżałem 50km i zostawiałem auto w P&R + bilet okresowy na komunikację miejską. Za to jakie mega smaczne piwko mieli Słowacy z drewnianej beczki w małej wiejskiej spelunce :D

20150911_153402.jpg20150911_153845.jpg20150911_143143.jpg

Ja będę we Wiedniu w te wakacje :)

 

A co do wystawy - ciekawe jaka jest jakość przygotowania tych animacji. Ostatnio w Trójmieście było coś podobnego z dziełami Van Gogha. Wielki marketing, były tłumy, maluczcy się zachwycali. Natomiast na filmach promocyjnych wyglądało to słabo, po prostu posklejane byle jak. I niektórzy ludzie to potwierdzali. Więc był to prawdopodobnie skok na kasę, event rozrywkowy przykryty ceratką z nadrukami z obrazów Van Gogha :)

 

Oczywiście tu być tak nie musi. Widziałem nagrania z podobnej wystawy interaktywnej na podstawie obrazów Klimta i wyglądała świetnie. Miałem być nawet na niej w Barcelonie, ale nie dojechałem ze względu na awarie pociągu :(

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiedniu byłem w 2017 ostatnio i Schonbrunn polecam. Także Hofburg. Z muzeów byłem w Kunsthistorisches Museum na MuseumPlatz (koło pomnika Marii Teresy). Z drugiej strony jest Muzeum Historii Naturalnej.

 

Z Wiednia ...do Albertiny jakoś nie trafiłem. Nie wiem dlaczego. Natomiast trasy Hofburga obszedłem, Schonbrunn, Belweder, Muzeum Historii Wojskowości , Katedrę sw Szczepana, Kunsthistorisches Museum,Wieżę Telewizyjną, Muzeum Techniki.

Dla mojej Żony obowiązkowe były odwiedziny Zoo przy Schonbrunnie (panda wielka)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności