Skocz do zawartości

Ifp 899-kilka Pytan


andwoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem ifp 899. z zakupu jestem po czesci zadowolony. dlaczego po czesci?? otoz zawiodlem sie na sluchawkach i na nagrywaniu.. zatem:

 

1. Czy słuchawki dołączone do zestawu powinny przenosic bas, czy tylko jego namiastke (jego najwyzsze "partie"). Słuchawki na jednej stronie maja logo iriver'a, na drugiej zaś sennheiser'a. Przykład: jezeli chodzi o perkusje to centraka gra tak "plytko" jak werble. Nie jest to kwestia eq, bo sprawdzalem takze na komputerze i efekt byl ten sam. Podłączyłem natomiast sluchawki no name z supermarketu, fakt ze zamkniete, jednak ich cena wynoszaca 30 zł nie moze byc w zadnym wypadku gwarancja glebokiego basu, w kazdym razie bas sie pojawil i to calkiem przyjemny, mozna juz "wyluskac" np gitare basowa, czego nie da sie zrobic na oryginalnych sluchawkach.

 

2. Nagrywanie. Zawiodlem sie kapletnie. Przy wylaczonym AGC pojawia sie szum, nie jest to jednak typowy white noise, czy szum wlasciwy dla nagran analogowych (tasma). Trudno to opisac, mozna to porownac do zaklocen elektrycznych o bardzo wysokiej czestotliwosci, natomiast gdy wlaczymy wspomniany wyzej system ow szum zaczyna gorowac nad calym nagraniem, koncowy efekt jest bardzo nieprzyjemny i daleki od tego, czego oczekiwalem. I teraz pytanie, czy tak powinno byc, czy po prostu reklamowac?? Jezeli by to Wam pomoglo, moge umiescic probki. Dodam, ze nagrywalem w 128 kb/s oraz 44kHz.

 

Czekam cierpliwie na liczne odpowiedzi, mam nadzieje, ze mi pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. potwierdzam, sluchawki w serii 800 (mialem 895) te iriver/senheiser to najgorsze co mialem z irivera - beznadzieja. W seriach 590 i 995 sa o niebo lepsze - sa basy!

 

2. tez potwierdzam, podobnie mam w 959 (patrz:http://www.forum.iriver.pl/index.php?act=ST&f=37&t=1993)

 

a w 590 chyba nie bylo takich problemow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyzby seria 800 byla jakas badziewna. Inaczej, czy w serii 700 rowniez sa takie problemy z nagrywaniem no i czy takze dodaja tam takie lipne sluchawki?? a czemu zdecydowales sie na serie 900?? wyglad i kolorowy wyswietlacz? bo chyba innych roznic nie ma, a moze sie myle, wyprowadzcie mnie z bledu, jezeli w nim tkwie :( bo mam przeczucie, ze dokonalem zlego wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze, sorki, ze tylko jeden ale nagrywalem rano i czasu nie bylo za duzo: AGC

uuuu, nieladnie. :( Brzydko piszczy. Cos jest nie tak, ja bym sie udal do serwisu jesli by mi zalezalo na dyktafonie, a ze mi nie zalezy to bym sie nie udal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czemu zdecydowales sie na serie 900?? wyglad i kolorowy wyswietlacz? bo chyba innych roznic nie ma, a moze sie myle, wyprowadzcie mnie z bledu...

jest wiecej roznic, gdzies tu o nich rozmawialismy... z tego co od reki pamietam:

te "ciekawostkowe":

- akumulatorek zamiast baterii

- lepsza/trwalsza obudowa

- mozliwosc ogladania zdjec i plikow tekstowych

- info o godzine jest wyswietlane na glownych ekranach w czasie odtwarzanie/nagrywania/sluchania fm - nie trzeba grzebac w opcjach zeby sprawdzic ktora godzina - dla mnie bardzo wygodne

i te wazniejsze:

- brak szumow spoczynkowych (chyba jednak dali tu inna elektronike...)

- bardzo przyzwoite sluchawki

- jakby lepsze radio - lepiej trzyma sygnal stereo i mniej szumi, ale to moze byc zalezne od innych czynnikow: jakie sluchawki jako antena no i te szumy...

 

no wiecej na dzis nie pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto probki nagran z mojego ifp-995 jako dyktafonu:

Cisza bez wlaczonego AGC:

http://republika.pl/iriver2/CiszaBezAGC.mp3

Cisza z wlaczonym AGC

http://republika.pl/iriver2/CiszaZAGC.mp3

 

Nagranie mowy - wysoki pokoj 5x3 metry - odleglosc od mowiacego okolo 2 metrow

http://republika.pl/iriver2/MowaBezAGC.mp3

http://republika.pl/iriver2/MowaZAGC.mp3

 

prosze nie sugerowac sie trescia merytoryczna przemawiajacego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam!

ja właśnie także przed kilkoma dniami dokonałem zakupu 899 i mam podobny problem z dyktafonem, niby w miarę nagrywa wszystko, ale jest duży szum z tle, z włączonym acg jest jeszcze gorzej, czy te playery już takie są czy możliwe, że są uszkodzone??

 

co do słuchawek to faktycznie brakuje bassu ---> chyba trzeba będzie kupić Koss Plug, bo te podobno są bardzo dobre i sprawdzone, byanjmniej tak myśle po tych przeczytanych przez mnie wiadomościach na forum, jak uważacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ... panowie ! nie ma co sie oszukiwac ..za taka kase ten player nie powinien miec podstawowych problemów z dyktafonem .. ( jakies piski *&@%#^$%& szumy itd itp) ... bylem juz bardzo bliski kupienia 899 ale wyglada na to ,ze jak nie znajde malego! 1GB z dyktafonem 'bez zakłóceń' w rodzinie iriver'a to sobie daruje ta firme.... Z góry bardzo dziekuje wszystkim uzytkownikom tego forum za dodatkowe info. oraz probki dyktafonu Mysle ,ze dzieki takiej cennej 'wspolpracy' wszyscy mozemy unikac niepotrzebnych wtopek... pozdrawiam Remi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
a mam pytanie bo jakos nie natkenelm sie na to nigdzie:

ile katalogow w glab mozna tworzyc?

Ja naliczylem 10 - wiecej mi sie juz nie chcialo :D wydaje mi sie ze mozna tworzyc dowolna liczbe podkatalogow lub bardzo duzo ich ilosc. Pamietaj tez ze nie mozna kasowac pelnych folderow z poziomu odtwarzacza Co do poprzednich postow - kurcze myslalem ze tylko ja mam takie potzreby jak segregacja alfabetyczna i rozplanowanie plikow w playerze :D - fajnie "towarzysze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam 799 i nie narzekam, choć największa bolączka to jednak plastik... żeby to był "kawałek" magnezu.. ehh :rolleyes:

 

EDIT:

a na dyktafon jest rada, podpowiedź zamieściłem w ogólnym forum pod tematem "Player Ifp Jako Dyktafon - Test Z Wykorz. Ifp-995" Jeśli chcecie mieć czystszy dźwięk proponuję tam zajrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 799 i nie narzekam, choć największa bolączka to jednak plastik... żeby to był "kawałek" magnezu.. ehh

... i tak nosze go zawsze w kondonku wiec nawet nie specjalnie mam okazje doswiadczac jego "plastikowosci", a poza tym ten plastik wcale nie jest jakis stasznie tandetny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tak nosze go zawsze w kondonku wiec nawet nie specjalnie mam okazje doswiadczac jego "plastikowosci", a poza tym ten plastik wcale nie jest jakis stasznie tandetny...

Zwrocie uwage na bardzo precyzyjny odlew, na miejsca laczen plastiku, zalamania oraz cieniowanie i np. ozebrowanie. Musze powiedziec ze jest to doskonale wykonanie sam palstik oprocz tego ze dobrze wyglada ma odpowiedznia sztywnosc i twardosc. Mysle ze zastosowanie chocby tytanu zwiekszylo by za duzo wage pozatym wplyneloby drastycznie na wysokosc ceny dlatego urzyto tego plastiku technologicznie nie byloby problemem wykonanie obudowy z innych tworzyw. Nie ma co narzekac tylko cieszyc sie Panowie, cieszyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności