Skocz do zawartości

Kabel z gniazdami 6,3mm i 2x2,5mm mono


Panjarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Słuchawki mam zbalansowane i kabel do nich taki. Kupiłem wzmacniacz xduoo 05 plus i trzeba było zrobić nowy kabel. 

Nie robiłem tego nigdy więc wziąłem czterozylowy canare l-4e5c, na odpowiedniej długości rozdzieliłem go zdejmując izolacje. Jedna para przewodów w lewo druga w prawo i założyłem na nie plecionkę. 

Wyszło mniej więcej tak jak w załącznikach. 

Nie do końca jestem zadowolony z tego miejsca gdzie kable są rozdzielone. Gdzie można niedrogo kupić taka beczulke? 

 

IMG_20211103_135952.jpg

IMG_20211103_140710.jpg

IMG_20211103_094656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Panjarek napisał:

Potrzebowałem kabla 3,5m.

Nie ma takiej siły która by mnie skłoniła aby go skórować na całej długości ;)

To zajmuje maksymalnie 2 minutki. Robisz nacięcie na całej długości kabla i wypruwasz wszystkie żyły z ekranem i tą bawełną w środku.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał:

To zajmuje maksymalnie 2 minutki. Robisz nacięcie na całej długości kabla i wypruwasz wszystkie żyły z ekranem i tą bawełną w środku. 

Hmm.. no chyba nie "dwie minutki", bo ten ekran z drutów jest zapleciony i przy próbie ciągnięcia żył się zaciska, a rozplatanie 3.5m odcinka, to @Whooy roboty jest. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran zsuwa się bez większego problemu jak skóra węża. Zrobiłem ostatnio 2 kable dc na Canare i wypruwałem bo nie wchodziły we wtyk. Kable 1.5m.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym kablu zostawiłem ekran, ale w drugim zdjąłem bez większego problemu bo miałem mniejszy wtyk- wystarczyło zdjąć kawałek ekranu i pociągnąć w stronę nieobrobioną. W Canare żyły plecione są z bawełnianym sznurkiem a całość zawijane w taki papierek i na koniec ekran.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

To widocznie coś źle robiłem, bo krew mnie zalewała przy rozplataniu tego ekranu, a to raptem 1.2m było. 😁

Na początku kabla wpychasz ekran aby się uniósł (spuchł) na kilku centymetrach potem łapiesz w tym miejscu drugą ręką i ściągasz całość w 3 sekundy. Ciężko mi to wyjaśnić ale może złapiesz o co mi chodzi :) Też pierwszym razem certoliłem się z rozpruwaniem ekranu 😌

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cpu1 napisał:

Na początku kabla wpychasz ekran aby się uniósł (spuchł) na kilku centymetrach potem łapiesz w tym miejscu drugą ręką i ściągasz całość w 3 sekundy. Ciężko mi to wyjaśnić ale może złapiesz o co mi chodzi :) Też pierwszym razem certoliłem się z rozpruwaniem ekranu 😌

Wiem, o co chodzi, jak ekran się uniesie, to trzeba przesuwać spuchnięcie, aż się zsunie, dzięki. :D Nie pamiętam już, co stało na przeszkodzie, żeby właśnie tak to zrobić, może zmęczony byłem, albo umysłowo zaniemogłem. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio rozumiem. 

Jaki jest sens kupować taki fajny kabelek z ekranem i solidną izolacja a potem je zrywać? 

Nie lepiej na tym fragmencie gdzie można zostawić ten ekran i oryginalną izolacje? 

 

Jakiś oplot z materiału będzie ładniej wyglądał ale oryginalny ekran trochę zabezpieczy przed zakloceniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności