Skocz do zawartości

T60-długo Wczytuje Pliki?


foxx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam od niedawna T60 2GB i obserwuje trochę dziwne (chyba) jego zachowanie. Otóż jeśli mam całą masę plików mp3 po włączeniu playera wyświetla się komunikat scan music file - i trwa to kilka sekund (2 do 5) w zależności od ilości plików (max prawie 1GB). Jeżeli mam natomiast jakieś pliki innego formatu (zdjęcia, exe itp) to po włączeniu scan music file trwa podand 3 minuty (było niecałe 200MB plików innego niż mp3 formatu i 800MB mp3). Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mający na niego nagrane 4GB muzyki mógłby napisać ile to zajmuje? Bo zastanawiam się nad jego kupnem, ale jeżeli on ma skanować muzykę 30 sec przy każdym włączaniu to chyba podziekuję.

 

ja mam T60 4Gb i po wlaczeniu skanuje folder max 4-6 sekund max

(nie probowalem z innymi danymi niz muzyka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zapełnionego muzyką T60 2gb - kilka (3-5) sekund

Prawdobodobnie odtwarzacz "szuka" tagów mp3 w innych plikach, a że ich tam nie ma, to mu schodzi tyle :)

Podczas "Scanning Music Files" player nie szuka info w tag'ach. Info z tag'ów czyta wraz z rozpoczęciem odtwarzania danej piosenki. (w końcu na cholere miał by czytać ponad 100 tag'ów na starcie ;) ) Gdyby przeglądanie plików było przez tag'i to już by była inna rzecz.

Wydaje mi się że podczas uruchamiania player przeszukuje zawartość i strukturę plików aby w trybie Browser dało się szybciej przeglądać oraz była mniejsza przerwa między piosenkami (szególnie przy Shuffle) oraz aby się nie mylił np. przypadkowo nie rozpoczął próbować czytać plik przez niego nieobsługiwany ;) - to jest moja 'teoria' XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja nie szuka tagów można to sprawdzić zmieniając tagi w 1 utworze na odtwarzaczu i włączyć go ponownie i ten utwór będzie tak samo zapisany, natomiast jesli zminimy jego położenie to wtredy player jeszcze raz przeczyta tag i zaktualizuje bazę. -tak było w mojej sansie m250 i innych playerach jakie do tej pory miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności