Skocz do zawartości
  • 0

Najlepsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe w okolicach 100zł?


ronin76

Pytanie

Poszukuję dokanałowych słuchawek bezprzewodowych w okolicach 100zł (głównie do pracy przy komputerze oraz na siłownię) - stąd dość istotny może być czas działania na jednym ładowaniu.

Szukam czegoś co dobrze sprawdzi się do słuchania elektroniki. Z przewodowych mile wspominam słuchawki grające Vką (mocny i dynamiczny bas):
- Swing IE800 (polecane mi niegdyś w tym temacie)
- Audictus Explorer 2.0 (polecane przez audiofanatyka - mogłyby mieć jednak delikatnie mniej tego basu)
- Superlux HD699 (ze słuchawek nausznych)

W internecie ze słuchawek BT przewijają się głównie te dostępne w niezłych cenach na AliExpress:
- Edifier X3
- Alien Secret QCC010 (niby lepsze niż powyższe, jednak dość często jedna słuchawka zaczyna grać głośniej od drugiej)
- Haylou GT1 XR
Sugerowałem się też trochę tym zestawieniem.


Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Alien'ów nie testowałem... Ale do biegania używam Edifierki X3, wcześniej miałem Haylou...

Oba grają vkowato, wręcz jakby były stworzone do elektroniki (... przez co nie radzę słuchać na nich muzyki bardziej wokalnej, z bogatszą średnicą...).

Dla mnie Edki są wygodniejsze, rzadziej wypadają (a ze znienawidzonymi przeze mnie piankami wcale), poziom jakości dźwięku praktycznie taki sam - czyli d*py nie urywa ale jest znośny i nie przeszkadza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spotkałem się z komentarzami, że Edifier X3 nie mają zbyt dużo basu, stąd właśnie zastanawiałem się czy będą się nadawać do elektroniki. Porównywałeś dokładnie z modelem Haylou GT1 XR i jest na korzyść Edifierów? I jak z czasem słuchania na baterii?

Czy w tym przedziale cenowym zauważasz więc jakąkolwiek lepszą alternatywę dla Edifier X3?
Ile trzeba by było dopłacić (i do czego) aby poczuć znaczącą różnicę?

Edytowane przez ronin76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tronsmart Onyx Neo z Aliexpress z dostawą z Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Tronsmart Onyx Neo z Aliexpress z dostawą z Polski. 

Masz jakieś porównanie do Edifier X3? poczytałem trochę o tych Tronsmartach, ale jest dość sporo opinii o awaryjności, sporo krótszym trzymaniu baterii jednej ze słuchawek, problemami z przyciskiem itd.

Na scarbir.com dostały ogółem 4 gwiazdki i tylko 1/5 w łączności i sterowaniu.

Edytowane przez ronin76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam je. To prawda, ja swoje pierwsze wymieniałem, ale wysyłka do Marek pod Warszawą i kupiłem drugie, też stamtąd wysłane. Edifierów nie znam. Do przycisków dotykowych nie tylko w nich trzeba się przyzwyczaić. Wcześniejsze rozladowanie słuchawki master jest normalne, ona łączy się z odtwarzaczem i przekazuje do drugiej dźwięk, więc wykonuje podwójną pracę. Wymiana była bezproblemowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm.. chyba nie będę ryzykował, zwłaszcza jeśli miałbym je zamawiać z Ali. Jak na moje to niestety zbyt dużo jest tych komentarzy o zwrotach i niedogodnościach.

@Jaro54wiem, że chyba Ty w temacie o tanich słuchawkach z Chin polecałeś mi przed laty Swing IE800, z których dość długo korzystałem i z których byłem zadowolony (poza problemami z wtyczką, którą trzeba było wymieniać dwukrotnie - przerwanie kabla). Ciekawy jestem jak takie Edifiery X3 czy Tronsmarty byłyby oceniane w porównaniu właśnie do tych przewodowych Swingów.
Szkoda, że na audiobudget.com nie ma rozbudowanej listy bezprzewodowych słuchawek (stąd posługuję się trochę scarbit.com), bo pamiętam, ze wiele modeli tam polecanych ludzie sobie chwalili.

Z tego co słuchałem w ostatnim czasie to z przewodowych spodobały mi się także Audictus Explorer 2.0. Gdyby tak dostać coś bezprzewodowego co gra tak jak te Audictusy z delikatnie mniejszym basem (bo tam moim zdaniem jest go aż za dużo - mimo, że sam lubię szybki i głęboki bas) to powinienem być zadowolony.

Edytowane przez ronin76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To dołóż do Vivo HP 2055 Wireless Sport i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W TWS'ach budżetowych to bardziej kierowałbym się kwestią awaryjności i trzymania na baterii, wygody, a dźwięk zostawił na boku, gdyż po prostu żadne nie zagrają "dobrze'.

Bateria w Edkach X3 trzymała około 30min krócej niż w Haylou z tego co pamiętam, ale z reguły i tak moje sesje korzystania z nich ograniczały się do max 2h , rzadko kiedy wyładowywałem je (przez co "orałem" baterię, ale no to nie jest sprzęt do długotrwałego użytku tak czy siak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja posiadam Edki X3 i sobie chwalę. jedynie gumki wymieniłem, bo na fabrycznych góra mnie trochę zabijała, ale tu wchodzi w grę też budowa ucha. niemniej za stówę dają radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Play napisał:

ja posiadam Edki X3 i sobie chwalę. jedynie gumki wymieniłem, bo na fabrycznych góra mnie trochę zabijała, ale tu wchodzi w grę też budowa ucha. niemniej za stówę dają radę

Widzę po opisie, że masz HD669 - jak je porównujesz do Edifier X3 pod kątem jakości dźwięku, ilości basu, drażliwości góry - grają podobnie? Też mam HD669 to łatwiej będzie mi porównać, a HD669 do elektroniki sprawują się fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam modowane hd669. Trochę inaczej grają, niż stocki. W jakiś sposób oryginały grają podobnie, tylko zdecydowanie lepiej od edifierow. Też taka jasna vka. Po zmianie tipsów Edifiery dalej grają vką, ale zdecydowanie przyjemniejszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Play@MP3store LodzJakie tipsy/gumki/pianki polecacie dokupić do Edifierów X3 już po zakupie? bo chyba się zdecyduje na te słuchawki, gdy pojawi się jakaś fajna oferta (dość często są na promocjach na ali), więc zamówię od razu akcesoria skoro dzięki nim efekt jest lepszy.

Edytowane przez ronin76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odświeżam temat, bo w końcu kupiłem słuchawki i wybór padł na dość nowy model - QCY T13, które w znanym rankingu na scarbir.com zrzuciły w ostatnim czasie z pierwszego miejsca Edifier X3, jako najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 25$. Na podlinkowanej stronie jest również ich recenzja (czas ich działania bez konieczności ładowania jak dla mnie petarda).

1) Krótko o słuchawkach:
Po kilku pierwszych odtworzeniach jestem zadowolony (choć myślę, że jak pograją trochę dłużej/wygrzeją się to będzie jeszcze lepiej). Ze słuchawek jakie teraz mam przy sobie to moim zdaniem zdecydowanie:
QCY T13 > Xiaomi Mi True Wireless Earbuds > Swing IE800 (z ali - przewodowe i już wysłużone)
* te Xiaomi nie grają nawet tak źle (poza ostrzejszą górą), ale komunikacja i problemy z łącznością w nich to jakiś koszmar
** podobało mi się też brzmienie przewodowych Audictus Explorer 2.0, ale teraz nie mam ich przy sobie, więc ciężko mi porównać do tych QCY, Audictus grają chyba jeszcze bardziej basowo/ciepło, przysłaniając trochę resztę (QCY gdy się wygrzeją to może będą grać jakoś podobnie)


2) Pytanie - kwestie techniczne:
Zauważyłem, że jak dam na 90-100% głośności w Windowsie to mam takie ciche trzaski w tle po zatrzymaniu muzyki na jakieś 10-15 sekund, po czym jest już zupełna cisza (w Xiaomi ten szum był dużo głośniejszy i trwał dłużej, choć trzasków nie było). Co ciekawe na telefonie tego nie ma i ogólnie wydaje się jakby na telefonie słuchawki grały nieco lepiej (ale może mi się wydaje). Te trzaski są pewnie winą zasilacza w laptopie, który ściąga jakieś zakłócenia?
Laptop ma już swoje lata (telefon w sumie też :D). Od strony technicznej w słuchawkach bezprzewodowych na jakość dźwięku wpływ ma pewnie moduł bluetooth w danym urządzeniu i sterowniki? Można na to w jakikolwiek sposób wpłynąć?

3) Pytanie - dopasowanie gumek:
Wraz ze słuchawkami dostałem 3 rozmiary gumek (wyglądają one tak). Jak to właściwie jest z punktu widzenia wpływu na styl grania słuchawek? Czy to w największych powinienem słyszeć najwięcej basu i powinny bardziej "ścinać" górę? Czy może jest odwrotnie?
Domyślnie zalecają używanie średnich gumek, a mi o dziwo najbardziej podpasowały te najmniejsze, wydaje mi się, że to właśnie w nich jest najwięcej basu - czy to możliwe? Słucham dużo elektroniki, dlatego też do tej pory pasowały mi słuchawki grające V-ką (jak np. HD669).

Teraz pytanie: czy opłaca się do QCY T13 dokupić jakieś inne, zewnętrzne gumki aby jeszcze lepiej sprawdzały się do słuchania elektroniki? I czy Thompson hed16, które polecił @Playbędą optymalnym wyborem? Są może do dostania w kolorze białym?


PS: Po zdjęciu gumek słuchawki QCY mają takie dziwne gąbeczki u dołu (klik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności