Skocz do zawartości

Iriver 6 Gb


greg1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam odtwarzacz iriver h10 około rok. Od maja player niechce się włączyć, czasami się włączy i wtedy wszystko działa dobrze dopuki go nie wyłącze, po wyłączeniu znowu nie włącza się. Jeśli ktoś wie co może być przyczyną to niech ktoś mi pomoże. dodaje że odtwarzacz nigdy mi nie upadł i tym podobne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zassij najnowszy firmware do Twojego odtwarzacza ze strony iRiver'a.

 

podłącz playera do kompa.

 

 

a teraz w zależności od typu pliku. Do mojego H100 był zwykły plik. Najpierw go opisze ;]

 

a)

skopiuj zassany plik na odtwarzacz

odłącz playera.

wejdź do ustawień i kliknij w "firmware upgrade"

reszta zrobi sie sama

 

B)

podłącz grajka i kliknij 2 razy na ściągnięty plik.

uruchomi się instalator (a raczej uaktualniacz ;]). Reszta to banał. Jakbyś instalował Opere ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Współczuję! Przerabiałem te same problemy. H10 6GB doprowadzał mnie do ostateczności, po 2 tygodniach wylądował na allegro. Pamiętam, że zmiana firmware trochę pomogła, mniej się zawieszał, poprawiono nawigację dotykową. Też miałem problemy z wykrywaniem. Jeśli dobrze pamiętam to jest coś takiego jak uruchomienie serwisowe, czy coś takiego. Uruchamiasz playera z przytrzymanym którymś z guzików, nazywają to chyba UMS trick - wtedy możliwe że Ci sie uda zaktualizować firmware. Szukaj na forum o UMS trick w wyszukiwarce. Rada na przyszłość, jak odzyskasz kontrole, sprzedaj to to, kup coś flashowego - będziesz miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregoo2: odtwarzacz, jak każde urządzenie należy umieć obsługiwać (a więc czasami zajrzeć do instrukcji), bo to najczęściej nie urządzenie jest złośliwe, a użytkownik niedoinformowany :D

Greg1990: żeby H10 został wykryty, musi być włączony! Firmware możesz zaktualizować via Iriver Firmware Updater (na pewno dla MTP -> UMS trick, czyli zresetować, podłączyć do komputera i przy włączaniu przytrzymać klawisz potwierdzenia), co do wersji UMS nie wiem - może via iriverplus? Inna rzecz - "nie włącza się", czyli? W ogóle nie startuje (dysk, ekran)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety instrukcja nie opisuje przypadków, w których podczas kopiowania, to świetne urządzenie się zawiesza i nie chce się później podnieść lub też nagle przestaje być wykrywany albo wyłącza się samoczynnie podczas odsłuchu. Więc nie pisz mi proszę o czytaniu instrukcji, bo to pierwsze co robię jak kupie nowy sprzęt, gorzej jak sprzęt od nowości ma humory.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, zakończyłem to zdanie uśmieszkiem, w tonie żartobliwym, a ty się od razu oburzasz... Nie wiem, dziwny jestem, ale mój H10 i kilka innych podobno b.awaryjnych sprzętów działa bezproblemowo. A H10 przy kopiowaniu zdarza się zawiesić (z mojego doświadczenia) tylko jeśli jest podpięty do przedłużacza/huba USB. I nie, nie chcę wywoływać tutaj flame-war'a na temat iriver vs. iaudio (którego jesteś, jak wiem, zwolennikiem), bo to do niczego nie doprowadzi, a na pewno nie pomoże autorowi wątku.

Edit: autor chyba zwątpił, bo nie odpowiedział na mój poprzedni post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ostatnie zdanie. Jeśli chodzi o mój stosunek do iAudio to trochę się zmienia. Niedługo może znowu posmakuję irivera, zeby zycie miało smaczku :). Wcale sie nie oburzalem :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności