Skocz do zawartości

Audeze LCD-2 CB, mobilny wzmacniacz?


Tomek1777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna stalem się posiadaczem LCD-2 CB. To moje pierwsze poważne słuchawki. Słucham na wyjściu słuchawkowym streamera Silent Angel Munich M1. Proporcje u mnie między torem hifi a sluchawkowym 9:1. Czyli słuchawek słucham rzadko i nie mam aspiracji aby dogonić tor kolumn, bo to mało realne😉. Pytanie. Czasami słucham przy biurku gdzie do streamera 6 metrów. Czy taka długość kabla sluchawkowego to dobry pomysł? Drugi wariant to przenośny wzmacniacz który mógłby zabrać ze słuchawkami do innych pomieszczeń w domu, bo nie wyobrażam sobie biegać z Audeze po mieście 😉. Jeśli mobilny wzmacniacz to jaki? Który je pociagnie a jednocześnie nie odczuje dużego regresu dźwięku w stosunku do Silent Angel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od niedawna stalem się posiadaczem LCD-2 CB. To moje pierwsze poważne słuchawki. Słucham na wyjściu słuchawkowym streamera Silent Angel Munich M1. Proporcje u mnie między torem hifi a sluchawkowym 9:1. Czyli słuchawek słucham rzadko i nie mam aspiracji aby dogonić tor kolumn, bo to mało realne. Pytanie. Czasami słucham przy biurku gdzie do streamera 6 metrów. Czy taka długość kabla sluchawkowego to dobry pomysł? Drugi wariant to przenośny wzmacniacz który mógłby zabrać ze słuchawkami do innych pomieszczeń w domu, bo nie wyobrażam sobie biegać z Audeze po mieście . Jeśli mobilny wzmacniacz to jaki? Który je pociagnie a jednocześnie nie odczuje dużego regresu dźwięku w stosunku do Silent Angel?
Zależy od budżetu poniżej xduoo XD-05 bal nie ma sensu schodzić.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Jako jedno i drugie, chyba, że podasz sygnał z Jack'a telefonu, o ile ten go posiada. 😉

Dzięki ;)

 

4 godziny temu, bleck55 napisał:

No i ma wymienne opki można zmodyfikować brzmienie pod dane słuchawki. Bardzo fajna zabawka. Zwłaszcza wersja bal w pełni zbalansowana

Na razie raczkuję i nie chcę się rzucać na szeroki wody. Kupiłem używkę XD05 bez plusa, zobaczę jak się sprawdzi a mam i możliwość nakarmić go bardzo dobrym sygnałem cyfrowym ( tam używa się kabla spdif / rca , czy czegoś innego ?) , jak również użyć dobrego zasilania liniowego w trybie ładowania i sprawdzić jak to wpłynie na dźwięk.

Tak w ogóle pytanie czy taki XD05 używany  w trybie stacjonarnym ( sygnał cyfrowy z transportu i podpięcie pod zasilacz liniowy) może zagrać zauważalnie lepiej niż podpięty pod telefon  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie raczkuję i nie chcę się rzucać na szeroki wody. Kupiłem używkę XD05 bez plusa, zobaczę jak się sprawdzi a mam i możliwość nakarmić go bardzo dobrym sygnałem cyfrowym ( tam używa się kabla spdif / rca , czy czegoś innego ?) , jak również użyć dobrego zasilania liniowego w trybie ładowania i sprawdzić jak to wpłynie na dźwięk.
Tak w ogóle pytanie czy taki XD05 używany  w trybie stacjonarnym ( sygnał cyfrowy z transportu i podpięcie pod zasilacz liniowy) może zagrać zauważalnie lepiej niż podpięty pod telefon  ?
Tak zagra lepiej ale akurat zwykły XD-05 to do planarow jednak za słabo on jest o połowę słabszy od plusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bleck55 napisał:
5 minut temu, Tomek1777 napisał:
Na razie raczkuję i nie chcę się rzucać na szeroki wody. Kupiłem używkę XD05 bez plusa, zobaczę jak się sprawdzi a mam i możliwość nakarmić go bardzo dobrym sygnałem cyfrowym ( tam używa się kabla spdif / rca , czy czegoś innego ?) , jak również użyć dobrego zasilania liniowego w trybie ładowania i sprawdzić jak to wpłynie na dźwięk.
Tak w ogóle pytanie czy taki XD05 używany  w trybie stacjonarnym ( sygnał cyfrowy z transportu i podpięcie pod zasilacz liniowy) może zagrać zauważalnie lepiej niż podpięty pod telefon  ?

Tak zagra lepiej ale akurat zwykły XD-05 to do planarow jednak za słabo on jest o połowę słabszy od plusa

Hm, to niedobrze. Mam drugi wzmacniacz wiec jakieś porównanie będzie ale faktycznie te słuchawki potrzebują pary. Zobaczymy , w razie czego używka pójdzie na giełdę i zacznie się szukanie czegoś mocniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bleck55 napisał:

Posłuchać poobserwować .... Alewarto posłuchać tych słuchawek z czegoś mocniejszego

 

2 minuty temu, neonlight napisał:

Chociaż z drugiej strony, skoro w zdecydowanej większości słuchasz na kolumnach, to może to okazjonalne na słuchawkach, z Basic'a Ci wystarczy?! 🤷

Zobaczymy. Chyba będę miał tego Basica i tak. Także dam znać jak sobie radzi. Cena w miare przyjazna, nie stracę na nim jak by co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Staneł na Xduoo XA-10 😊. Fajnie to gra z Audeze LCD-2 CB. Duży, plastyczny dźwięk.  Xduoo wydobywa z nich sporo dynamiki a jeszcze w drodze kabelek na wyjście zbalansowane. Combo dostało zasilanie z zasialcza liniowego. Czasami przepne się po wejściu aux in z bardzo dobrym dackiem zewnętrznym. Kolejny level wyżej.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ,że ze względu na jakość dźwięku z daca R2R zdecydowałem się na karkołomne rozwiązanie : podpięcie Xduoo XA-10 po aux rca do wspomnianego daca. Zamawiam właśnie na zamówienie rozdzielacz gniazda RCA z daca . Jest to duży kompromis wygoda poświęcona dla jakości . Nie będę miał często wzmacniacza pod ręką no i niestety długaśny kabel słuchawkowy - mam kawałek od stolika z audio do biurka przy którym pracuję ze słuchawkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności