Skocz do zawartości

Wymiana Dapa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć noszę się z zamiarem zakupu nowego dapa. Myślę o ibasso dx240 lub fiio m11 plus.

Obecnie posiadam xd 160.

Czy różnicie w dźwięku są wyczuwalna względem 160? Interesuję mnie zwłaszcza 240 tylko pytanie czy się opłaca dopłacać czy brać fiio? Słyszałem że są one na podobnym poziomie. W Trójmieście jest jakiś salon gdzie mogę zrobić odsłuch na obu sprzętach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie znajdziesz nigdzie stacjonarnie w Polsce DX240 do porównania - no chyba, że w Olsztynie u @bigmaras.

 

FiiO ostatnio mieli w mp3store w Gdańsku jak pytałem. 

 

DX160 gra bardzo dobrze, nie spodziewałbym się jakiegoś drastycznego przeskoku. Prędzej w funkcjach użytkowych, bo DX240 i Fiio to dużo bardziej dopracowane i wydajne sprzęty.

 

Ja przeskakiwałem swego czasu z DX160 na DX300, różnica była na korzyść tego drugiego, ale nie powiedziałbym, że warta trzykrotnej dopłaty. 

 

FiiO w wersji ESS na pewno zagra ci bardziej technicznie, neutralnie od DX160. Niekoniecznie musi ci się to spróbować - ale warto samemu sprawdzić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corstenn napisał:

Cześć noszę się z zamiarem zakupu nowego dapa. Myślę o ibasso dx240 lub fiio m11 plus.

Obecnie posiadam xd 160.

Czy różnicie w dźwięku są wyczuwalna względem 160? Interesuję mnie zwłaszcza 240 tylko pytanie czy się opłaca dopłacać czy brać fiio? Słyszałem że są one na podobnym poziomie. W Trójmieście jest jakiś salon gdzie mogę zrobić odsłuch na obu sprzętach?

 

Zawsze najlepiej posłuchać samemu. Jeżeli chodzi o iBasso to nie ma problemu aby za kaucją wypożyczyć na odsłuch bez względu na miejsce. Ogarnij do porównania w tym samym czasie fiio i będziesz wiedział co Ci lepiej leży. Sugerowanie się opiniami innych nie koniecznie może być miarodajne bo jeden woli placki a inny naleśniki i ciężko walczyć z argumentami strony przeciwnej. Tak samo jak w przypadku budżetu. Czy słuchawki za 10k grają dwa razy lepiej od tych za 5k - na pewno nie. Wchodzi się w drobne szczegóły w sygnaturze, elementach brzmienia i pierwsze pytanie od razu się nasuwa czy usłyszysz te szczegóły i czy dla Ciebie będą one na tyle kluczowe, że będziesz w stanie ponad wszelką wątpliwość do nich dopłacić. Masz w stopce trochę nauszników i dokanałówek zatem synergia z modelami, które posiadasz jest kluczowa. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności