Skocz do zawartości

I Pod Shuffle


Barbartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierszy post na tym forum, chociaż czytam forum od około 2 miesięcy.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego playerka (obecnie mam Thomson Lyra PDP2756X + EP 635). Do tej pory był brany pod uwagę iRiver T10, T30, jakaś Sansa, ew. iAudio U3 (ze względu na obsługę FLAC). Tak było dopóki nie przeczytałem recenzji Ipoda Shuffle Recenzja Ipoda Shuffle i teraz wiem na 90% że będzie to szufelka. Czy ktoś z użytkowników Ipod Shuffle jest w stanie przekonać mnie do Ipoda na 100%? Czy jakość dźwięku jest lepsza niż w T10/T30? I jak zabrzmi szufla ze słuchawkami Koss Porta Pro, ew. z AKG k24p/k26p?

Jak myślicie czy na tek aukcji to oryginały są? Aukcja Allegro Bo jak podróbki, to pozostaje już chyba tylko z EMPIKU za 239 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś podejrzanie tani mi się wydawał... A wiecie może którzy użytkownicy Allegro mają na pewno oryginalne szufelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat powinien mieć 1024? Nikt nie ma iformacji o użytkowniku Fx-62? Póki co wysłałem maile do dwóch osób które kupiły te szufelki. Zobaczymy czy odpowiedzą. Sprzedający nie ma negatywów, ale to podobno jeszcze nic nie znaczy...

do Rondel: faktycznie masz rację... Więc chyba nie warto

A'propos drugiej części mojego pytania - znacie może pewnych sprzedających na Allegro oferujących Shuffle? A może jakieś sklepy w Toruniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena? I jaka pojemność? Może warto się zastanowić... Dlaczego chcesz sprzedać? Nie podoba ci się? A może są jeszcze do kupienia w MAKRO w Olsztynie - w takim razie przesłałbym pieniądze i prosiłbym o przysłanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że podróba.. widać po pudełku.

Co do wyboru t10 vs shuffle to raczej nie jest to kwestia prostego porównania..

Przedewszystkim shuffle służy do czego innego (odtwarzacz typowo sportowy); wrzucasz muze i enjoy.

 

Osobiście z pośród tej dwójki wybrałbym T10, imho szufla nie jest warta ~200pln.

Ponadto, brak wyświetlacza w szufli przeszkadza a brak eq uniemożliwia podpięcie do ipoo większości słuchawek..

Nie słuchałem Porta Pro, ale śmiem twierdzić że nie będzie to dobry wybór - będą mocno przebasowane.

A już napewno złym wyborem będą akg, epy czy shs8200 ;)

 

Moim skromnym zdaniem shuffle nie spełnia swojej roli jako główny odtwarzacz, na dodatkowy jest jak najbardziej ok.

Nie chcę Cie zniechęcać do szufli bo to genialny odtwarzacz ale zależy 'do czego' :)

Tak więc zastanów się raz jeszcze czy nie lepiej kupić T30tke refuba i do tego szufle używaną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością dźwięku iRiver vs. iPod? Tzn. chodzi o porównanie np T10/T30 vs. Shuffle 1gen. Co do słuchawek to mam jeszcze senki MX50 64 omowe. Wydaje mi się że dopiero z Shuffle powinny dobrze zagrać (30 mW na kanał - czy to prawda?). Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś ma iRivera to pochwali T10/T30, a jak iPoda to będzie wychwalał Shuffle. Może jednak znajdzie się ktoś kto ma oba odtwarzacze i napisze coś w miarę obiektywnie?? Bo rywalizacja iRiver/iPod zaczyna mi wyglądać na dyskusję nad wyższością świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownanie t series vs shuffle masz w recenzji napisanej przez nfsu. Mnie na przyklad bardziej duzo podoba sie dzwiek shuffle [dlatego zreszta ja kupilem, a pierwotnie planowalem zakup t30] do muzy ktora slucham [rock, metal, new metal, czasem pop i rap] jej brzmienie jest naprawde swietne.

Jednak trzeba powiedziec ze iriver ma dobre EQ - tak wiec daje mozliwosc "dostrojenia" dzwieku do indywidualnych preferencji uzytkownika. Shuffle takiej mozliwosci nie daje, wiec jak ci sie nie spodoba jego oryginalne brzmienie [albo nie pasuje do sluchawek bo masz np. epki] to masz problem. Mozna wiec powiedziec ze iriver "jest dla wiekszej rzeszy odbiorcow", jednak jesli spodoba ci sie shuffle [a mysle ze jednak wiekszosci ludzi sie ono spodoba gdyz jest bardzo kolorowe, w sam raz do muzyki rozrywkowej] to iriver wyda ci sie po prostu slabszym grajkiem - mozesz robic z EQ i SRS'em w iriverze co chcesz a i tak nie osiagniesz tak fajnego brzeminia jak w szufli.

Najlepiej wiec byloby gdybys mial mozliwosc odsluchu shuffle [tylko najlepiej na jakis dobrych sluchawkach a nie na pchelkach apple'a] - wtedy sprawa wyboru bedzie jasna i klarowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Shuffle posiada bardzo "czysty" i czytelny dźwięk. Nie posiada EQ, który zniekształciłby tylko dźwięk. Ponadto w teście miesięcznika "HI-FI i Muzyka" szufelka otrzymała 5 za brzmienie.

Idealnymi słuchawkami dla szufelki są Sennheiser PMX100. Naprawdę warto sprawić sobie taki "zestaw".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności