Skocz do zawartości

Szybkie Pytanie


Gość Wujek Staszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wujek Staszek

Po pracy wybieram sie na zakupy do mp3store i po przeglądnięciu forum i strony sklepu zdecydowałem, że kupię któryś z tych 2 odtwarzaczy. Cena dość podobna, tyle że FY 800 ma slot kart SD, co może się kiedyś przydać. Z drugiej strony łatwiej wrzycić parę akumulatorów do kieszeni (ML100) niż podładować wbudowany (FY800).

Oba to nowe modele i zastanawia mnie, czy mają taką samą elektronikę = grają tak samo?

Zatem który nabyć? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, graja tak samo... jak wszystkie nowe modele mpio zreszta.

Osobiscie to wziolbym chyba ML200 bo jego cena za 2 gb jest bardzo kuszaca. Ciezko powiedziec ktory z tych dwoch co podales lepiej kupic, wez ten ktory ci sie bardziej spodoba w sklepie :) oba modele maja wzgledem siebie wady i zalety ktore znasz wiec po prostu dokonaj przymyslanego wyboru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto kupować ml100, skoro taniej od niego jest dostępny jego następca - ml200. Fy800 ma to samo w środku co mg100 więc z autopsji mogę powiedzieć, że gra dobrze, nie wiem dokładnie jakie komponenty siedzą w ml100/ml200, ale najprawdopodobniej będą to te same, albo bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Zarówno ml100 jak i FY800 grają tak samo, oba są małe, lekkie, ładne. Ja zdecydowałem sie jednak na FY800, ma przyciski zamiast joya, który w ML100 nie jest super wygodny. Poza tym FY800 ma czytnik kart, karta 2GB kosztuje ok 60 zł (nie trzeba kupować żadnej szybkiej karty, testowałem na zwykłym kingston 2GB i odtwarzacz z kartą i bez uruchamia się tak samo szybko), więc w przyszłości za grosze możesz rozbudować odtwarzacz do 3 GB. Najlepiej pojedź do sklepu i pobaw sie jednym i drugim odtwarzaczem. A co do akumulatorka w FY800 to wystarczy go ładować raz na pare dni, więc nie jest to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też na początku jak widziałem tylko zdjęcia bardziej podobał się ML100, ale jak zobaczyłem na żywo FY800, to spodobał mi się. Wujek Staszek - nie zapomnij podzielić się z nami swoimi wrażeniami po kupnie któregoś z odtwarzaczy mpio :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wujek Staszek

Poszedłem, obejrzałem, zakupiłem FY 800;)

 

Ale zaczynając od początku - najpierw poprosiłem o pokazanie ML200. Odtwarzacz nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.

Cały wykonany z czarnego plastiku, który wygląda tandetnie, bardzo mały, wyglądający raczej jak zabawka, a nie odtwarzacz;)

 

W porównaniu do niego FY 800 prezentuje się zdecydowanie lepiej, wygląda solidniej, srebrny tył i czarny przód

prezentują się bardzo elegancko. Odtwarzacz jest większy, wygodniejszy w trzymaniu, w ogóle wydaje się być bardziej porządnie

wykonany. Klawisze wygodne, nawigacja po menu prosta i intuicyjna.

 

Co do dźwięku, to nie będę się wypowiadał za dużo, bo wcześniej miałem to.

Mpio brzmi oczywiście zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no urok może mają... też zacząłem dziś się zastanawiać, czy nie wziąć zamiast ML100 właśnie FY800 natomiast podoba mi się, że ML100 jest taki mały fajny... a FY800 jest duży, nie? nie widziałem żadnego zdjęcia z jakimś punktem odniesienia. Mnie zależy na noszeniu go po kieszeniach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Staszek ma rację, weź sobie normalne (to małe, prostokątne) pudełko od tic-taców. FY800 jest taki sam na szerokość, ok 1 cm wyższy i cieńszy od pudełka tic-taców. Jakbyś zobaczył go na żywo, to naprawdę byś się zdziwił, że jest taki mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyciąłem sobie z kartki taki prostokąt tej wielkości. Rzeczywiście jest niewielki.

 

Słuchajcie, a jak jest z tym akumulatorem w FY800? Istnieje możliwość wymiany na nowy, gdyby ten oryginalny się zużył?

Pytam, bo np. w telefonach to różnie z tymi akumulatorami bywało. W ML100 jest ta wygoda, że można akumulatorek po prostu wymienić na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności