Skocz do zawartości

DAP z wyjsciem optycznym (spdif)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie. Dzisiaj nie w sprawie słuchawek ; ) Poszukuję źródła dźwięku do auta(helix dsp3). A że padnie zapewne na dapa to napiszę tutaj(najlepsze miejsce żeby o to zapytać) bo to w końcu wzmacniacz słuchawkowy ; )

Muzyka będzie odtwarzana tylko ze spotify. Zależy mi na płynności działania dapa, wstępnie myslałem nad ibasso dx220, bo to jego właśnie najczęściej montują w autach, kiedy potrzebny jest sygnał optyczny a nie coax. Tylko właśnie nie wiem jak z płynnością oprogramowania w 2022r. Proszę o feedback jak się sprawują ten i inne dapy na dzień dzisiejszy (które się nie tną i obsługują bez problemu spotify). Dzięki😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adr31 napisał(a):

Zależy mi na płynności działania dapa

No właśnie z tą płynnością działania bywa róznie w DAPach, szczególnie w przypadku serwisów streamingowych. W dodatku aplikacje bywają coraz bardziej zasobożerne, więc taki DAP moim zdaniem technologicznie starzeje się stosunkowo szybko. Jaki masz budżet? Tak sobie myślę, że jeżeli płynność działania jest dla Ciebie priorytetem, to może zastanów się nad streamowaniem z telefonu na urządzenie, które będzie podłączone do samochodu? Ewentualnie "dwa w jednym", czyli kupujesz DAPa z spdif, który działa stosunkowo szybko (załóżmy Hiby R6, AK SR25 albo właśnie ten DX220), ale ma również funkcję odbierania sygnału przez BT i puszczania dalej po spdif ;) Nie mówię, że to jest najlepsza opcja, bo może ktoś woli inaczej, ale ja osobiście w aucie gram właśnie po BT ze smartfona i jest mi tak najwygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram w aucie z radia z optykiem. W nowym aucie(uzywanym ; )) planuję nie wymieniac radia, bo są w nim jakies ustawienia auta typu grzenie szyby czy klima. I właśnie najrozsądniej byłoby pójść w dapa, tylko znowu ogranicza mnie starszy procesor helix, ktory przyjmuje tylko optyka, nie coaxa, a z tego co widzę wszystkie nowe dapy są z coaxem. A kupując kilkuletni odtwarzacz obawiam się, że po prostu nie będzie działał płynnie, nawet jesli będę korzystał tylko z aplikacji spotify...

Budżet myslałem do 2,5tys.

I właśnie chciałbym bezpośrednio puszczać sygnał ze źródła bez bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności