Skocz do zawartości

Wybór kolumn do Yamaha rn303d - Kowtoa do 3500 zł nowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadszedł ten czas że planuję zmianę obecnych kolumn :

-Kwota do wydania 3500 zł

-Pomieszczenie około 19m2

-Koniecznie nowe

-Źródło dźwięku Yamaha rn303d + Tidal Hi-FI

-Rodzaj muzyki w zasadzie każdy zwłaszcza że  z sprzętu korzysta też moja żona.

-80% muzyki 20% filmy.

-Obecnie posiadane STX Graviton 300 , nie są złe na początek przygody z dużym audio były dobre, ale teraz mam niedosyt.

-Jakie granie lubię ? Sporo basu i sopranu ale środek też musi być,wydaje mi się że im bardziej kolumny będą uniwersalne tym lepiej.

- Muszą posiadać maskownice , mam w domu dwie miauczące bestie które uwielbiają membrany głośnikowe.

Kolumny które brałem pod uwagę :

- Melodika BL40 mk3 - wydają się najbardziej uniwersalne i dobre jakościowo.

- Heco Aurora 700 - jedni je chwalą inni wręcz przeciwnie.

- JBL Stage A190 ponoć mają genialny Bass i wysokie tony.

- Wilson Classic + Standy

- Tonsil Maestro Classic - Wyglądają super choć nie wiele o nich wiadomo.

 

Za wszelkie pomysły sugestie z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Christopher_D napisał(a):

Niestety w tej cenie wątpię by dało się takie znaleźć, zwykła materiałowe mogę wymienić naprawić , ważne by same głośniki nie ucierpiały.


Właśnie tutaj jest problem - koty bez problemu poradzą sobie z materiałowymi maskownicami i będą miały otwartą drogę do membran, przy najgorszym możliwym scenariuszu nie będzie już nawet czego naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Altusy 300

Myślałem o nich , tylko większość ludzi pisze że to tylko duże pudła , tak też grają ,brałem też pod uwagę Voager 350 ale myślę że sytuacja będzie ta sama, może powiesz coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19m2 to nie jest duży pokój. Może lepiej kupić monitory plus solidne standy. 

 

Kilka propozycji:

Po dodaniu standów (mogą być używki) lekko przekroczysz budżet, ale IMHO warto. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek_m napisał(a):

19m2 to nie jest duży pokój. Może lepiej kupić monitory plus solidne standy. 

 

Kilka propozycji:

Po dodaniu standów (mogą być używki) lekko przekroczysz budżet, ale IMHO warto. 

Przy kotach małe kolumny na standach to chyba słaba opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Christopher_D zadaj pytanie na audiostereo, bo tu jest forum słuchawkowe i parę opcji ci umknie. Ja ostatnio zrezygnowałem ze stacjonarnego toru słuchawkowego (mam budżetowy słuchawkowy tor mobilny) i powróciłem do kolumn kompletując, dzięki radom kolegów z audiostereo, taki oto smakowity zestaw:

 

1811636786_20230205_1014326.thumb.jpg.b146b0f1f0d4d0d1adc40b4a5f89c334.jpg

Edytowane przez Kazimierz9
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafacio napisał(a):

A temacie może Transpuls 1000?

Brałem je pod uwagę , z tym że jakoś wymiotło je z rynku , a nie chce kupować przez eBay.

Brałem też pod uwagę 1500 ale już są sporo poza budżetem, też wydaje mi się że 1500 dusiły by się w takim pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1500 to potwory wielkościowo. Sam mam pokój wielkości jak ty i zobaczywszy te kolumny odpuściłem nawet posłuchanie, bo co bym zrobił jakby się spodobały? Możesz też pobawić się w używki. U mnie aktualnie posiadane Arcusy wymiotły z domu Audiophysic Spark i Pylon Pearl (dla zdziwionych - toczyła się zażarta wojna między Sparkami, a Pearl o to które kolumny zostaną u mnie). Choć nie namawiam do używek jakoś nachalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności