Skocz do zawartości
  • 0

Wybór sluchawek nausznych zamknietych do 1.5k


Tomasus

Pytanie

Witajcie!

 

Od jakiegos czasu nosze sie z zamiare. Wymianay moich Sennheiserow Momentum Over Ear M1.

 

I teraz mam dylemat. Chcialbym jakies bezprzewodowe (z mozliwoscia podpiecia kabla).  Zastanawiam sie nad Sony WH1000xm4 tylko nie wiem jak się spiszą z muzyką agresywna, metalowa (a nawet bardzo piwniczna, podziemna jego wersja  xD) 

 

Ewentualnie słuchawki przewodowe tez wchodziłyby w grę pokroju DT150 lub 770 (32 Ohm). Te ponoć spisują się dobrze w tym rodzaju muzyki chociaż nie są bezprzewodowe. Sprzęt do tego to na ten moment Fiio x7 II ale w planach będzie zmiana na nową jego wersję więc moc będzie. 

 

Chciałbym żeby brzmiały podobnie do moich wysłużonych już Senkow, sporo basu i ciepłe granie. (choć z drugiej strony dawno nie słuchałem innego brzmienia wiec obiektywny nie bede w tym względzie) 

 

Będę wdzięczny za porady wszelakie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
53 minutes ago, Tomasus said:

sporo basu i ciepłe granie

Zainteresuj się Meze 99 Classic. Przypominają trochę Momentum 1, ale są bardziej „zadziorne”, mają więcej basu, a ostra „brudna” gitarowa muzyka świetnie tam wchodzi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Tomasus Mam oryginalne Momentum Over Ear i Sony WH-1000XM2, brat ma XM3. Wszystkie trzy pary są tak fatalne, że trudno mi w je w ogóle jakoś porównać, Momentum mają tak krzywe pasmo, że opisanie ich brzmienia jest dla mnie zadaniem niemożliwym (w EQ mam chyba z 10 filtrów). Na ich korzyść działa bardziej czyste i naturalne brzmienie niż w Sony, z EQ da się ich używać od biedy. Soniaki są bardzo ciemne, basowe i jakby przykryte kocem, obecnie używam ich tylko do filmów ze względu na wygodę. XM3 są jeszcze bardziej zamulone, a XM4 nie slyszałem, ale podobno nadal jest słabo. Moondropy Chu za 69zł brzmią nieporównywalnie lepiej od wszystkich w/w. Wiem, że lubisz te Sennki, tak jak ja kiedyś (miałem 15 lat kiedy kupiłem je jako pierwsze "lepsze" słuchawki), ale warto się wybrać do jakiegoś salonu i posłuchać porządnych wspólczesnych słuchawek przewodowych, np. Hifiman, Monolith. Ja nie mogłem uwierzyć, że muzyka może tak czysto i neutralnie brzmieć po kilku latach używania Momentum.

Najnowsze Momentum 4 to bardzo dobre słuchawki jak na bluetooth i ja bym poszedł w tym kierunku, jeśli potrzebujesz bluetooth, ale do metalu, szczególnie bardziej agresywnego, zdecydowanie lepiej będą się spisywały słuchawki planarne, dynamiki mogą być za wolne w reprodukcji basu. Z zamkniętych w tej cenie przychodzą mi na myśl całkiem niezłe Monolith M1060C. Meze 99 będą zbyt misiowate. Ostatnio jeszcze wyszły bezprzewodowe planary Edifier Stax Spirit S3, ale w końcu się tym nie interesowałem, więc musiałbys poczytać.

A tak w ogóle to IEM'y wchodzą w grę? Myślę, że do 1500zł będą tu znacznie ciekawsze propozycje niż nauszne.

Edytowane przez LeonidK
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, LeonidK napisał(a):

Meze 99 będą zbyt misiowate

 

Srebrny kabel pomaga 👍

 

Na Drop'ie Meze 99 Noir (a'la Classic) kosztują 179 USD (ok. 910 PLN + VAT = 1120 PLN) 

Alternatywnie w PL za 1370 PLN

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki dzięki. Obczaje te kilka jeszcze. Oczywiście najpierw pójdę gdzieś i przelsucham ale muszę mieć jakieś upatrzonych parę par :)

 

IEMy mam już. Stare ale mi pasujące shure se535. Stąd teraz szukam tylko nausznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z bezprzewodowych, standardowo polecę Focal Listen Wireless - ja na nich słucham praktycznie wszystkiego, w tym metalu, stoner metalu/rocka, desert rocka, itp.

Prawdopodobnie będziesz musiał się przestawić, po przesiadce z Momentum, bo to inna szkoła grania, ale warto spróbować.

Niestety, Focale ostatnio podrożały, a można je było wyłapać za trochę ponad 700 zł.

 

Z dokanałówek poleciłbym Letshuoer S12 Pro.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam akg k371 bardzo dobra średnica, trochę za dużo basu ( bułowaty)?  i przeciętna scena. Wolałem je niż parę innych dużo droższych modeli ... Ale pasuje do opisu i jest wersja bezprzewodowa , ale nie miałem tej wersji... Warto wypożyczyć za kaucja i sprawdzić :)

Kolejne fajne Beyerdynamic DT 700 PRO X inne granie niż akg, bardziej rozdzielcze , trochę męczące, raczej do łagodniejszego źródła ( mojo2 ?). 

Obie pary w swojej cenie,  świetne.

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, radzik55 napisał(a):

Polecam akg k371 bardzo dobra średnica, trochę za dużo basu ( bułowaty)?  i przeciętna scena. Wolałem je niż parę innych dużo droższych modeli ... Ale pasuje do opisu i jest wersja bezprzewodowa , ale nie miałem tej wersji... Warto wypożyczyć za kaucja i sprawdzić :)

Kolejne fajne Beyerdynamic DT 700 PRO X inne granie niż akg, bardziej rozdzielcze , trochę męczące, raczej do łagodniejszego źródła ( mojo2 ?). 

Obie pary w swojej cenie,  świetne.

 

Polecam K371 ale nie wersję BT. Bezprzewodowo grają wyraźnie gorzej, dodatkowo pogarsza się ergonomia bo słuchawki są cięższe.
Dla mnie to jest killer budżetowych zamkniętych. Bas mają bardzo dobry, zwłaszcza jak ktoś woli subbas od midbasu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Karmazynowy napisał(a):

 

Polecam K371 ale nie wersję BT. Bezprzewodowo grają wyraźnie gorzej, dodatkowo pogarsza się ergonomia bo słuchawki są cięższe.
Dla mnie to jest killer budżetowych zamkniętych. Bas mają bardzo dobry, zwłaszcza jak ktoś woli subbas od midbasu.

No nie wiem, według mnie K371 szału nie robią, szczególnie przy ich obecnej cenie. Jakoś nigdy nie udało mi się do nich przekonać, a miałem kilka razy - ich średnica jest jakaś dziwna, wokale są dziwne i trochę szkliste. SHR840A są w podobnym budżecie i w mojej opinii są ciekawsze dźwiękowo od K371 - pełniejsze, jakby równiejsze granie, które w metalu powinno się sprawdzić.

Szkoda że Focale poszły do góry, bo przy cenie 700 - 800 zł wciągają nosem zarówno K371, jak i SRH840A.

 

Ogólnie, z zamkniętymi jest problem i w budżecie do 1000 - 1500 zł nie ma wielu konstrukcji grających z klasą, a przynajmniej ja nie widzę dużego wyboru.

 

@meehooj Myślisz że DT150 poszłyby z dongla podpiętego do tel., np. Colorfly CDA M1? Jakoś nigdy nie miałem okazji przetestować tych słuchawek, między innymi dlatego, że nie chciało mi się bawić w stacjonarny tor. Gdyby dało się je rozbujać na jakimś niezbyt drogim przenośnym sprzęcie, to kto wie, może dam im szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Mihu83 napisał(a):

 

@meehooj Myślisz że DT150 poszłyby z dongla podpiętego do tel., np. Colorfly CDA M1? Jakoś nigdy nie miałem okazji przetestować tych słuchawek, między innymi dlatego, że nie chciało mi się bawić w stacjonarny tor. Gdyby dało się je rozbujać na jakimś niezbyt drogim przenośnym sprzęcie, to kto wie, może dam im szansę.

nie wiem, mam duzego jacka w swoich dt150 to nie sprawdze z donglem, z takim sound blaster x1 moze by poszlo, bo duzo mocy daje, colorfly tego nie znam.

@Mihu83 znalazlem adapter na malego jacka,  z moim sound blasterem x1 ustawiona glosnosc na max i nie jest bardzo glosno, mam wrazenie, ze nie sa w pelni wysterowane.

takze z donglami dt-150 nie zagraja dobrze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności