Skocz do zawartości

2 Pytania Odnośnie D2


yacek20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Zakupiłem sobie dzisiaj w mp3store odtwarzacz Cowon D2 i mam 2 pytania odnośnie jego działania:

1. Podczas odtwarzania muzyki po prawej stronie od obrazku okładki przelatują takie literki, podejrzewam, że to miały być ID3 tagi. Ale tam są jakieś chińskie mróweczki. Jak to naprawić?

2. Czy ktoś używa tego odtwarzacza z linuksem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 2. Tak, masz z czym problem ? Wszystko dziala bezproblemowo na kazdym distro z w miare nowym udev/hal i oczywiscie wystartowanym demonem hal.

AD 1. Krzaczki musial bys pokazac bo troche nie za bardzo rozumiem o co chodzi ale ogolnie tak sa tam odczyty z taka ID3 badz jesli wybierzesz opcje w ustawieniach to wtedy masz nazwe pliku (bez rozszerzenia) / nazwa folderu / artysta <- oczywiscie zalezy to od hierarchii jaka stosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jeśli chodzi o krzaczki to już wiem o co chodzi. Generalnie wszystkie cowony mają z tym problem. Chodzi o IDtaga wersję 2.4. Zostało wprowadzone w tej wersji kodowanie UTF-8. W poprzednim standardzie (2.3) było UTF-16. Więc wystarczy zamienić wersje (używając jakiegoś programu do zarządzania tagami) na starszą wersję i chodzi ładnie.

 

Jeśli chodzi o linuksa to nie mam jakiś dużych problemów. Używam KDE 3.5.7 i jak klikam w media:/ żeby odmontowało odtwarzacz to wyskakuje taka informacja, że odmontowanie zakończyło się powodzeniem, ale wysuniecie się nie udało. Odtwarzacz też nie pokazuje, że usb disconnected.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mial problemow to userzy maja problemy bo tam sie odbywaja rozne rzeczy inaczej niz w windach i to jest dla wielu problemem. Co do wysuniecia - to jest standard - chodzi o to ze teraz hal/udev montuja wszystkie nosniki czy to pendrive czy playery czy aparaty czy DVD/CD - i tutaj chodzi wlasnie od DVD/CD -> tam to tak dziala ze wpierw jest unmount a potem eject a w przypadku nosnikow ktorych mechanicznie usunac nie mozna wyskakuje informacja (nie error!) o tym ze wysunac sie nie dalo ale sie odmontowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności