Skocz do zawartości

Cowon Q5


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czarnym koniem jest T59.. ale do finalnej wersji trzeba czekać do stycznia. Póki co nic nie powiem. Reszta to Rockchipy (26xx / 27xx) i Sigmatele.

 

 

Cowon Q5 już od czwartku / piątku będzie w MP3store (przynajmniej WWA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvd, za 2500 nie kupisz dobrego laptopa. Ja mam w domu i Q5 i dobrego laptopa. Q5 ma właśnie tą przewagę że jest poręczniejszy od laptopa. Jak ktoś dużo podróżuje to jest to prawie optymalny wybór. Ja mogłem jeszcze kupić laptopa do podróży - 10'' ekran + podwyższona żywotność baterii, ale ceny takich laptopów lepszej firmy zaczynają się od 10k. Więc Q5 jest sensowną alternatywą. Do tej pory musiałem tachać ze sobą 4kg laptopa + torba + mycha + zasilacz i kable. To było bardzo niewygodne zwłaszcza że miałem już ze sobą sporą walizkę z bagażami.

Do tego Q5 mogę łatwo używać w samolocie i na lotnisku nie martwiąc się zbytnio że mi się zaraz rozładuje. Do podróży jest idealny, a w domu też jest wygodniejszy do filmów lub muzyki od laptopa. Łatwiej go przenieść i podłączyć pod TV. Poza tym z TV lub laptopa korzystają też inni domownicy i nie zawsze mam do niego dostęp gdy tego potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podłączania pod tv. czy zauważyłeś jakieś pogorszenie jakości podczas odtwarzania filmów przez q5 podłączone do tv a kompem podłączonym do tv (ten sam film)?

bo jeśli nie to cud miód i orzeszki :)

 

nie mam 25k, tylko 500 dolarów. a to znaczna różnica.

jak jest z niezawodnością Cowonów? często się psują? wysyłał ktoś do stanów na gwarancję coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj w znajomy kupil ostatnio asusa 1,8 80gb dysk i 512 ramu, za wspomniane 2,500 w samolocie jest male gniazdko, a laptopa kladziesz na kolana i masz wszystko pelnowymiarowe, laptop to praktycznie zaden ciezar, a jak ramiączka panią bolą to zapraszam na silownie,

 

powiedz mi jakim jezdzisz autem to powiem czy jestes rozrzutny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.

Też go kupiłem i testuję od kilku dni.

 

Moje spostrzeżenia:

 

Minusy

 

1. Czyta niewiele divixów i xvidów (trzeba przekonwertowywać)

2. Windows ce 5 pro to jakieś dziadostwo - nie można zainstaoważ żadnego programu!!! To pro to jakaś ściema.

3. System zainstalowany w czymś w rodzaju biosu - i jest on tak mały, że nic więcej już się nie mieści.

4. Zapomnijcie o Automapach i tego typu programach. Po pierwsze się nie mieszczą, po drugie osłąwiony bluetooth obsługuje tylko i jak widzę wyłącznie

słuchawki bezprzewodowe.

5. Gdy wchodzę do netu nie mogę doinstalować potrzebnych dodatków do internet eksplorera - takich jak choćby nowsze wersje flashplayerów adobe, czy javy - znów brak miejsca i niezgodność z systemem.

6. USB host nie widzi mojego Canona 5D (i wielu innych rzeczy)

7. Kiepski program COWONa do odtwarzania flasha - nie odtwarza filmów FLV.

 

Plusy

 

1. Czyta RAW-y nawet te największe.

2. USB naprawdę szybkie jak na takie urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dvd, za 2500 nie kupisz dobrego laptopa. Ja mam w domu i Q5 i dobrego laptopa. Q5 ma właśnie tą przewagę że jest poręczniejszy od laptopa. Jak ktoś dużo podróżuje to jest to prawie optymalny wybór. Ja mogłem jeszcze kupić laptopa do podróży - 10'' ekran + podwyższona żywotność baterii, ale ceny takich laptopów lepszej firmy zaczynają się od 10k. Więc Q5 jest sensowną alternatywą. Do tej pory musiałem tachać ze sobą 4kg laptopa + torba + mycha + zasilacz i kable. To było bardzo niewygodne zwłaszcza że miałem już ze sobą sporą walizkę z bagażami.

Do tego Q5 mogę łatwo używać w samolocie i na lotnisku nie martwiąc się zbytnio że mi się zaraz rozładuje. Do podróży jest idealny, a w domu też jest wygodniejszy do filmów lub muzyki od laptopa. Łatwiej go przenieść i podłączyć pod TV. Poza tym z TV lub laptopa korzystają też inni domownicy i nie zawsze mam do niego dostęp gdy tego potrzebuję.

 

Jeśli chodzi o laptopa to można spokojnie nieźle wypasionego za ok 3000 pln.

http://www.allegro.pl/item290856623_compal..._512mb_tms.html

 

tyle że Winde trzeba wgrać :P

 

A zamiast tego Q5 lepiej kupić po prostu Dell Axim X51V. http://www.allegro.pl/item290595604_nowy_d...51v_cradle.html

Wyjdzie taniej. ;) a możliwości podobne. Choć oczywiście parę rzeczy trzeba by dokupić (większa pamięć, usb host na cf).

 

Bo jakby nie patrzeć to Q5 na tym etapie to już po prostu zwykły PDA z oprogramowaniem nastawionym na multimedia. Z resztą jak większość PMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Compala to se mozesz wiesz gdzie wsadzic......

Taki chlam kupowac - jeszcze to wypasem nazywasz.

Chyba nigdy na oczy Della czy Sony VAIO nie widziales - sry ale takie posty mnei rozbrajaja.

Ale cus laicy w temacie tez sie wypowiadaja:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Compala to se mozesz wiesz gdzie wsadzic......

Taki chlam kupowac - jeszcze to wypasem nazywasz.

Chyba nigdy na oczy Della czy Sony VAIO nie widziales - sry ale takie posty mnei rozbrajaja.

Ale cus laicy w temacie tez sie wypowiadaja:/

 

LOL a co Ty wiesz o Compalu jako ODM ? Pewnie nic... Myslisz ze kto robi te laptopy z napisem Dell czy Sony ? Dell ? Sony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL a co Ty wiesz o Compalu jako ODM ? Pewnie nic... Myslisz ze kto robi te laptopy z napisem Dell czy Sony ? Dell ? Sony ?

 

Ich ceny są dosyć atrakcyjne i dla niezamożnej osoby, która chce sobie na lapku pograć to nie jest zły wybór, jednak IMO ich sporym minusem jest kiepska matryca........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy coś się zmieniło i nowe firmware dają większe możliwości i poprawione błędy...Nie wiem na co się zdecydować-Archos 705 Wi-Fi , Cowon A3 lub Q5.

Który z nich ma największy potencjał w praktyce a nie w teorii????

Moje priorytety:

1.Odtwarzanie wszelkich możliwych kodeków video bez konwersji(Divx+Xvid min.)

2.Prawidłowy odczyt polskiej czcionki jako napisów do filmu najlepiej zwykły .txt

3.Prosty dostęp do Internetu z przeglądarką z polskimi znakami diakrytycznymi

4.Dostęp do innych plików za pomocą USB 2.0 jako hosta

5.Możliwość odtwarzania zawartości na innym ekranie zewnętrznym.

 

Tyle na początek...może być inny odtwarzacz , ale min. 4cale i wysoka rozdzielczość przy zachowaniu niewielkich rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło i nowe firmware dają większe możliwości i poprawione błędy...Nie wiem na co się zdecydować-Archos 705 Wi-Fi , Cowon A3 lub Q5.

Który z nich ma największy potencjał w praktyce a nie w teorii????

Moje priorytety:

1.Odtwarzanie wszelkich możliwych kodeków video bez konwersji(Divx+Xvid min.)

2.Prawidłowy odczyt polskiej czcionki jako napisów do filmu najlepiej zwykły .txt

3.Prosty dostęp do Internetu z przeglądarką z polskimi znakami diakrytycznymi

4.Dostęp do innych plików za pomocą USB 2.0 jako hosta

5.Możliwość odtwarzania zawartości na innym ekranie zewnętrznym.

 

Tyle na początek...może być inny odtwarzacz , ale min. 4cale i wysoka rozdzielczość przy zachowaniu niewielkich rozmiarów.

 

1. A3 i q5 maja ten sam procek - obsluga kodekow identyczna,

2. ja mam problemy z txt konwertuje subripem na srt lub wklejam w film (wsadowo na noc),

3. tutaj juz A3 odpada - dostepu do netu niet.

4. A3 i Q5 tak, 705 nie mialem w reku, nie wiem.

5. jak najbardziej - A3 ma mozliwosc wyswietlania w pelnym PAL'u a jako ze procek davinci jest ten sam co w q5, wiec pewnie q5 tez ma (juz d2 mial mozliwosc wyswietlania filmow przez tv-out).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności