Skocz do zawartości
  • 0

Zmiana Superluxy HD 661 na AKG K240 Studio lub ISK HD9999 - Asus Xonar DX


Emilio

Pytanie

Cześć,

Parę lat temu przestudiowanie kilku wątków na forach podpowiedziało mi zakup Superluxów HD661. Słuchawek używam aktualnie już głównie do gier, czasem muzyka (elektroniczna i rock), ale układ oscyluje 80% gry 20% muzyka.

Moje słuchawki mają się dobrze, używam ich w połączeniu z kartą dźwiękową Asus Xonar DX. Poszukuje aktualnie nowych słuchawek typowo do gier, z bogatą sceną. Trafiłem na artykuł:

https://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

W moim przedziale cenowym tj. do ok. 350 zł, polecane są AKG K240 Studio (K240 MKII) oraz HyperX Cloud. Skłaniam się bardziej do modelu od AKG, gdyż HyperX'ach kompletnie nie potrzebny dla mnie jest mikrofon (mam osobny na usb), a nie lubię płacić za coś czego nie będę używał. 

W grę wchodzą również ISK HD9999.

 

Proszę o info, czy nowe słuchawki od AKG bądź ISK, będą dużo lepsze od moich starych Superluxów na Asusie Xonar DX?

Czy odczuję różnicę w grach, szczególnie istotną przy namierzaniu przeciwników? 

Jeśli macie propozycję innych słuchawek w tym budżecie to chętnie poczytam :) 

A może zamiast słuchawek lepszy byłby DAC w tej cenie i pożegnanie się z Xonarem?

 

Z góry dzięki za info :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli chodzi o gry, to osobiście bym celował w Cloudy albo ISK-i. Przy czym moim zdaniem ISK-i wygodą zabijają.
Posiadałem HD661 i pomimo swojej czystości, jednak ISK-i sprawowały się lepiej ze względu na inaczej umiejscowioną scenę.
Dobre są jeszcze Arctisy 3, 5 (4 olewamy).
Więc jeżeli chcesz słuchawki, które do tego zagrają Ci wdzięcznie to brałbym ISK-i lub AKG ale 270. Przy czym po za budową, mało je łączy, polecam recenzje audiofanatyka.

Odpowiem CI jako gracz PUBG, który bawił się na scenie międzynarodowej, DAC-a i tak warto kupić. Różnica w odsłuchu i pozycjonowaniu jest spora.
Praktycznie cały mój team biegał na Prodigy Cube BE, ze względu na to w jakim kierunku prodigy kształtuje dźwięk.

No i pamiętaj, DAC starczy ci na lata. Muszę w końcu wymienić opamp w prodigy, ale nie mogę się zebrać

 

Edytowane przez Polopiryn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Polopiryn napisał:

Jeżeli chodzi o gry, to osobiście bym celował w Cloudy albo ISK-i. Przy czym moim zdaniem ISK-i wygodą zabijają.
Posiadałem HD661 i pomimo swojej czystości, jednak ISK-i sprawowały się lepiej ze względu na inaczej umiejscowioną scenę.
Dobre są jeszcze Arctisy 3, 5 (4 olewamy).
Więc jeżeli chcesz słuchawki, które do tego zagrają Ci wdzięcznie to brałbym ISK-i lub AKG ale 270. Przy czym po za budową, mało je łączy, polecam recenzje audiofanatyka.

Odpowiem CI jako gracz PUBG, który bawił się na scenie międzynarodowej, DAC-a i tak warto kupić. Różnica w odsłuchu i pozycjonowaniu jest spora.
Praktycznie cały mój team biegał na Prodigy Cube BE, ze względu na to w jakim kierunku prodigy kształtuje dźwięk.

No i pamiętaj, DAC starczy ci na lata. Muszę w końcu wymienić opamp w prodigy, ale nie mogę się zebrać

 

Super! Dzięki za opinię. ISKi mają sporo pochlebnych opinii od graczy. 

Jesteś kolejną osobą, która poleca mi zakup DACa. A powiedz mi jakiego DACa? Znajomy poleca mi Sound BlasterX G6, podobno można wyrwać w moim budżecie outletową wersję. Czy jest coś innego ciekawszego w budżecie do 350 ziko?

 

Czyli finalnie muszę pożegnać mojego wysłużonego Xonara DX?

 

EDIT: Prodigy Cube BE niedostępny już. Na allegro czas oczekiwania 45 dni 😮 

  

Edytowane przez Emilio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co to DAC-a to Ci nie podpowiem, każdy ma inne oczekiwania co do dźwięku, a każdy DAC zmienia inaczej, więc to zależy od twoich preferencji
Prodigy BE powoduję poszerzenie sceny, osłabienie basu oraz podbicie sopranu, jak dla mnie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Polopiryn napisał:

Co to DAC-a to Ci nie podpowiem, każdy ma inne oczekiwania co do dźwięku, a każdy DAC zmienia inaczej, więc to zależy od twoich preferencji
Prodigy BE powoduję poszerzenie sceny, osłabienie basu oraz podbicie sopranu, jak dla mnie jak znalazł.

A jest jakiś następca tego Prodigy BE? Bo tak jak pisałem, ten DAC jest już nieosiągalny :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności