Skocz do zawartości

Dx 160 line out


fulas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu myślę nad stworzeniem "idealnego" źródła pod Car audio i home audio. Cały system CA oparty jest na procesorze Helix DSP PRO MKII (posiada  Przetworniki AC: Asahi Kasei oraz Przetworniki CA: Analog Devices). Do dyspozycji jest wejście coaxialne jak i toslink. Z tego co wiem dx160 posiada wyjście coaxialne więc pomyślałem że byłby idealnym źródełkiem dla mojego systemu CA. Co o tym sądzicie? Nie powinno być żadnych komplikacji?

 

Druga sprawa to home audio... Tutaj zaczyna się mały problem, ponieważ nie wiem jak to wszystko zgrać... Obecnie mam Sansui sansui AU G-77X. Ma możliwość współpracy z korektorem graficznym. Jedyne połączenie jakie przychodzi mi do głowy to RCA-Aux. Nie ukrywam że w najbliższym czasie planowałem zmianę sprzętu w domu, więc idealny moment aby zgrać wzmacniacz i źródło.

 

Głównie zależy mi na praktycznym źródle do Home i Car audio. Oczywiście dx używałbym do odtwarzania muzyki po przez słuchawki głównie w pracy i w chwilach gdy nie było by to możliwe w inny sposób . Ale jak wiadomo z tym aspektem iBasso daję radę.

 

Jestem tu nowy, nigdy nie miałem styczności z DAP'ami, dlatego proszę o wyrozumiałość. Dziękuję.

Każda uwaga/sugestia mile widziana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX 160 jako źródło u mnie sprawdza się dobrze. Podpinam go pod wzmacniacz Denona poprzez wejście analogowe (RCA - miniJack) i gra lepiej niż CD z zestawu Denona. Separacja kanałów na wysokim poziomie.

 

DX 160 posiada tylko wyjścia słuchawkowe 3.5mm SE oraz 4.4mm BAL

Edytowane przez Solid_Snake
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też DX160 bardzo dobrze sprawuje się jako źródło. Stosuje dwie opcje:

1. kabel minijack na podwójne rca i dalej do przedwzmacniacza Audio GD NFB 1 AMP i Atoll in 100SE pracującego jako końcówka mocy albo do wzmacniacza zintegrowanego Atoll in 100SE

2. kable minicoax na minicoax i dalej do Chord Mojo, który robi jako DAC i potem, tak jak powyżej Audio GD NFB 1 AMP i Atoll in 100SE pracującego jako końcówka mocy albo Atoll in 100SE jako integry.

Szczerze polecam tego grajka :)

Edytowane przez Elhaz_77
uzupełnienie posta
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solid_Snake napisał:

DX 160 posiada tylko wyjścia słuchawkowe 3.5mm SE oraz 4.4mm BAL

Wyjście 3,5 mm może pracować (w zależności od wybranego trybu) jako wyjście słuchawkowe / wyjście liniowe / wyjście coaxialne. ;)

Edytowane przez P1gu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności