Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe do 800 zł


Dirian

Pytanie

Cześć, w imieniu znajomego szukam słuchawek dokanałowych do pracy przy laptopie. Koniecznie dokanałówki. Znajomy posiada kartę AudioQuest Dragonfly Black.

 

Wcześniej miał Aune E1 które mu poleciłem i był zadowolony, ale przez przypadek je uszkodził i szuka czegoś nowego.

 

Preferowane brzmienie to przyzwoity bas i raczej lekko ocieplona charakterystyka. Dużym plusem byłyby dobrze słyszalne instrumenty i intymne wokale.

 

W oko znajomemu wpadły AK Billie Jean, na pierwszy rzut oka wydają się spełniać wymagania i do tego teraz są w promce za 800 zł (chyba, że to standardowa cena obecnie?). Jak myślicie, będzie to dobry wybór? I pytanie czy z czarną Ważką się to zgra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Shanling ME100, Mee Audio Pinnacle P1, 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za kolejne propozycje, Ikko OH10 wyglądają szczególnie interesująco.

 

Co do Mee Audio Pinnacle P1 - z tego co czytam to basowi brakuje trochę "mięska" i ogólnie są raczej neutralne. Nie wiem czy spodobają się kumplowi, boję się, że będą dla niego zbyt "nudne".

 

E1 kumpel już nie chce, mówi że "fajne, ale czegoś mu w nich brakowało". Tylko nie potrafi za bardzo powiedzieć czego, może jakiegoś efektu "wow" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Palpatine napisał:

Ikko Oh10 to bardzo fajne słuchawki i całkiem dobrze wykonane, no może oprócz kabla. Granie na planie agresywnej Vki. Z Black może być za dużo basu ale to kwestia preferencji.

 

Bas jeszcze nie będzie problemem (kumpel zaczynał od bycia bassheadem :P ), ale nie będzie czegoś w stylu "koca"? W sensie, że nie będzie to granie za mocno zamulone?


Ewentualnie mógłby zmienić źródełko, ale nie wiem czy za ~ 350 zł kupi coś podobnego (niezbyt wielkiego) na USB, co by pod lapka podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FiiO FH5 wyglądają ciekawie, choć przekraczają trochę budżet ale znajomy mówi że rozważy dorzucenie skoro fajnie z Dragonfly się zgrywają.

 

Cóż na placu boju zostały Ikko Oh10, FH5 no i te Bille Jean. Zostaje chyba poczytać recki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę ze swej strony potwierdzić co do Fh5 - do dziś żałuję ze musiałem je odsprzedać, za pieniądze za jakie je miałem to było najlepsze mobilne granie jakoe miałem, bardzo dobrze grały właśnie i z DF Black i Red. Tylko ten seal, maskara.. Niech ktoś doradzi uczciwie co zagra jak FH5 ale będzie miało długą tulejkę to sam się podepnę

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Bravado zapewne zagra w wyższej klasie jeszcze i będą wygodniejsze i lepiej wykonane.

Zagrają trochę lepiej, ale i też nieco inną sygnaturą, więcej basu, bardziej stonowana/wygładzona średnica i gora. Czy wygodniejsze, dla mnie FH5 ze SpinFit'ami lepiej leżały w uchu, jakość wykonania po stronie FH5, bo metalowa buda vs "plastik". Jedne i drugie mają zalety i wady, i też są w innych poziomach cenowych, FH5 są świetne w swojej cenie, przede wszystkim mają bardzo napowietrzoną scenę, gdzie niejedne iem'y za grube tysie takiej nie mają. Bravado i chyba wszystkie EE również budują rozległą scenę, dla mnie np. to spora zaleta w iem'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności