Skocz do zawartości

T10 - Wyświetlanie Tagów, Ums/mtp


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po dywagacjach w moim temacie doszedłem do wniosku, że jednak kupię T10. W związku z tym mam dwa pytania:

1. W jakiej formie wyświetlane są tagi? Wiem, głupie pytanie, jednak kto pyta nie błądzi. O ile w poprzednim odtwarzaczu wyglądało to następująco:

tytuł

wykonawca

album

i było jedno pod drugim, to chyba w T10 będzie to wyglądać tak:

tytuł - wykonawca - album

 

2. Na Wikipedii przeczytałem, że modele sprzedawane w Hameryce i Europie są MTP i trzeba instalować Windows Media Player 10 lub nowszy. Service Pack 2 i XP mam. Czy zmieniając wersję na UMS (przeciągnij i upuść) stąd http://www.iriver.com/support/mtp.asp nie stracę gwanancji? I jeszcze jedno. Wkurzające jest, że z softem UMS można nagrywać tylko 96 kbit/s.

 

Pytania końcowe:

1. Czy rzeczywiście MTP jest proste jak budowa cepa? Bo kojarzy mi się z paplaniem jak w iTunes. Od zawsze nie lubiłem WMP.

2. Którą wersję polecacie wg siebie? Której się wam lepiej używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem gdzie tu tagi :| Mi sie wyswietlaja chyba tylko nazwy plikow i tyle :|

2. 2 GB wersje T1o sa juz teraz zawsze UMS. Chyba ze bedziesz mial wielkiego pecha i jakims niewiarygodnym cudem trafisz na MTP to zawsze mozesz przerobic na UMS bez utraty gwarancji. Przechodzenie miedzy MTP<=>UMS przy pomocy Iriver Firmware Updater jest dozwolone i nie anuluje ono gwarancji

 

 

1. Nawet jak masz MTP to instaluje WMP 10 i mozesz nortmalnie explorerem wrzucac pliki. Mozesz tez korzystac z samego WMP ale po co? Trzerba po prostu pamietac o tym ze pod MTP masz inna struktura katalogow na playerku (chyba xD)

2. Ja mam UMS i wrzucam co chce jak chce gdzie chce i elo

 

Wkurzające jest, że z softem UMS można nagrywać tylko 96 kbit/s.

 

Lol? Dziwne ja mam UMs i nagrywam do 128kb/s (najwyzsza jakosc) Ta przypadlosc ograniczania softwareowego dzialania dyktafonu dotyczyla chyba iFPow a nie Tx0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak masz MTP to instaluje WMP 10 i mozesz nortmalnie explorerem wrzucac pliki. Mozesz tez korzystac z samego WMP ale po co? Trzerba po prostu pamietac o tym ze pod MTP masz inna struktura katalogow na playerku (chyba xD)

Tzn, że instaluję WMP10, on sobie jest nieużywany tylko "żeby był" a i tak wrzucam na MTP "przeciągnij i upuść"?

Jeszcze napiszę do katowickiego MP3Store, czy mają na sklepie UMS czy MTP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że instaluję WMP10, on sobie jest nieużywany tylko "żeby był" a i tak wrzucam na MTP "przeciągnij i upuść"?

Jeszcze napiszę do katowickiego MP3Store, czy mają na sklepie UMS czy MTP smile.gif

 

Wlasnie mniej wiecej na takiej zasadzie to dziala ;) Jak T10 jest MTP to widziany jest w systemie (potrzebny WMP10 i SP2) jako urzadzenie audio a jesli UMS to jako dysk wymienny (tu nie ma wymagan dla XP) W obydwoch przypaqdkach muzyke mozesz wrzucac metoda pociagnij i spusc xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem gdzie tu tagi :| Mi sie wyswietlaja chyba tylko nazwy plikow i tyle :|

Po pierwsze, musisz mieć tagi zapisane w plikach. Jak ich nie ma to iRiver zawsze będzie czytał nazwy plików podczas odtwarzania. Druga rzecz, to musisz mieć włączone wyświetlanie tag'ów: Settings -> Display -> Tag Info. -> On.

 

W T1o jak i T3o nazwa jest wyświetlana podczas odtwarzania tak: Title - Artist

Jak chcesz koniecznie nazwę albumu to możesz wpisać w tag'ach w polu title nazwę albumu np. w nawiasie co będzie wyglądać np. tak: Title (Album) - Artist ale według mnie to się nie opłaca :).

W Browser są będą pokazywane według nazw.

 

Osobiście ja tworzę dla każdemu albumu osobny folder - według 'schematu' to będzie tak:

music\artist\album\ 01song.mp3

... i mi to odpowiada :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavlitto1

 

ad. 1) T10 wyświetla: "tytuł utworu - wykonawca", musiał byś foobarem2000 łączyć pole album z wykonawcą, albo odpowiednio nazywać foldery (nazwą albumu) co na wyświetlaczu wygląda tak:

album (nazwa folderu)
tytuł utworu - wykonawca

ALE nazwa folderu się nie przesuwa, więc jeśli jest zbyt długa to jest po prostu obcięta

 

ad. 2) mylisz się z iFP-kami, nic co dotyczy iFP-ków nie jest prawdziwe dla serii T (poza nazwą producenta ;] )... a już na pewno nie "ograniczenia wersji UMS"

 

zmiany dokonujesz legalnie za pomocą tego: http://www.iriver.com/mtp

 

poza tym WMP10 faktycznie potrzebny jest "dla zasady" - większość osób mających firmware MTP nawet o tym nie wie (a jak masz WMP11 a nie WMP10, to już praktycznie zupełnie niczym się to nie różni od UMS-u)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) T10 wyświetla: "tytuł utworu - wykonawca", musiał byś foobarem2000 łączyć pole album z wykonawcą, albo odpowiednio nazywać foldery (nazwą albumu) co na wyświetlaczu wygląda tak:

album (nazwa folderu)
tytuł utworu - wykonawca

ALE nazwa folderu się nie przesuwa, więc jeśli jest zbyt długa to jest po prostu obcięta

 

nazywanie folderów nazwą albumu nic nie daje bo t10 nie wyświetla nazwy folderu, wyświetla chyba tylko tagi w formacie [title] - [artist]

umieszczenie w tagu [artist] także nazwy albumu spowoduje przewijanie całego textu [title] - [[artist] + [album]] (ech ta algebra - chyba zamknąłem wszystkie nawiasy) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazywanie folderów nazwą albumu nic nie daje bo t10 nie wyświetla nazwy folderu, wyświetla chyba tylko tagi w formacie [title] - [artist]

 

przecież wyświetla, ale tylko w opcji przeglądania folderów kiedy wchodzisz do folderu, wyświetla się na górze właśnie jego nazwa.. imo wystarcza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież wyświetla, ale tylko w opcji przeglądania folderów kiedy wchodzisz do folderu, wyświetla się na górze właśnie jego nazwa.. imo wystarcza..

podczas przeglądania - jak najbardziej - imo również wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu:

czy kombinacje przycisków są naprawdę trudne? Tak na wszelki wypadek ściągnąłem instrukcję i większość jest dla mnie trochę trudna. Być może dlatego, że nie mam go w rękach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze obsluga T10 jest banalnie prosta. Jak do kazdego urzadzenia trzeba sie przyzwyczaic ale z tego co pamietam mi opanowanie obslugi t10 zajelo doslownie kilkanascie minut = przerwertowanie instrukcji. Jak bedziesz go juz mial w rekach to szybko pojdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazywanie folderów nazwą albumu nic nie daje bo t10 nie wyświetla nazwy folderu, wyświetla chyba tylko tagi w formacie [title] - [artist]

umieszczenie w tagu [artist] także nazwy albumu spowoduje przewijanie całego textu [title] - [[artist] + [album]] (ech ta algebra - chyba zamknąłem wszystkie nawiasy) ;-)

nie wiem jak u was ale u mnie widac nazwy folderow nawet w przegladarce xP

 

i tak jak juz wszyscy wspomnieli, tagi wyswietlane sa jako title - artist (co dla mnie jest troche meczace, w ktoryms nowym firmware powinni dodac opcje zamiany..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u mnie widac nazwy folderow nawet w przegladarce xP

źle zrozumiałeś OR niezrozumiale napisałem xD

W serii T Podczas odtwarzania muzyki (chodzi o menu Music) nie ma nazwy folderu pokazanej, ale w przeglądarce jest (u samej góry). Nawet nazwa "dysku" jest jak się wejdzie na Root'a x]

W ifp podczas odtwarzania (menu Music) pokazuje nazwa folderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To znowu ja. Pytanie ofoldery

Czy będzie odtwarzacz widział foldery tworzone za pomocą PPM - Nowy folder? I czy obsługuje podfoldery?? Tzn:

 

-Alizee

----Gourmandises

----Mes Courants Electriques

----En Concert

-Katie Melua

----Piece by Piece

 

że w folderze Alizee będą podfoldery z kolejnymi albumami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Odtwarzacz widzi foldery, podfoldery, jak i pod-podfoldery ... :P

+ dodatkowo będzie takie coś, że na ikonce folderu "Alizee" pokaże się 'plusik' (o taki -> +) informujący użytkownika że wewnątrz tego katalogu znajdują się foldery (podfoldery) [u ciebie będą one "Gourmandises", "Mes Courants Electriques" ...)

 

Sam tak robie ;), porządek ładny jest :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności