Skocz do zawartości

Jak Długo Z Oryginalną Folią ?


andy1965

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak długo można nie zrywać oryginalnej folii z ekranu?

Ja ją mam do teraz.

2. Jak ta folia jest przymocowana?

Mam wrażenie, że elektrostatycznie, czy tak?

3. Czy pozostawienie jej na dłużej grozi jakimiś komplikacjami (np. trudnościami z jej oderwaniem- o ile byłaby mocowana na jakiś rodzaj kleju)?

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1. Jak długo można nie zrywać oryginalnej folii z ekranu?

Ja ją mam do teraz.

 

no to mi dużo mówi..pewno musisz mieć ją długo :0

 

Na serio to ja swoją oryginalną miałem przez około miesiąc i nic nie wskazywało na to by miała się odkleić, świetnie przylegała, lecz nie była przycięta na wymiar ekranu. Gdybym nie miał alternatywy to pewno przyklejona byłaby do dziś. Miałem jednak okazję ją zmienić, postanowiłem zainwestować w folie idealnie przycięte na rozmiar D2. Wybrałem DuraSec z aukcji Eljona i jestem bardzo zadowolony. Folie są o wiele cieńsze, przejrzystość ekranu się zwiększyła. Ponadto folie są bardzo śliskie co w znaczny sposób ułatwia nawigację po ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w nieoryginalnej jest lepszego, że w nią zainwestowałeś?

 

Identycznie jak mp3fan:

 

Gdybym nie miał alternatywy to pewno przyklejona byłaby do dziś. Miałem jednak okazję ją zmienić, postanowiłem zainwestować w folie idealnie przycięte na rozmiar D2. Wybrałem DuraSec z aukcji Eljona i jestem bardzo zadowolony. Folie są o wiele cieńsze, przejrzystość ekranu się zwiększyła. Ponadto folie są bardzo śliskie co w znaczny sposób ułatwia nawigację po ekranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto "zainwestować" w dobrą folie ochronną, zaoszczędzisz sobie stresu w sytuacji porysowanego wyświetlacza. Co prawda nie mam D2 lecz jakiś czas miałem palma tungsten t3 :] [bardzo dobre folie robi firma brando, tylko ich cena:/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o metodzie zakładania folii elektrostatycznej w "saunie" czyli bardzo zaparowanym pomieszczeniu, ponoć o wiele łatwiej się tam zakłada i minimalizuje się ryzyko dostania się jakiś paprochów pod folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta od eljona nie jest na klej. Na klej działają jak naklejki i po przyklejeniu, oderwaniu nie da się już ich nałożyć. Nie przekłuwaj bąbli, delikatnie codziennie je przepychaj, któregoś dnia znikną. Najczęściej tworzą się gdy zostanie tam jakiś paproch, więc powinny być zakładane w sterylnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Orientujecie się czy wyszedł taki odpowiednik (LINK) folii ochronnej, ale do Cowona D2? Firma Brando posiada też identyczne folie ochronne do W950i i z komentarzy w internecie wynika, że warto się w takową zaopatrzyć. Istnieją dwa rodzaje: Ultra Clear i Protector, pierwsza charakteryzuje się doskonałym odwzorowaniem kolorów, a druga chroni przed refleksjami słonecznymi przez co o wiele lepiej widać filmy w świetle. Oczywiście jedna od drugiej się różni, coś za coś.

 

Przydałaby się dobra folia ochronna na wyświetlacz. Producent o tym nie pomyślał?

 

Oprócz tego chciałem zapytać jak wygląda martwy pixel w D2? W swoim sprzęcie, na środku wyświetlacza mam punkt, który wraz ze zmianą kąta widzenia (obracaniem odtwarzacza) zmienia kolor (jasno zielony i ciemno niebieski), próbowałem zetrzeć potencjalny bród, ale to nic nie dało. Póki co nie mam zamiaru zdejmować standardowej folii. Chcę się tylko upewnwnić czy mam już rozpaczać z tego powodu bo wiem, że z reklamacją monitorów LCD w, których wystąpiły bad pixele jest problem i tylko dwóch producentów przyjmuje na reklamację monitory z minimum 1 bad pixelem, a co dopiero PMP i Cowon... ;/

 

Przy wielokrotnym przeskakiwaniu z jednego końca filmu (lub piosenki) na drugi słychać świst, to normalne?

 

Ostatnie nurtujące pytanie. Kiedy nie słuchacie muzyki w D2, ale przeskakujecie po opcjach to czy w waszych słuchawkach słychać charakterystyczny dźwięk wraz z dotknięciem rysikiem ekranu? Mam tak zarówno na standardowych słuchawkach, jak i na Creative Zen Aurvana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Używam folię Brando w PocketPC, jest super. Po oryginalnej rysik się nie ślizga. W pockecie mam Brando wersję grubszą i matową. Jestem bardzo zadowolony. Podważając rysikeim w rogu można ją zdjąć i wyczyścić. W foliach Brando trudno o bąble.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Życie mojej oryginalnej folijki właśnie zaczyna się kończyć. Jak wiadomo na allegro nie można znaleźć (przynajmniej ja nie widziałem) nic konkretnie dedykowanego do Cowona D2. Chętnie kupił bym coś dobrego, nie jakiś szajs. Folie Brando nie są fabrycznie docinane do rozmiarów D2 - tak wynika z maili wysłanych mi przez osoby sprzedające tę markę na allegro. Czy jest ktoś w stanie polecić folję od innego modelu playera, telefonu komórkowego, która idealnie pasowałaby do D2? Ma ktoś takie doświadczenie? Oczywiście chodzi mi o falję antystatyczną, nie naklejaną na kleju! Wielkie dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności