Skocz do zawartości

Recenzja Słuchawek Akg K81dj


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też zakupiłem te słuchawki (dokładnie K518DJ które różnią się tylko kolorem). Kupowałem je w ciemno. Muszę się zgodzić, że są lekko niewygodne. Słuchawki napędzam D2, a na razie moje wrażenia są dość mieszane. Jak dla mnie dźwięk z tych słuchawek jest ciężki i trochę przybijający. Bas jest mocny, może nawet zbyt mocny, a góra czasami zanika. Dźwięk zdecydowanie określibym jako mroczny. Słuchanie jest na dłuższą metę trochę męczące. Takie są moje początkowe odczucia.

Zobaczymy co będzie dalej, liczę, że trochę się poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Będzie lepiej... podłącz te słuchawki pod dobry, mocny wzmacniacz i puść im coś dając ognia. Nabiorą góry i środka, bas nie będzie wpadał w rezonans... Sam się zdziwiłem jak potem zagrały i to nie był efekt placebo. Słuchałem ich na odtwarzaczu kilka tygodni i się przyzwyczaiłem potem po wygrzaniu byłem zaskoczony na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej... podłącz te słuchawki pod dobry, mocny wzmacniacz i puść im coś dając ognia. Nabiorą góry i środka, bas nie będzie wpadał w rezonans... Sam się zdziwiłem jak potem zagrały i to nie był efekt placebo. Słuchałem ich na odtwarzaczu kilka tygodni i się przyzwyczaiłem potem po wygrzaniu byłem zaskoczony na plus.

Tylko jest taki problem, że nie mam żadnego wzmacniacza, tylko u siostry jakąś wieżę JVC. Są jakieś inne sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem słuchawki podłączone do wieży na całą noc. Do tego wsadziłem je na 3 książki, żeby się rozciągnęły. Zakładam je dzisiaj i tak jakby mi ktoś słuchawki w nocy wymienił :). Wczoraj już mnie od nich po 10 minutach bolała szczęka i musiałem je zdejmować, taki był ucisk. Dziś już pełen komfort. Trochę się rozciągnęły. Bas przestał dudnić i przeobraził się w krótkie, precyzyjne uderzenia, schodzi bardzo nisko. Pojawiła się górna część pasma i już nie jest ona przykrywana przez dudniący bas. Mam jeszcze jedą uwagę. Co robicie z nadmiarem kabla, gdy gdzieś wychodzicie? W końcu jest go 2,5 metra i nie tak łatwo go gdzieś upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robicie z nadmiarem kabla, gdy gdzieś wychodzicie? W końcu jest go 2,5 metra i nie tak łatwo go gdzieś upchnąć.

Zwiń tyle ile potrzeba, czymś zepnij i schowaj do kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny sprzęt :rolleyes: Chyba mógłbym na nie zmienić KPP, ale w skarbonce próżnia :(

Ja je traktuję jako uzupełnienie Port. Czy są piękne? Na zdjęciach wyglądają nieźle ale jak się bliżej przyjrzeć to można się przyczepić do paru szczegółów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colnet: Dokładnie to. ;)

Podobnie jak w SHP8900 kuleje wykonanie elementów regulacyjnych (choć samo ich działanie jest w przeciwieństwie do Philipsów precyzyjne, tu nie mam zastrzeżeń), ten plastik w tym miejscu w AKG wygląda okrutnie tandetnie. Pałąk też jakoś tak nie bardzo (plastik i sprężynująca blacha z logo AKG wyglądająca na trochę niedoczyszczoną), tylko nauszniki wykonane są pierwsza klasa. :)

 

yacek20: Pobaw się EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modrzew or anybody else who can help:)

 

Napisz proszę jak wypadają k518dj w konfrontacji z KPP. Już mnie uszy bolą od moich brzęczących senków PX200 i ich niemal absolutnego braku basów - potrzebuję czegoś z naprawdę porządnym, ale i w miarę możliwości szczegółowym i nie zawłaszczającym reszty pasm dołem. Jak w tym kontekście wypadają wspomniane dwa modele?

 

PS. Rozmiary 518 w ogóle mi nie przszkadzają, są nawet dla mnie atutem, ale faktycznie stanowią górną granicę gabarytową czegoś, w czym mogłbym pomykać po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem na razie w stanie nic ciekawego napisać na temat k518dj ani zrobić bezpośredniego porównania z Portami, w których uwaliłem wtyczkę i nie mam za bardzo czasu pofatygować się do serwisu (w sumie mógłbym sam to naprawić ale skoro są na gwarancji :P ). Od chwili zakupu k518 kilka dni temu słuchałem ich bardzo mało.

 

Co do ich rozmiaru to już nie są słuchawki stricte portable ale w sumie nadal się do takich celów nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko co do basu, czy w K518DJ zanika on po jakimś czasie (jak już będą rozgrzane)? I czy w K26P tez tak sie dzieje?

Jest różnica w basie? I jak jest z uciskiem na uszy w obydwu modelach?

 

THX

 

P.S a jak jest ze średnicą gąbeczek (izolacji) taka sama w obydwu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nie zanika ale jest go mniej... właściwie akurat nie za dużo nie za mało, kopnąć potrafi ale też nie przeszkadza nie zamula. Ucisk jest, źle nie jest jak na słuchawki tego typu. Średnica gąbki w K518DJ to około 1 cm do 1,5 cm.

AHA

 

A ja właśnie lubię basik ;) zdecydowany i z deka miękki B)

Jeśli ktoś z was posiada K518dj to niech będzie taki doby i ściągnie tą nutkę, i przesłucha jej na tych słuchaweczkach i powie jak sie one spisują :)

Airbase-Roots (taką muze lobię)

http://www.wrzuta.pl/aud/file/qblk4cp5nC/

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności