Skocz do zawartości

Nagłośnienie pokoju 16m2 do 1500 zł


JosephiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wpadłem na pomysł nagłośnienia mojego pokoju 16.5m2 (Niestety ale kwadrat 4.06 na 4.06), i w sumie jako że pokój nieduży to pierwsza myśl poszła w stronę monitorów aktywnych.

Rozkład pokoju wstawiam w załączniku.

Umiejscowienie biurka gdzie znajdują będą znajdować się głośniki to prawy róg pokoju, zamieszczone na zdjęciu poniżej.

Źródłem dźwięku będzie PC z wbudowanym układem dźwiękowym Realtek S1220A (w przyszłości zmiana na dedykowaną kartę dźwiękową, ale to temat na później), jest to układ dżwiękowy na płycie Asusa X299 Edition 30.

Jeśli chodzi o gatunki muzyki to jest to prawie wszsytko (oprócz Disco Polo ;)) , ale % to około 40% jest to brzmienie Rock/Metal, 25% Rap, 15% Muzyka klasyczna i ścieżki dźwiękowe z filmów, reszta % to wyżej wspominane wszystko inne . 

Obecnie do słuchania muzyki korzystam z Razerów Opus model 2020 i brzmieniowo mi odpowiadają. 

 

Wstępnie po ocenach na Internecie zdecydowałem się na zestaw Presonus Eris E5 podłączone poprzez Interfejs Swissonic M-Control. 

W załącznikach wstawiam wstępny koszyk z thomanna, gdzie chciałem zamawiać wszystko.

 

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o obecnym koszyku, co ewentualnie warto zmienić lub w jaką stronę kolumn sie udać, lub czy moje rozumowanie jest błędne i w jaką strone powinienem pójść :)

 

Mam także pytania :

 

1. Czy połączenie monitorów z Interfejsem audio lepiej zrealizowac po kablu XLR-XLR czy też lepiej pójśc w stronę XLR-jack 6.5 [mm] ?

2.Czy połączenie Interfejsu z układem dżwiękowym w komputerze lepiej zrealizować poprzez kabel Mini jack-Mini jack, czy lepiej pójść w stronę 2x XLR - Mini jack ?

 

Za wszelkie uwagi i sugestię serdecznie dziękuje :)

 

Edit 1: Jeżeli chodzi o zródło muzyki to Youtube lub Spotify, chociaż rozważam tez subskrypcję Tidala ze względu za niektóre płyty w lepszej jakości :)

 

 

 

 

1.png

rozkład_pokju.jpg

Edytowane przez JosephiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności