Skocz do zawartości

Jakie Słuchawki Bezprzewodowe Nauszne?


The Player

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad jakimiś słuchawkami bezprzewodowymi wysokiej jakości. Myślałem nad Sennheiserami i modelem RS 140 http://www.allegro.pl/search.php?str... n=1&country=1. Czy to dobry wybór? Ktoś je testował? Może polecacie coś innego? Słuchawki będą służyć do odsłuchu muzyki, filmów i do gier (Xbox 360 i PC). Z góry dziękuje za wypowiedzi i rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad jakimiś słuchawkami bezprzewodowymi wysokiej jakości.

nie ma takich. chyba ze kosztuja >1000zl. szczerze mowiac, to pochlastalbym sie gdybym mial wydac prawie 6batow na sluchawki bezprzewodowe, mogac dostac za polowe tej sumy jakies sennki hd555, ktore zagraja niebo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad jakimiś słuchawkami bezprzewodowymi wysokiej jakości.

nie ma takich. chyba ze kosztuja >1000zl. szczerze mowiac, to pochlastalbym sie gdybym mial wydac prawie 6batow na sluchawki bezprzewodowe, mogac dostac za polowe tej sumy jakies sennki hd555, ktore zagraja niebo lepiej...

Jeśli priorytetem jest brak kabelka albo ogólnie posiadanie "bajeranckich" słuchawek to można iść na pewien kompromis ale zazwyczaj słuchawki bezprzewodowe nie oferują dobrej jakości dźwięku...

Może przebolejesz kabel i zakupisz niezłe słuchawki przewodowe a zaoszczędzone pieniądze przeznaczysz na coś innego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nic mi nie zastąpi kabla, ale jednak raczej muszę mieć bezprzewodowe, głównie potrzebuje je do słuchania w nocy muzyki, gier, filmów, a wirelessy zapewnią mi komfort , siedzenia tych kilku metrów przed tv bez obawy o kabel...

Osobiście w razie konieczności używam 3m przedłużki zrobionej z kabla od starych słuchawek - daje mi to ponad 5m "zasięgu" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...z drugiej strony rozwiązanie z "przedłużką" też nie jest złe, ale czy występuje przy niej efekt straty na jakości? Coraz bardziej przekonujecie mnie do słuchawek "kablowych". To kolejne pytanie do Was? Jakie przewodowe w mniej więcej cenie tych 600zł? Sennheiser HD555/HD595? Dodam, że będą używane w połączeniu z głośnikami Logitech Z-5500 i mój priorytet jeśli chodzi o dźwięk to głęboki czysty bass ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no może trochę przesadzam ;). Więc w takim razie chyba się zdecyduje na te przewodówki, tylko które? Jak już pisałem wyżej bardzo lubię czysty i głęboki bass, słuchawki będą podłączone do głośników Logitech Z-5500, a następnie do Xboxa 360. Co polecacie? Sennheisery HD 555 czy może warto dołożyć i kupić HD 595?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej jakosci jest "dziurka" w logach z-5500 ale generalnie z moich doswiadczen wynika ze podlaczanie jakichkolwiek lepszych sluchawek do wyjscia sluchawkowego glosnikow to czysta profanacja.

 

A co do kabla - przy sluchawkach wyskokiej klasy rzeczywiscie tania przedluzka moze troche "spsuc" dzwiek, ale sa przeciez roznej jakosci kable - nikt ci nie kazde kupowac szajsu z MM.

 

Co do sluchawek bezprzewodowych, widzialem takowe kiedys u kolezanki mojej mamy. Kupila je zeby modz uczyc sie angleskiego podczas gotowania/prasowania itp. - do takiego zastosowania sie nadaja calkiem niezle. Ale za sluchanie muzyki na takich cudach to ja dziekuje - najtansze philipsy za 40 zl zagralyby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przewodowe w mniej więcej cenie tych 600zł? Sennheiser HD555/HD595? Dodam, że będą używane w połączeniu z głośnikami Logitech Z-5500. Dodam, że używane one byłyby w połączeniu z głośnikami Logitech Z-5500 i mój priorytet jeśli chodzi o dźwięk to głęboki czysty bass ;)
Nie wiem jakiej jakosci jest "dziurka" w logach z-5500 ale generalnie z moich doswiadczen wynika ze podlaczanie jakichkolwiek lepszych sluchawek do wyjscia sluchawkowego glosnikow to czysta profanacja.

Hehe, Mateusz, w tym wypadku zgadzam się z Frankiem - IMHO nie warto do takich zastosowań wywalać 600zł na słuchawki (chyba, że np. niedługo masz zamiar kupić jakieś fajne "klocki"), jak to ma być podpinane tylko do głośników (sic!) i xboxa to zmniejsz budżet o połowę (albo jeszcze więcej) a resztę kasy przeznacz np. na wakacje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę tak musiał zrobić, ale i tak nie będę miał dobrego porównania, bo u siebie podłącze, albo pod XB360, albo pod X-Fi Fatalyty. No ok bezprzewodowe są gorsze przy słuchaniu muzyki, ale jak to się ma przy grach czy filmach?

 

Ciekawe porównanie, mógłby się ktoś odnieść do niego?

 

porownaniers.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę daruj sobie słuchawki bezprzewodowe, kompletnie nie są warte swojej ceny.

Za niecałe 350zł można nabyć Pioneer SE-A1000 LINK , które posiadają świetny bas i szeroką scenę.

Wspaniale będą się nadawały do zastosowań gry, filmy, muzyka.

Kabel to też nie problem, masz tutaj 6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie, czy głośniki Z-5500 nie będące audiofilskim sprzętem i po podłączeniu do nich RS-140 lub HD 555 dźwięk wyddobywający sieze słuchawek nie będzie porównywalny ;) (bo za pewne nie wyciągnął z nich wszystkiego :))

Proponuję zorientować się, czy gniazdo słuchawkowe w tych głośnikach to zwykła przelotka (takie rozwiązanie zastosowano np. w Logitechach X230, co do reszty nie posiadam takowych informacji) czy jest na nie podawany sygnał ze wzmacniacza głośnikowego (tak jest w Creativach). Jeśli sygnał nie idzie przez wzmacniacz, straty jakości powinny być nieznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o regulacje głośności na panelu sterującym (dodawanym do głośników) ?

 

Druga sprawa czy opłaca się dorzucać 200zł do HD595? Myślałem nad HD555, ale widziałem, że opinię przemawiają na korzyść wyższego modelu HD595. Oczywiście wiem, że w przypadku audiofilskiego sprzętu wybór pada na 595, ale w wypadku Xbox360 + Logitech Z-5500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już chcesz dokładać do półki cenowej 595 to kup lepiej audiotechnica ath-a900. Dzwięk znacznie czystszy(co ci sie do gier przyda i zresztą wielu ludzi ich do tego używa [tak tak wiem świętokradztwo]), konstrukcja zamknięta więc domownicy nie bedą narzekać na hałas, a i ty bedziesz odizolowany, bardzo fajna scena. Poczytaj o nich troche na head-fi jak chcesz. Zbierają świetne recenzje. No i jak chcesz z kompa, xboxa czy tv to latwiej bedzie ci je wysterować niz 595 bo to są jedne z łatwiejszych do wysterowania słuchawek i graja bardzo dobrze prawie ze wszystkim(nie tylko moja opinia).

 

A co do bezprzewodów to mój ojciec kiedyś miał jakiś wysoki model i dzwiek był jak w słuchawkach za 1/10 ceny. Wiec jako kolejny ci odradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - czemu chcesz koniecznie podpinac je przez te glosniki? Czy x-box nie ma wyjscia sluchawkowego?

Po drugie to skoro ma to byc do gier to bez sensu kupowac hd595/555, lepiej sluchawki z dobra przestrzenia i lokalizacja zrodel dzwieku, np philipsy hp1000 lub wspomniane wyzej pioneery.

 

PS: Zakup przyzwitego wzmacniacza DIY to nie jest az taki duzy wydatek - moze warto o taki rozwiazaniu pomyslec. Podlaczenie sluchawek za >200 zl do wyjscia sluchawkowego glosnikow to imo smiech na sali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już philipsy hp1000 to lepiej akg 271s. A co do pioneerów to słuchałem ich i imo maja baaardzo niefajną charakterystyke i zwyczajnie bolały mnie od nich uszy. Zreszta philipsy sa podobno ciemne i trudno je wysterować pomimo niskiej impedancji. Po co DIY jak dobry kosztuje tyle, że mozna za niego kupić dobre słuchawki, ktore go potrzebować nie bedą? Więc bierz albo polecane wyżej przeze mnie słuchawki (lepszych nie słyszałem) albo akg 271s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności