Skocz do zawartości

Iaudio 7 Już W Sprzedaży ?!


Songo

Rekomendowane odpowiedzi

Moze jest to przywracanie jakis opcji domyslnych? Taki reset. Niestety, Cowon nie rozpieszcza klientow instrukcjami. Manual tylko na CD-Romie i to na dodatek strasznie okrojony. Pisze tylko o podstawowych funkcjach, zaawansowanych mozna sie domyslic i testowac na tak zwanego czuja "klikne i zobacze co sie stanie". Nie wiem tez, czemu w wyborze jezykow zabraklo polskiego. Sa holenderski czy szwedzki, chociaz Polakow jest wiecej na swiecie niz Holendrow i Szwedow razem wzietych. Widac do Korei nie dotarlo jeszcze, ze Polska jest duzym krajem europejskim ktory sie liczy na swiecie. Moze w kolejnym firmware wezma to pod uwage.

 

A jaki masz u siebie firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sa holenderski czy szwedzki, chociaz Polakow jest wiecej na swiecie niz Holendrow i Szwedow razem wzietych. Widac do Korei nie dotarlo jeszcze, ze Polska jest duzym krajem europejskim ktory sie liczy na swiecie.
Niby prawda, ale ich rynki sa sporo wieksze od naszego i to na pewno uwzgledniaja. Mozesz napisac e-maila do Cowona, jak przychodzi duzo takich prosb to je w koncu uwzgledniaja. Do D2 dodali polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie kolejnego jezyka niewiele ich kosztuje. Tlumaczenie, ze rynek slabo chlonny nic nie da. Jesli mamy sie tlumaczyc zbytem, to co w takim razie robia jezyki hebrajski czy rosyjski? Przeciez to jeszcze mniejszy zbyt niz w Polsce. Taki Philips czy Creative jakos potrafia wziac Polakow pod uwage. Sprzet Philipsa gdzie nie kupisz (nawet za granica), a w manualu wielojezykowym jest i polski.

 

Poza tym nie mysl, ze i na Zachodzie jest slodko. Sam mieszkam w Danii i wsrod moich znajomych i kolegow nikt nie ma ani iRiverra ani Cowona. Tu ludzie nie gonia tak za marka jak w Polsce, bardziej interesuje ich cena. A iRiverry i Cowony sa bardzo drogie w porownaniu do konkurencji. Dlatego i sklepow z tymi produktami jest malo. Polska lepiej sie zaopatruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Izrael to bardzo wielu uzytkownikow forum iaudiophile skarzy sie na brak hebrajskiego w D2.

 

Dodanie kolejnego jezyka niewiele ich kosztuje.

Ale tu sie musze zgodzic, wystarczylo by tlumaczenie zrobione przez polkkiego dystrybutora i 30 minut pracy programisty.

 

Po prostu trzeba do nich pisac tak dlugo, az do nich dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak :) Nie jest to 30 min pracy programisty. Jest to powiedzmy 40 min przy tłumaczeniu.

Ale zaimplementowanie jest już bardzo kłopotliwe i stąd tylko D2 ma j. polski.

I nie nastawiał bym sie, żeby i7 szybko dostało Polski.

 

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mało się sprzedaje Cowonów w Polsce. A jest to swego rodzaju "nagroda". JP w D2 to dość mocno sprawa mojego uporu.

Napewno można powalczyć, ale jest to mocno mozolne i często bez efektów (np. X20 miał mieć język polski, i ****).

W przypadku D2 załatwienie języka Polskiego zajęło dokładnie 2 miesiące. A samo tłumaczenie zajęło 40 min Khronowi.

 

Co do sprzedaży w Izraelu czy Rosji to jest ona z 30 razy taka jak w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje softu 1.13 a zamówiłem go w niedzielę, nic złego się z nim nie dzieje nie mam błędów jak wcisnę głośniej na zablokowanym ani nie mam problemu żadnego z panelem dotykowym cokolwiek to za problem miał by być bo nie napisal o co dokładnie chodzi, więc nie wiem czy jest sens zmieniać choć 1.13 to chyba dość stary.

Co do sprzedaży takich marek jak iRiver czy Cowon np w angli to jest naprawdę trudno je znaleźć w sklepach to znaczy nie znalazłem żadnej z tej marki w żadnym z 12 sklepów jakie przeszukałem gdy chciałem kupić swojego zostało mi zamówić z netu w dodatku z irlandi :]

Co do języka polskiego to choć bez większych problemów da się obsługiwać go po angielsku to mimo wszystko przydało by się spolszczenie bo dlaczego by nie miał być po polsku należymy do nato do juni europejskiej ale cały czas nikt nas nie traktuje poważnie i choć by z tego jednego powodu mogli by zrobić ten polski:]

Może jakaś petycja internetowa i potem przesłać to do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedaży takich marek jak iRiver czy Cowon np w angli to jest naprawdę trudno je znaleźć w sklepach to znaczy nie znalazłem żadnej z tej marki w żadnym z 12 sklepów jakie przeszukałem gdy chciałem kupić swojego zostało mi zamówić z netu w dodatku z irlandi :]

W USA tez nie ma ich wiele, ale wystarczy popatrzec na amerykanskie fora zeby zobaczyc, ze u nich nawet niszowe produkty sprzedaja sie w ogromnych ilosciach.

 

Poza tym, nie ma co przesadzac: player tyo nie statek kosmiczny, ja potrafie obslugiwac swojego D2 w kazdym z dostepnych jezykow, mimo ze ich nie znam.

 

I przyznam sie, ze nie wiedzialem, ze implementacja jezykow pod wzgledem programistycznym nie jest prosta. Mialem do tej pory wrazenie, ze wystarczy wykorzystac dotychczasowy kod z innych jezykow, a jedyna prawdziwa praca jest przetlumaczenie tekstu, co mimo wszystko nie jest strasznie pracochlonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przyznam sie, ze nie wiedzialem, ze implementacja jezykow pod wzgledem programistycznym nie jest prosta. Mialem do tej pory wrazenie, ze wystarczy wykorzystac dotychczasowy kod z innych jezykow, a jedyna prawdziwa praca jest przetlumaczenie tekstu, co mimo wszystko nie jest strasznie pracochlonne.

To zależy od tego, czy od początku lokalizacja językowa jest robiona jako tzw. Localization Kit (czyli zestaw lokalizacyjny).

Jeżeli lockit jest zrobiony i jest zrobiony dobrze, to programista nie ma w ogóle do czynienia z lokalizacją (poza może naprawianiem bugów lockita) - tak na robi się wszelkiego rodzaju oprogramowanie, które od podstaw robione jest ze świadomością potrzeby tłumaczenia na wiele języków.

Przypuszczam, że po prostu producentom FW playerków nie opłaca się ładować w oprogramowywanie lockita. Gdyby bowiem lockit był, to tłumaczenie na kolejny język faktycznie sprowadzałoby się do pół godziny pracy tłumacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak uwazam, ze Polska jest duzym krajem. Duza liczba mieszkancow i drugie tyle mieszka w pozostalych krajach. To wystarczy, aby ten kraj brac na powaznie i nie sugerowac sie liczba sprzedanych egzemplarzy tylko zaakceptowac. Poza tym to, ze malo sie sprzedaje w Polsce moze jest wynikiem wlasnie ich braku podejscia do polskiego klienta. Brak marketingu, polskich instrukcji i reklamowania sie w Polsce. Zostaja sprzetem tylko dla znawcow i zakup do tego maja nieliczni, bpo przecietny uzytkownik po prostu nie zna takiej firmy. Zobaczcie jaka furore zrobil iPod. Ale jak oni sie promowali. Poza tym Polak to dosc ciekawe stworzenie. Patrzy na marke ktora zna. Wszystko co inne traktuje jak smiec. Jesli telewizor, to musi byc Sony, jesli telefon to Nokia. Nieufnie patrzy na nazwy Cowon, iRiver. Dla nich licza sie Soniaku, Creativy.... Przyklad? Z wlasnego podworka:

 

- Kupilem telewizor

- Jaki, Sony?

- Nie xxxx*

- Eeee... Jak nie Sony to gowno.

- Znasz te firme?

- Nie, ale i tak pewnie gowno. Tylko Soniaki sie licza.

 

* - wpisz kazda inna firme tylko nie Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie - w szczegolnosci co do telefonow Nokii. przyzwyczajanie + nieznajomosc innych marek + trudnosci z kupnem czyli osiagalnosc, powszechnosc. to wszystko umacnia takie schematyczne rozumowanie.

i sprzedaja nie ci co maja dobry produkt, tylko dobre kanaly dystrybucji. w sumie to tez jest logiczne. nikt nie bedzie kupowal odtwarzacza kilka godzin. ma byc od razu dostepny na pstrykniecie palcem klienta i juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak uwazam, ze Polska jest duzym krajem. Duza liczba mieszkancow i drugie tyle mieszka w pozostalych krajach. To wystarczy, aby ten kraj brac na powaznie i nie sugerowac sie liczba sprzedanych egzemplarzy tylko zaakceptowac.

Wydaje mi sie, ze sugerowanie sie sprzedaza to podstawowe prawo rynku.

 

Zobaczcie jaka furore zrobil iPod.

Tak, ale iPod z natury jest produktem dla mas, a Cowon i iriver celuja w nisze. One maja byc sprzetem tylko dla wajemniczonych i wiernych nabywcow. Tm bardziej ze taka promocja kosztuje fortune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam widzę małe światełko w tunelu, choć by dlatego:

http://www.iaudio.pl/0,0,,37,0,download.php

 

Wczoraj pojawiła się instrukcja w języku polskim.

Ogólnie już przerobiłem całą angielską i wszelkie tajemnice i7 już poznałem ale mimo wszystko jest to jakiś postęp więc kto wie co będzie w następnym firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam widzę małe światełko w tunelu, choć by dlatego:

http://www.iaudio.pl/0,0,,37,0,download.php

 

Wczoraj pojawiła się instrukcja w języku polskim.

Ogólnie już przerobiłem całą angielską i wszelkie tajemnice i7 już poznałem ale mimo wszystko jest to jakiś postęp więc kto wie co będzie w następnym firmware.

 

 

Super. A kto jest autorem? Sam Cowon czy moze polscy fani?

Polska instrukcja to akurat żadna łaska - raczej ratowanie swojego tyłka.

Jeżeli kupiony produkt nie posiada instrukcji w języku polskim, to właściwie każde uszkodzenie/awaria musi być usunięte przez sprzedawcę nieodpłatnie. Co więcej, niedawno dowiedziałem się, iż brak instrukcji obsługi w języku polskim de facto oznacza "z automatu" niezgodność towaru z umową. Tak więc towar taki można przez pierwsze 2 lata zwrócić i zażądać zwrotu pieniędzy :) - nie wiem jednak, jak wygląda to w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwrotami to jest nie do końca tak - towar musi byc nie naruszony - ale też o tym słyszałem.

 

A Polski manual jest dziełem importera - bo tak jak wspomniał Ripper jest to jego obowiązek.

 

Ale dalej nie ma mowy o tym, żeby Cowon przygotowywał Polską wersje manuala.

 

Zrozumcie, jak by była duuuuża sprzedaż to im się to wtedy opłaca - takie działania to też dla Cowona koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwrotami to jest nie do końca tak - towar musi byc nie naruszony - ale też o tym słyszałem.

Przy zwrocie towaru, jako niezgodnego z umową, nie musi być on nienaruszony.

To działa trochę podobnie do gwarancji - z tym, że gwarancja jest dobrowolnym zobowiązaniem producenta, a odpowiedzialność sprzedawcy za zgodność towaru z umową jest ustawowa przez 2 .

Dlatego, jeżeli towar powinien mieć instrukcję w j. polskim, a nie ma, to:

1. Nie jest zgodny z umową, bo brakuje mu tejże instrukcji

2. Jeżeli zostanie uszkodzony przez niewłaściwe użytkowanie, to sprzedawca musi dowieść, że użytkownik został poinformowany, iż w taki, a taki sposób nie wolno obchodzić się z towarem - taka informacja musi być lub na piśmie w j. polskim, lub w formie obrazkowej - jeżeli da się ją w takiej formie jasno przekazać. Oczywiście, jako że Polska to nie Ameryka obowiązuje tu pewien zdrowy rozsądek - przypuszczam, że jeżeli chciałbyś oddać playera, bo nie wytrzymał 5 minut w ognisku, a nie było nigdzie napisane, że nie wolno go wrzucać do ognia, to sprzedawca nie przyjąłby zwrotu, a w sądzie byłyby śmichy-chichy i też byś pewnie nie wygrał ;) Ale już np. spalenie playera przez niewłaściwe ładowanie prawdopodobnie się do takiego zwrotu kwalifikuje.

 

PS. Przy okazji: Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności