Skocz do zawartości

Clix2


Gregoo2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[*]Niedziała (tak jak powinno) przewijanie utworów muzycznych - pasek się przewija a muzyka gra jak grała; gdy pasek dojdzie do końca utwór kończy się w połowie.

 

Właśnie zauważyłem ten sam problem w moim clixie. Wiąże się to też z niedziałającą funkcją powtarzania fragmentu utworu A-B. Czy tak już będzie zawsze w tym modelu? Czy np. nowszy soft będzie mógł naprawić tę wadę?

 

Czy mi się wydaje, czy funkcja A-B jest możliwa do obsługiwania tylko przez smart key?

 

 

[*]Wrzucania napisów do filmu niewymaga żadnych dodatkowych programów oprócz iRiver konvertera.

 

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić sposób dodawania napisów do filmów? Bo jak narazie zauważyłem tylko możliwość dodawania tekstów piosenek do utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem ten sam problem w moim clixie. Wiąże się to też z niedziałającą funkcją powtarzania fragmentu utworu A-B. Czy tak już będzie zawsze w tym modelu? Czy np. nowszy soft będzie mógł naprawić tę wadę?

Tak, nowy soft wszytskie te niedociągnięcia naprawia.

Pisałem o tym tu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=19971

Jeżeli nigdy wcześniej niewgrywałeś softu to musze ci powiedzieć że jest to banalne w tym przypadku bo tylko wrzucasz plik do odtwarzacza i tyle. Nic sie nie formatuje, wszystko jest tak jak bylo a soft nowy.

 

Czy mi się wydaje, czy funkcja A-B jest możliwa do obsługiwania tylko przez smart key?

Chyba tak, ale moim zdaniem to jest to samo co pauza wiec jakdlamnie i tak jest bezużyteczna.

 

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić sposób dodawania napisów do filmów? Bo jak narazie zauważyłem tylko możliwość dodawania tekstów piosenek do utworów.

Nic prostszego:

1. Posprawdzaj czy masz poprawnie zainstalowane kodeki wideo na kompie

2. Programem SubtitleTool.exe zamieniasz napisy *.txt na *.srt

3. Nadajesz napisom *.srt i filmowi tą samą nazwę

4. Odpalasz Movie Converter (MTP i MSC) lub iriver plus 3 (MSC)

5. I gotowe.

 

"Caption size" to chyba rozmiar tekstu bo jak dalem "big" to mi wyrąbało napisy na cały ekranik.

 

U kumpla przerabianie jednego odcinka Lostów (40min 350MB) trwało 3sec !!! U mnie 5,5godz:(

 

Natomiast napisów do piosenek niedodawałem,

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj podczas użytkowania, mój clix sam włączył się i wyłączył. Zdarzało się to już przedtem, ale tym razem podczas próby odtwarzania muzyki otrzymałem komunikat, że taki plik nie istnieje i wszystkie moje foldery z muzą i zdjęciami były puste (ponad 3 GB). Ale w informacjach systemowych było napisane, że ciagle mam tyle samo wolnej pamięci. Po jakimś czasie zauważyłem, że do utraconej muzyki i zdjęć mogę się dostać wchodząc w Dodatki>Przeglądarka>Music/Pictures. Ale słuchanie muzyki w ten sposób jest stracznie niewygodne. Po powrocie do domu podłączyłem clixa do kompa i okazało się, że muszę całą muzykę i zdjęcia zgrywać od nowa. W związku z tym mam pytanie, czy nie byłoby lepiej gdybym sformatował clixa i wgrał cały soft od nowa? Czy wystarczy, że na ten sam soft wgram od nowa muzykę i zdjęcia? Bo to chyba raczej nie jest powód do reklamacji odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Opcjach Clix'a (nie wiem czy tylko w trybie MTP lub MSC czy na obydwóch) jest opcja służąca do odbudowania/aktualizacji biblioteki plików. Spróbuj użyć tego. Myślę że oto chodzi, jak możesz odtwarzać pliki używając przeglądarki w Clix'ie a nie w menu Music.

 

Jeśli nie pomoże to zainstaluj ponownie firmware. Ewentualnie sformatuj odtwarzacz (wybierając format w opcjach odtwarzacza) i wpakuj ponownie swoją muzykę/zdjęcia (najlepiej za pomocą iRiver Plus 3 [jeśli Clix'a masz ustawionego na trybie MSC/UMS] albo Windows Media Player 10/11 [jeśli tryb MTP])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wasz clix tez byl wcale nienaladowany jak go dostaliscie? Bo moj sie nie chcial nawet wlaczyc...

 

mam wrzucone kilkadziesiat piosenek roznych artystow do jednego katalogu - czy istnieje jakis sposob aby szybko dostac sie do danej piosenki (w nie-clixach wciskalo sie joystick i po sprawie)? Niby moge sobie wyszukac piosenke wedlug artysty/tytutu itp. ale wtedy beda odtwarzane jedynie piosenki tego artysty, a nie wszystkie z katalogu... Pomocy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu wymieniales swoj egzemplarz?

 

do tego szukania piosenek to doszedlem, ale i tak jest z tym wiecej roboty niz w playerach z joyem...

 

najbardziej to mnie denerwuje to, ze zeby zmienic piosenke/glosnosc jak ekran zgasnie to trzeba nacisnac cokolwiek, poczekac sekunde az ekran sie zapali i pozniej nacisnac drugi raz przycisk... ech:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stałem się posiadaczem super wypasionego odtwarzcza clix2 i co tu dużo pisać, jest wypas. Napisze tylko czego mi w nim brakuje (plusów jest dużo):

- brak możliwości kasowania plików z poziomu clixa2

- brak wejścia na karte pamięci

 

Kupiłem też ładowarke Manta MM309 za 21zł (myślę że taki dodatek powinien być w zestawie). Po podłączeniu ładuje i jednocześnie można korzystać z clixa. Mam mały problem z okładakmi w albumach piosenek, bo są one widoczne ale jakieś zniekształcone, chyba trzeba zmienić ich rozmiar, ale nie wiem, musze sprawdzić. Pliki wrzucam w iriver plus 3.

Aha na samym początku kilka razy zmieniałem rodzaj połączenia UMS itp. zrobiłem też format i straciłem wszysko co było na nim domyślnie, gdyby ktoś mógł wrzucić te pliki, chociaż sam theme było by fajnie ;) Pobrałem już inne tematy, ale tego domyślnego chyba nie ma, chodzi mi o taki ruchomy jaki jest w filmikach na youtube [ http://pl.youtube.com/watch?v=jE7R4m-NHA8 ]... Poza tym czcionki - sam nawet nie wiem czy były tam jakieś inne niż ta domyślna. Nie zdążyłem sprawdzić :D

 

Po zaktualizowaniu firmware (chyba z 1.07, na 1.12) zauważyłem taką zmianę - możliwość zmiany pozycji ekranu w każdą stronę.

To chyba tyle, za zakupu jestem zadowolony. Myślę że z każdym nowym firmware będzie coraz lepiej, w końcu tak powinno być :) Zabieram się za clixa, konwertować filmiki, dodawać zdjęcia i muzykę!

 

edit: najważniejsze, bym zapomniał... Dźwięk - czy mi się wydaje czy clix2 gra troche ciszej niż iFP-895? A może to kwestia ustawień? Sam nie wiem, bo jeszcze tego nie obcykałem tak do końca. No i jak by troche mniej basu. Ehh, potrzebuję na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako już zdecydowany iż to włąsnie będzie następca mojej t10 będzie clix2 :D

Sobie poczytałem o nim i w ogóle jestem nim zachwycony tylko jak z tym akumulatorem...

Jaką on ma żywotność akumulatora?? Chodzi mi że jak on mi sie powiedzmy "zużyje" czy ja moge go gdzieś oddać i mi wymienią czy coś w ten deseń??

I pytanie n2 czy jest na nim jakiś haczyk lub coś na podobie bo posiadam creativy ep635 z tą smyczą magiczną aby ją zaczepić, a nie bardzo chcę nosić odtwarzacza w kieszeni..

 

 

EDIT: i jeszcze jedno: czy jest jakaś forma jego ładowania oprócz usb w komputerze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności