Skocz do zawartości

Tzw. "gąbki"


pendzel_3

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż posiadam MX'y i raczej nigdy nie zakładałem tzw. "gąbek" dołączonych do zestawu ale ostatnio postanowiłem to wypróbować....

Zauważyłem ze dzwięk sie zmienił... nie wiem może mi sie wydaje ale jednak różnica jest wg. mnie duża, po pierwsze głębokość basu sie zwiększyła,

po drugie dźwięk nabrał nieco innej barwy (lepszej) czy to możliwe?? Wiem tylko tyle ze efekt taki można uzyskać przez lekkie dociśnięcie słuchawki do ucha...

wiec czyżby noszenie gębek pomagało?... co sądzicie ogólnie na ich temat? niektórych one po prostu denerwują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż posiadam MX'y i raczej nigdy nie zakładałem tzw. "gąbek" dołączonych do zestawu ale ostatnio postanowiłem to wypróbować....

Zauważyłem ze dzwięk sie zmienił... nie wiem może mi sie wydaje ale jednak różnica jest wg. mnie duża, po pierwsze głębokość basu sie zwiększyła,

po drugie dźwięk nabrał nieco innej barwy (lepszej) czy to możliwe?? Wiem tylko tyle ze efekt taki można uzyskać przez lekkie dociśnięcie słuchawki do ucha...

wiec czyżby noszenie gębek pomagało?... co sądzicie ogólnie na ich temat? niektórych one po prostu denerwują ;)

 

Tak - noszenie gąbek w słuchawkach dousznych jest w większości przypadków bardzo korzystne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam noszenia jakich kolwiek pchełek, może tych z "dziubkiem" który wchodzi do kanału usznego, bez gąbeczek. Jak dla mnie nie ma przyjemności ze słuchania muzyki. :) A dla tego że: bas staje się głębszy i lepiej słyszalny, słuchawki nie wypadają z ucha a dużo ludzi tak ma że im wyskakują, wyraźnie poprawia się izolacja od otoczenia, komfort noszenia (wsumie to co chłopaki już wymienili) ale jest jeszcze jedno. Pozwala na utrzymanie słuchawek w czystości i higieny w uchu. Dla przykładu, me mx450 mają drobną metalową siateczke której po zabrudzeniu woskowiną z uszu nie da się wyczyścić do póki nie rozbierzemy ich. :) A taka gąbka zbierze tą woskowinę. A potem mozna zdjąć i iść pod kran z ciepłą wodą i ciut mydła i jest all ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić w "sklepie nie dla idiotów" dodatkowe gąbki bo znając mnie za tydzień pogubię. W słuchawkach które dotychczas miałem zawsze albo jedną zgubułem, albo uszkodziłem itp. Zalety gąbek:

*lepszy dźwięk, bardziej stonowany

*bdb trzymają się w uszach

*nie brudzą słuchawek jeśli ktoś ma niezbyt czyste uszy (bleee :/)

Może coś jest w zdaniu kolegi "gąbki porawiają basy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności