Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe > 2 - 3 stówy


TVTV

Pytanie

Czołem.

 

Obecny odtwarzacz: Cowon M2 (do wymiany).

Obecne słuchwaki: SoundMagic PL30+

 

__

 

Prawdopodobnie słuchawki będę zmieniał. Interesowałyby mnie następujące połączenia:

- Shanling Q1 + dokanałówki do 250-300 zł

- FiiO M6 + dokanałówki do 200 zł

 

Teraz pytanie - czy mieszcząc się w tych kwotach znajdę coś, co znacząco poprawi szeroko rozumiany odbiór muzyki w porównaniu ze wspomnianymi, posiadanymi SM pl30+?

Jeśli różnice (trzymając się założeń finansowych) miałyby być minimalne, nie widzę sensu. Jeśli natomiast zauważyłbym poprawę... jakie powinienem wybrać?

 

Dokanałówki

Wolałbym konstrukcję over the ear

Muzyki słucham wszelakiej. Hard rock po pierwsze, ale i rock mocniejszy (czytaj - metal) i lżejszy jest odpalany, i jazz, i blues, i symfoniczna, i popowo-elektroniczna. Bardzo uniwersalnie więc.

 

Dodatkowo - wybaczcie ignorancję, bo nie wiem, czy takie wynalazki są - mogłoby to być rozwiązanie polegające i na obecności kabla (jak zakładam - odpinanego) i opcji bluetooth (po odpięciu kabla słuchawki robiłyby się bezprzewodowe). Na rower sensowniejsze to rozwiązanie...

Jednak to powyższe nie jest niezbędne. Przydatny bajer. Jeśli istnieje.

 

 

Jakie modele powinienem brać pod uwagę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odpowiadając na ostatnią część pytania, wystarczy dokupić kabelek bluetooth. Doki muszą być oczywiście z możliwością wypięcia oryginalnego kabla.

Niestety nie znam soundmagic, ale można śmiało założyć że słuchawki trzykrotnie droższe grać będą lepiej. Tu musi wypowiedzieć się ktoś inny niestety, nie kojarzę doków do metalu i rocka z tego przedziału. Używałem Aune E1, w tej cenie byłyby używki jakieś jeśli wchodzą w grę lecz odpinanego kabla nie mają niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki.

 

Sprawa się w połowie wyjaśniła - stanęło na Shanlingu Q1.

 

I zastanawiam się nad dwoma modelami fiio - FH1 oraz FH1s

Tyle, że jeśli dobrze widzę, fh1s na ali bym musiał, a fh1 być może w mp3store mógłbym obczaić.

 

OTE jest, odpinany kabel jest...

 

Ktoś coś - czy to z grubsza optymalny wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.05.2020 o 08:20, tommir napisał:

ale można śmiało założyć że słuchawki trzykrotnie droższe grać będą lepiej.

... no i zagrały. Ja nie mam doświadczenia w słuchawkach kosztujących kilku- bądź wielo- krotność stówy, więc całkiem prawdopodobne, że jarać mnie będzie już bardzo średnia półka.

 

W każdym razie miałem okazję wsadzenia FH1 w uszy. I prawie pięknie. Z jednym wyjątkiem, który póki co zastopował mnie przed kupnem. Zbyt ostra góra. A precyzując - wychwytywalne sybilanty (bo tak to się nazywa, prawda?). Brak zmulenia wybija to wszystko. Co prawda mogę to ratować w EQ (celowo używam słowa "ratować", a nie "poprawiać"). Być może to też kwestia przyzwyczajenia.

No ale póki co nie kupiłem.

 

I zastanawiam się, jak sprawa będzie się miała ze wspomnianymi FH1s oraz, również branymi pod uwagę, F9. Jeśli równie ostro (pomijając całą resztę), to trochę lipa.

Przez 3 sekundy myślałem też nad  FA1. Ale tu już się robią 4 stówy. A postawiłem sobie granice cenową trochę wcześniej.

 

 

________

 

...a basu w FH1 wydaje się być w sam raz ;)

 

 

Edytowane przez TVTV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności