Skocz do zawartości

Jakie sklepy w Polsce przyjmują zwroty słuchawek?


Test222

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem, nieco rozpieściły mnie azjatyckie sklepy, w których można zwrócić słuchawki dokanałowe nawet do 30 dni bez podania przyczyny. Dzięki temu mogę wydać więcej pieniędzy na lepszy sprzęt, bo kupowanie w ciemno nie jest takie straszne, jeśli możesz oddać towar.

 

Wiadomo, że w naszym kraju żaden sklep nie ma obowiązku przyjmować zwrotów słuchawek dokanałowych, ale czy znacie jakieś, które przyjmują? Ewentualnie sklepy stacjonarne, w których można odsłuchać przed zakupem (ale chyba takie nie istnieją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Test222 napisał:

Nie powiem, nieco rozpieściły mnie azjatyckie sklepy, w których można zwrócić słuchawki dokanałowe nawet do 30 dni bez podania przyczyny.

Tylko z tego co wiem ten luksus jest okupiony od 1/3 do 1/2 pomniejszonym zwrotem środków + koszty wysyłki słuchawek do Chin ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cpu1 napisał:

Tylko z tego co wiem ten luksus jest okupiony od 1/3 do 1/2 pomniejszonym zwrotem środków + koszty wysyłki słuchawek do Chin ;) 

Popularne https://shenzhenaudio.com/ bierze tylko 10%, a jeśli zwrócisz wcześniej niż przed 7 dniami i stan będzie bez zarzutu, to nic nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Test222 napisał:

Popularne https://shenzhenaudio.com/ bierze tylko 10%, a jeśli zwrócisz wcześniej niż przed 7 dniami i stan będzie bez zarzutu, to nic nie biorą.

Data stempla pocztowego się liczy czy trzeba słać super drogim ekspresem by dotarło w ciągu tych 7 dni ?

Aha jeszcze trzeba dodać, że VATu i opłat celnych nie zwrócą ;) Sumując wszystko w mojej skromnej opinii to kiepski interes zwracać słuchawki. Mniej ryzykowne i chyba kosztowne po prostu odsprzedać je dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cpu1 napisał:

Data stempla pocztowego się liczy czy trzeba słać super drogim ekspresem by dotarło w ciągu tych 7 dni ?

Pewnie po dacie z trackingu.

 

Cytat

Mniej ryzykowne i chyba kosztowne po prostu odsprzedać je dalej. 

Tak też zazwyczaj robię, gorzej, jak kupisz coś mało popularnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zwrot Vatu możesz wystąpić z odpowiednim pismem i dokumentacją do miłościwie nam panującego urzędu Skarbowego oczywiście uzbrojony w cierpliwość.

Co do sklepów udostępniających IEMy na odsłuch stacjonarnie to mp3store daje taką możliwość, a co do możliwości zwrotu to dużo zależy od znajomości ze obsługą sklepu, kwestia dogadania w końcu tam też pracują ludzi i cierpią na takie same choroby np. Brak gotówki

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rafik87 napisał:

Co do sklepów udostępniających IEMy na odsłuch stacjonarnie to mp3store daje taką możliwość

Z odsłuchem w mp3store mam mieszane doświadczenia. Pytałem o odsłuch 2 razy. Za pierwszym razem, jak chciałem posłuchać jakiejś taniochy, to nie było problemu. Gdy innym razem chciałem odsłuchać czegoś za kilka stówek, to już była niewyraźna mina sprzedawcy i pytanie "ale kupi Pan to...?". Ale to było z 5 lat temu, może się coś zmieniło.

Edytowane przez Test222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchem w mp3store mam mieszane doświadczenia. Pytałem o odsłuch 2 razy. Za pierwszym razem, jak chciałem posłuchać jakiejś taniochy, to nie było problemu. Gdy innym razem chciałem odsłuchać czegoś za kilka stówek, to już była niewyraźna mina sprzedawcy i pytanie "ale kupi Pan to...?". Ale to było z 5 lat temu, może się coś zmieniło.
Ja nigdy nie miałem problemu, nawet mi wyporzyczali IEMy i nauszne za grubo ponad 10 tysi bez żadnego depozytu.
Ewentualnie jest inny sposób, piszę do centrali czy jest możliwość przesłuchania interesujących Cię słuchawek w danym sklepie, jestem pewien że odpiszą że nie ma problemu. Zjawiasz się w sklepie i jak sprzedawca zacznie marudzić to mówisz że centrala pisała co innego

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w innym wątku, oddałem Haylou W1 w x-kom. Dwukrotnie, druga para testowana na miejscu w sklepie zaraz po odbiorze i po chwili zwrot. Natomiast powodem zwrotu było trzeszczenie przypominające clipping, identyczne w obu parach (bez związku z źródłem, identyczne źródło testowane z innymi słuchawkami i zero problemu).

 

Nie weryfikowali tego, po prostu przyjęli zwrot nie robiąc problemu. Miałem do wyboru zwrot gotówki lub zakup czegoś innego, wziąłem Jabry Elite 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Test222 napisał:

Nie powiem, nieco rozpieściły mnie azjatyckie sklepy, w których można zwrócić słuchawki dokanałowe nawet do 30 dni bez podania przyczyny. Dzięki temu mogę wydać więcej pieniędzy na lepszy sprzęt, bo kupowanie w ciemno nie jest takie straszne, jeśli możesz oddać towar.

 

A dlaczego od razu kupować i potem zwracać?;)

Są przecież egzemplarze testowe, wystarczy zapytać o dostępność i trochę poczekać na swoją kolej.

Nie rozumiem problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chico99 napisał:

 

A dlaczego od razu kupować i potem zwracać?;)

Są przecież egzemplarze testowe, wystarczy zapytać o dostępność i trochę poczekać na swoją kolej.

Nie rozumiem problemu.

Jeśli tylko są egz testowe. Ciężko oczekiwać aby sklep miał testowke każdego modelu, który jest w ofercie. Chociaż można by oczekiwać tych najbardziej popularnych.
 Sam wielokrotnie pytałem o „demo” i otrzymywałem informacje ze niestety nie ma mimo, długiej listy chętnych. Gdyby nie koledzy z forum i wymiany pomiędzy użytkownikami to nigdy nie udałoby mi się odsłuchać wielu droższych modeli. 
 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafik87 napisał:

Ja nigdy nie miałem problemu, nawet mi wyporzyczali IEMy i nauszne za grubo ponad 10 tysi bez żadnego depozytu.
Ewentualnie jest inny sposób, piszę do centrali czy jest możliwość przesłuchania interesujących Cię słuchawek w danym sklepie, jestem pewien że odpiszą że nie ma problemu.
 

Zgodnie z twoją radą napisałem do mp3store, czy byłaby możliwość odsłuchania słuchawek Final Audio E5000 w Poznaniu:

https://mp3store.pl/sluchawki/dokanalowe/final-audio/2018350642457220336/4562362089384/final-audio-e5000

 

Odpisali, że towar niedostępny i nie wiadomo, kiedy będzie dostępny 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z twoją radą napisałem do mp3store, czy byłaby możliwość odsłuchania słuchawek Final Audio E5000 w Poznaniu:
https://mp3store.pl/sluchawki/dokanalowe/final-audio/2018350642457220336/4562362089384/final-audio-e5000
 
Odpisali, że towar niedostępny i nie wiadomo, kiedy będzie dostępny 
Też zadzwoniłem do chłopaków i powiedzieli że wersję demo mieli tylko do E3000, E5000 trzeba niestety kupować czytając opinie wspomnieli mi że to jest bardzo gęste granie

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności