Skocz do zawartości

Mam kolumny EDIFIER 1600 POTRZEBNY WZMACNIACZ DO LAPTOPA - FX-AUDIO DAC-X6


al11

Rekomendowane odpowiedzi

"Mam kolumny EDIFIER 1600 POTRZEBNY WZMACNIACZ DO LAPTOPA" 

?

43 minuty temu, al11 napisał(a):

(Wiem, że kwota jest nieodpowiednia)

?

43 minuty temu, al11 napisał(a):

Jeśli tak, czy ma znaczenie sposób podłączenia: jack czyRCA?

?

 

Chyba nie ogarniasz podstaw. A jeśli potrzebna ci zewnętrzna karta dźwiękowa to do tych kolumienek x6 będzie w sam raz na mój gust bo X6 ma funkcję przedwzmacniacza i będzie wygodnie można zmieniać głośność. Tak wiem że jest pilot ale je ich zazwyczaj nie lubię. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Ja też nie lubię pilota. Nawet nie rozpakowałem

Godzinę temu, side napisał(a):

Jakbyś się zdecydował na fx6, to jest w komisie. Taniej i szybciej. Nie moje ogłoszenie.

Gdzie

Godzinę temu, Birken napisał(a):

Chyba nie ogarniasz podstaw.

Zakładam, że nawiązujesz do RCA - jeśli nie problem, to wyjaśnij.

 

W kwestii jack - jeden ze sprzedawców podaje dla słuchawek: od 16 Ohm do 300 Ohm.

Nie wiem ile mają moje kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 16:46, al11 napisał(a):

W kwestii jack - jeden ze sprzedawców podaje dla słuchawek: od 16 Ohm do 300 Ohm.

Nie wiem ile mają moje kolumny.

 

Przede wszystkim - to są kolumny aktywne, więc nie potrzebujesz do nich wzmacniacza, jedynie źródło sygnału (DAC). Czyli najlepiej podłączać do wyjścia line-out w DACu, które jest najczęściej realizowane złączami RCA właśnie. Co do wyjścia jack - da się, jak najbardziej, np. do wyjścia w laptopie, bo tam nie ma mocnego wzmacniacza. z takim byłbym ostrożny bo nie jest to zalecane (bi-amping).

Ja bym na Twoim miejscu wziął jakiś DAC z opcją zwrotu żeby sprawdzić czy w ogóle usłyszę różnicę względem wyjścia w lapku, bo może się okazać że niepotrzebnie tylko wydasz kasę. To nie są kolumny z wysokiej półki (chociaż w swojej cenie świetne, sam miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dojechał. (miał być 15 maja, więc grubo przed czasem).

W zestawie przejściówka z małego jack na duży. Nie zwróciłem uwagi na zdjęciach, że będzie potrzebna ale jest w zestawie.

Działa przez jack i RCA.

Przy pierwszym podłączeniu przez RCA nie było regulacji basów (na kolumnach. X6 - ma tylko regulację głośności. Oczywiście nie działa przez ), teraz działa.

Wydaje się trochę nielogiczne?

Regulacja głośności w komputerze działa zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności