Skocz do zawartości

Słuchawki Do Meizu M6


Psyhus

Rekomendowane odpowiedzi

Cos sie stalo z moimi standardowymi sluchawkami i jedna zaczela tak dziwnie bzyczec (raz jest dobrze, a raz nie), no i planuje wymienic sluchawki - i tak mialem to zrobic, to tylko przyspieszylo moja decyzje.

 

Dlatego mam do was prosbe, jakie sluchawki byscie mi polecili, tak do 70zl? (oczywiscie pragne jak najtanszych). Myslalem powaznie nad epkami, ale po przeczytaniu wielu negatywnych opinii chyba zrezygnuje.

Slucham glownie death/black metalu (do tego jeszcze jakis hc, sludge, doom, ambient i od czasu do czasu spokojniejsza rzecz), chcialbym sluchawek jak najlepszych do tych gatunkow muzyki. Odpadaja nauszne, licza sie pchelki i dokanalowki.

 

Pomozcie, please! Ja sie na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ja tez myslalem ze mam jedna membrane zje*ana. Po przedmuchaniu bylo wszystko ok.

Sprobuj przedmuchac, jak nie pomoze to nam napisz. Jesli chodzi o pchelki to: cresyny, sennheiser mx400, na dokanalowkach sie nie znam, ale moze jakies sennheisery cx300 ale to juz wiekszy wydatek niz 70zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady. Co do Sennheiserow Mx400 - jak one wygladaja w porownaniu ze standardowymi pt800 meizu? Na jakims forum (nie wiem czy jest wiarygodne) czytalem, ze sa bardzo podobne, dlatego nie chcial bym placic drugi raz za to samo. Potrzebuje opinii fachowcow albo tych, co mieli okazje skorzystac z obu ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem zarówno Meizu M6 jak i obu par słuchawek i muszę przyznać, że im dłużej wygrzejesz MX400'ki, tym różnica między standardowymi słuchawkami Meizu a Sennkami jest zwiększa. Ogólnie dźwięk MX400 jest bardziej szczegółowy, mniej 'zamulony' i charakteryzuje się lepszą sceną - jedyną wadą tych słuchawek (ale to już niestety cecha charakterystyczna wszystkich MX'ów - od 200 po 550 :P) to bardzo słaby bas. Niektórzy na tym forum pisali, że kompletnie go nie słyszeli, na Meizu po podbiciu go wszystkimi możliwymi sposobami (Equalizer, Bass Boost) jest on jednak odczuwalny...choć w dość delikatnym stopniu. Jeśli nie zależy Ci tak bardzo na potężnym basie a na jakości dźwięku, to z MX400 powinieneś być zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokanałowych rzeczywiście nie warto brać, zbyt będą się męczyć uszy w izolacji z tymi dźwiękami

Polecane są AKG K12p albo Sennheiser MX 400

 

To sprawa czysto subiektywna. Jednym ucho sie meczy jednym nie. Na ulice/do pociagu/tramwaju, ogólnie tam gdzie hałas polecam dokanałowki, np creative ep-630. Moim zdaniem na zewnatrz nic lepiej nie zagra (w cenie do 70zł) bo i tak człowiek nie skupia sie na kazdym dzwieku, a w pchelkach, nawet tych najlepszych, muzyka bedzie zmiksowana z rykiem silnikow samochodowych, wiec kupowanie super sluchawek mija sie dla mnie z celem. Ich potencjal i tak zostanie zmarnowany. Epki graja bardzo dobrze, sam słucham death metalu wiec wiem co mówie. Jedynie trzeba troche pogrzebac w EQ bo bass jest czasem zbyt wyeksponowany.

Do domu za to kupiłbym coś innego. Co? Nie wiem :P Na razie sobie tym nie zaprzatam głowy bo i tak nie mam kasy a i rzadko w domu słucham z odtwarzacza. Jednak z tego co czytalem na forum, AKG powinno byc dobrym wyborem. Jednak jesli bedziesz słuchał głownie na zewnatrz to brałbym dokanałowki.

 

Psyhus - o jakich negatywnych opiniach na temat ep-630 mowisz ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam do Meizu polecam ci Sennheisery MX450 albo MX 55 tych używam na co dzień i uważam je za najlepsze pchełki na rynku. Dokanałówki miałem i nie umywają się do tego sprzętu. Nie jesteś całkowicie odizolowany od dźwięku, ale ci to nie przeszkadza, słuchawki dają tak potężny dźwięk że po prostu cieszysz się muzyką i jesteś bezpieczny bo słyszysz co się dzieje w świecie, który cię otacza. Gorąco polecam, kosztują ok 120zł ale są warte tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ulice/do pociagu/tramwaju, ogólnie tam gdzie hałas polecam dokanałowki, np creative ep-630. Moim zdaniem na zewnatrz nic lepiej nie zagra (w cenie do 70zł) bo i tak człowiek nie skupia sie na kazdym dzwieku

 

 

hmmm klocilbym sie ;) a co powiesz na akg z ebaya albo she 9500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności