Skocz do zawartości

Iaudio 7 Już W Sprzedaży ?!


Songo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

niestety zepsuje Ci niepodzianke:) gra baardzo ladnie - pierwszy Cowon - ktory mnie zachwycil dzwiekiem - niestety jutro juz oddaje do nabywcy (ale jak stane na nogi za 2-3 tygodnie, kupie go znowu) - na jbl220 piekn gleboki bas, cieple brzmienie, pomimo relatywnie sredniej mocy - naprawde "daje ognia". jest malutki, jak zdaze - pukne pare fotek, menu fajnie rozplanowane - ale typowe dla Cowona - bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie waż sie pisać większych recenzji :D Ja chce być pierwszym poważnym recenzentem tego modelu :P Prawdopodobnie będę go miał w najbliższym tygodniu :)

Puknij pare fotek, chetnie go poogląda. Najlepiej strzel fotki:

Ekranu odtwarzania

Menu

Strzel też fotke i7 z czyms co oddawałoby jego rozmiary, cokolwiek np. linijka albo bateria AA albo zapalniczka

No a jak z ergonomią i obsługą? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak z ergonomią i obsługą? :>

Bawiłem się nim we wtorek i musze przyznać, że bardzo rozczarował mnie ten dotykowy panel który utrudnia jednak bezwzrokową nawigację... Ale to już kwestia gustu. Ja po prostu wolałbym czuć fizycznie przyciski gdy obsługuję player w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie waż sie pisać większych recenzji :D Ja chce być pierwszym poważnym recenzentem tego modelu :P Prawdopodobnie będę go miał w najbliższym tygodniu :)

 

nie no, dlaczego? bedzie latwiej pisac [joke]

 

Puknij pare fotek, chetnie go poogląda. Najlepiej strzel fotki:

Ekranu odtwarzania

Menu

Strzel też fotke i7 z czyms co oddawałoby jego rozmiary, cokolwiek np. linijka albo bateria AA albo zapalniczka

No a jak z ergonomią i obsługą? :>

 

jak zdaze :(

jak by jeszcze byly guziki zamiast tego panelu dotykowego i metalowa (albo choc czesciowo metalowa) obudowa - bylby dla nie ideal playerka.

PICT0027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam:

jakoś dźwięku generowana przez ten sprzęt jest po prostu SUPER.

 

Co do panelu dotykowego to po pewnym czasie wejdzie w krew blokowanie playera... przyzwyczaję się. ;]

Szkoda, że nie ma czegoś w rodzaju "soft block". (Trzymając 2 sek któryś klawisz dotykowy blokowanie/odblokowanie urządzenia).

 

Hm, nawigowanie po katalogach (przy przechodzeniu między katalogami) powoduje u mnie delikatne trzaski w słuchawkach. Nie za każdym razem, czasami.

Normalne to?

 

Jest gdzieś info o procentowym poziomie naładowania baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kieszeni przez 2 sekundy moze naciskac ci na klawisz cokolwiek, np spodnie.

Nie jest to takie oczywiste jak się wydaje.

Panel dotykowy reaguje na dotyk palca. Nie na dotyk długopisu (plastyk), nożyczek (metal), portfela (skóra), koszulki (bawełna).

Generalnie działa jak touchpad w laptopie.

 

A więcej na temat działania touchpada znajdujemy na wikipedii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Touchpad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No i do mnie dzisiaj przyszedl. Zdazylem go szybko obczaic. Pierwsze szybkie wrazenia sa bardzo pozytywne. Znakomity dzwiek i znakomite opcje dzwiekowe. Basy na full niesamowicie mocne i glebokie (ci co czytali moje minusy Creative Zen wiedza o co chodzi). Panel dotykowy a raczej jego czulosc mnie z poczatku przerazila, nie musialem dotykac a sam przeskakiwal, wystarczylo formalnie pyknac. Na szczescie mozna ustawic jego czulosc.

 

Jedna rzecz mnie denerwuje. I w tym iA7 i w Zenie Creative'a. Czemu wszystko robia w blyszczacym plastiku? Blyszczacy to moze byc wazonik. Cholera, player to rzecz ktora trzyma sie czesto w reku, a palce i ryski draznia. Nie moga zrobic w jakims chropowatym matowym plastiku? Nawet jesli przed kazdym uzyciem dokladnie wymyjesz rece (w trasie, na miescie niemozliwe), to i tak jest uswiniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie jedzie wersja 16gb (jutro lub pojutrze bedzie:), poniewaz umyslilem ze do ogladania filmow kupie sobie A3, wiec chyba moj D2 8gb wraz z 2 kartami sdhc pojdzie pewnie "pod mlotek".

 

i7 znam, jako ze uzytkowalem wersje 8gb :)

A osobno byś sprzedawał kartę? jak tak można wiedzieć za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to napisze troche slow na temat wrazen. Nie bedzie to recenzja, po prostu wlasne odczucia. Recenzje sie pisze porzadnie, krok po kroku eyliczajac wady i zalety, ja zas chcve napisac kilka luznych wrazen. Przepraszam za ewentualne literowki, dopiero wstalem i mi sie jeszcze macki placza po klawiaturze. Jak niektorzy wiedza, niedawno kupilem Creative Zena, z ktorego nie bylem zadowolony i szybko oddalem, tym bardziej ze trafil mi sie model uszkodzony. Nie wiem co mnie napadlo, zawsze polowalem tylko na iRivery ewentualnie Covony, choc to moje pierwsze iAUDIO w zyciu.

 

Dotychczas posiadalem dwa modele, a mianowicie H340 i iFP-799. Niestety pierwszy ma duze gabaryty zas drugi ma maja pojemnosc (1 GB). A tak sie sklada, ze do sluchania w pracy zaczelo mi brakowac w nim pamieci. Dlatego zaczalem sie rozgladac za czyms malym a jednoczesnie wiekszym niz 1 GB. Z poczatku myslalem o iRiver T60 4GB, ale cos ciezko dostac u nas ostatnio iRivery, poza tym w Cowonie skusilo mnie jednak te 4 GB wiecej i podobno rewelacyjnie rozbudowany Equalizer. Jak niektorym wiadomo, w poprzednim Creativie nie bylem zadowolony z basow, ktore sa chyba bolaczka odtwarzaczy MP3, zatem ten equalizer skusil mnie szczegolnie.

 

Pierwsze wrazenia kiedy listonosz przyniosl paczke byly takie sobie. Odtwarzacz, kabel, sluchaweczki i plyta z oprogramowaniem. A gdzie jakis manual? Do iRiverow mialem opasne ksiazeczki, tu zas mam w PDF-ie na CD Romie i to jeszcze w dosc okrojonej wersji. Poza tym brak futeralu to kolejny minus, bo wystarczy spojrzec na te blyszczace panele - do niego musi byc jakis futeral. Jak juz jestesmy przy futerale, to kupilem do niego taki:

 

http://cowon.dk/cowon_accessories/cowon_6_...case_67_en.html

 

Niestety nie jestem z niego zbyt zadowolony, za malo rzeczy przykrywa. Playerek wyglada w nim jak hamburger w bulce. Slabo zaprojektowany i badziewny. Dlatego zamowilem drugi, tez juz we Francji:

 

http://www.noreve.com/brand/Cowon/product/...mousqueton.html

 

Ten wyglada na porzadniejszy i lepiej chroniacy playerka. Jeszcze do mnie nie przyszedl, jak przyjdzie podziele sie odczuciem.

 

Oczywiscie pisze o tych pokrowcach, abyscie nie dali sie nabrac i wiedzieli jakie sa i jak wygladaja. No i jak sie sprawuja.

Wracamy jednak do samego odtwarzacza.

 

Zacznijmy moze od wygladu. Jak juz wiecie, wyglad ma futurystyczny. I rzeczywiscie, wyglada ladnie, az za ladnie. Znacie moje zdanie na temat blyszczacych gadzetow, nie odciskow lubie palcow na odtwarzaczach. Zrobienie blyszczacej tez tylniej pokrywki jest jeszcze bardziej chybione. Fajnie to wyglada na zdjeciach, nowoczesnie. Ale po pierwszym kontakcie musicie sie przyzwyczaic, ze plajer bedzie zawsze uswioniony. Czarny model, zatem paluszki widoczne szczegolnie. Jesli chodzi o panel dotykowy, jest spoko. Ale potrafi czasem przeskoczyc, nawet jak nie dotykamy palcem, nawet przy ustawieniu na mniejsza czulosc palca (jest na szczescie taka opcja w ustawieniach). Klawisze sa jednak rozpanowane dobrze, choc z poczatku troche myli nawigacja gora-dol po skosie. Ale mozna przywyknac. Klawisz blokowania moglby byc wiekszy i wygodniejszy. Ale jak bedziemy mieli go w futerale, nie bedzie w sumie potrzebny. A juz na pewno nie tak, jak u mnie w iFP-799, gdzie wystajacy joystick latwo zahaczyc przypadkiem w kieszeni.

 

Panel znakomity. Wyswietla ladnie, nareszcie model z czcionka o zmiennej szerokosci. Czarne tlo i biale litery, chociaz oczywiscie mozna dac dowolna tapetke. Ja dalem tu swoja, macie dwa posty wyzej. Szkoda, ze odtwarzacz nie wyswietla wiecej rzeczy, na przyklad jaki mamy equalizer, rodzaj odtwarzanego pliku czy bitrate. Tym bardziej, ze jest na to miejsce na gorze odtwarzacza, jest tam duzo pustego miejsca. Troche tez niechlujnie wyglada, ze niemal kazdy napis jest inna czcionka. ALe to juz szczegol, ten playerek to tylko kieszonkowy model, zaden panel 4 cali do multimediow.

 

Opcji nie ma zbyt wiele, ale sa te najwazniejsze. Prostota przede wszystkim i zero zbednych przebajerowanych gadzetow. Wyraznie widac, ze to ma sluzyc do sluchania muzyki i tylkko do tego. Dlatego nie ma glupot, a to co jest idzie przede wszystkim w strone dziwieku czy wizualizacji. A w dzwieku jest w czym pogrzebac. H340 wyglada co najmniej biednie ze swoimi ustawieniami. Nie ma niepotrzebnych 20-tu ustawiec w jakich kolejnosciach ma byc odtwarzana musyka (zmora iFP-799), ale na temat dzwieku mozna napisac same plusy. Basy to mozna ustawic w trzech roznych miejsach, a jak sie skumuluja, to nic nie podskoczy. Moje poprzednie dwa playery nie dorownuja glebokiemu mieciutkiemu basowi, pozostalym zreszta dzwiekom tez. Naprawde jest tu w czym dlubac.

 

Zreszta cala nawigacja jest wygodna, chociaz nieco dziwnie rozplanowana. Programowalne dwa klawisze - znakomity pomysl, chociaz opcji do wyboru co maja odpalac mogloby byc wiecej. Siedem linii w opcjach i liscie plikow, folderow - tez duzo jak na taki maly wyswietlacz. Kolejny plus, sami wybieramy w opcjach, czy ma byc czytany jako UMS czy MTP. Koniec z zonglowaniem firmware'ami. Troche dziwi tez opcja zmiany szybkosci odtwarzanego pliku, w sumie nie wiem po co to komu potrzebne i do czego moze byc przydatne.

 

Niestety nie wiem nic na temat dlugosci trzymania baterii, w weekend zrobie testy. A moze i nie zrobie, nie wiem czy bedzie mi sie chcialo. Ale reasumujac polecam ten playerek, jest naprawde rewelacyjny. Drogi, ale wart swojej ceny. Polecam bez wahania, nie zawiedziecie sie. Oczywiscie bede nadpisywal swoj topik jak sobie cos przypomne, zatem jakby to powiedzial Terminator - "Ja jeszcze tu wroce" :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności