Skocz do zawartości

Usunięcie nieprzyjaciela z padów - help


Jad szopa

Rekomendowane odpowiedzi

Ziomkowi naszła pleśń na pady od słuchawek w Beyerdynamic DT 990 PRO Black Edition, ale podobno ją starł mokrymi chusteczkami i suszył (tak wynika z jego opisu) i nie wie, a tym bardziej ja nie mam pojęcia właściwie, czy to może mieć jakieś skutki uboczne na zdrowiu jak je założy?
Czy można normalnie używać, jeżeli od tego czasu minął z miesiąc i nie ma tam na nich śladu, ani nic?
Wszelkie porady mile widziane. Oprócz tego pytanie - pady do prania, ocet itd, czy kupno nowych padów? Słuchawki były trzymane obok okna, na oknie ogólnie zbiera się woda na szybie. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dla bezpieczeństwa kupił jakiś detergent sensowny i wymoczył je i wyprał porządnie. Polecam przejść się do drogerii i zapytać obsługi czym takie delikatny materiał potraktować. Unikałbym jednocześnie "domowych sposobów" typu ocet lub woda utleniona. Jakiś punkt wyjścia może znajdziesz tu:

https://www.persil.pl/porady-dotyczace-prania/usuwanie-plam-przewodni/artykuly/jak-usunac-plesn-z-materialu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pady od AKG K701 prałem w pralce. Nic im się nie stało. Domowy sposób z wodą utlenioną jest bardzo dobry. Woda utleniona jest skuteczna. Cyt. "Tkaniny takie jak wełna, jedwab, czy wiskoza są szczególnie delikatne i równie wrażliwe na działanie pleśni. W ich przypadku należy unikać wybielaczy chlorowych, który uszkodzi włókna. Zamiast tego użyj wybielacza tlenowego." Czyli np. wody utlenionej właśnie. 🤣

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Czyli np. wody utlenionej właśnie.

miałem tkaniny bawełniane które zaczęły się sypać po wodzie utlenionej.  Syntetyki sa raczej na to nie wrażliwe ale pamiętajmy że potrafi ona usunąć kolor.

Woda utleniona to wspaniały sposób na usuwanie krwi. A także skory ale raczej z padami nie podejdzie. 

Do usuwania grzybów i pleśni służy chlor. Bawełnę tez niszczy syntetyki niewrażliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśń na padzie to tak naprawdę dojrzały owocnik grzyba.

Natomiast cała grzybnia znajduje się wewnątrz padu.

Usuwanie samej pleśni to jak pudrowanie pryszcza - niby nie widać, a jest.  

 

A tak na marginesie, jeśli ta wilgoć tak zadziałała, że aż na padzie pojawiła się pleśń, to ciekawe co z membraną przetwornika, która zazwyczaj także jest wykonana z surowca organicznego, czyli doskonałej pożywki dla grzyba. 

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, syl said:

Pleśń na padzie to tak naprawdę dojrzały owocnik grzyba.

Natomiast cała grzybnia znajduje się wewnątrz padu.

Usuwanie samej pleśni to jak pudrowanie pryszcza - niby nie widać, a jest.  

 

A tak na marginesie, jeśli ta wilgoć tak zadziałała, że aż na padzie pojawiła się pleśń, to ciekawe co z membraną przetwornika, która zazwyczaj także jest wykonana z surowca organicznego, czyli doskonałej pożywki dla grzyba. 

 

S.


Ale to by chyba było widoczne po zdjęciu padów ze słuchawek, mimo wszystko. 

9 hours ago, Andrewek said:

Ja bym dla bezpieczeństwa kupił jakiś detergent sensowny i wymoczył je i wyprał porządnie. Polecam przejść się do drogerii i zapytać obsługi czym takie delikatny materiał potraktować. Unikałbym jednocześnie "domowych sposobów" typu ocet lub woda utleniona. Jakiś punkt wyjścia może znajdziesz tu:

https://www.persil.pl/porady-dotyczace-prania/usuwanie-plam-przewodni/artykuly/jak-usunac-plesn-z-materialu.html


Ale tu piszą o jakiś plamach i w ogóle :D A tam plam nie ma ani nic, był po prostu taki nalot. 

6 hours ago, Rafacio said:

Ja pady od AKG K701 prałem w pralce. Nic im się nie stało. Domowy sposób z wodą utlenioną jest bardzo dobry. Woda utleniona jest skuteczna. Cyt. "Tkaniny takie jak wełna, jedwab, czy wiskoza są szczególnie delikatne i równie wrażliwe na działanie pleśni. W ich przypadku należy unikać wybielaczy chlorowych, który uszkodzi włókna. Zamiast tego użyj wybielacza tlenowego." Czyli np. wody utlenionej właśnie. 🤣


Czyli wymoczyć te pady w  wodzie utlenionej? W ogóle jak rozpoznać, czy tam w środku coś w nich jest? xD 

3 hours ago, espe0 said:

Nowe kosztują ok 100zł, to mała cena jak na ryzyko złapania jakiegoś zarazka do ucha.


Jakie dokładnie te nowe są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bakus1233 said:

Ja bym je tylko wyprał w ciepłej wodzie z mydłem a następnie dobrze wysuszył i tyle :)


Mogę podrzucić fotki ewentualnie bo mam ze zdjętych padow i jak to w środku wygląda. Jednak mimo wszystko, wydaje mi się, że w środku po zdjęciu ich też by było widać cokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności