Skocz do zawartości

Ktorego Winamp'a Uzywacie?


Calado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

skoro temat odswierzony to i ja napisze conieco ... jaki ja slepy bylem ze uzywalem winampa i wmp ... foobar2000 ROX !! najlepszy player jaki mi sie zdazylo uzytkowac ... duzoooo fajnych opcji i nie ma zbednego graficznego interfejsu ktory tylko zrzera pamiec ... no i ile formatow obsluguje ...

oj jaki ja slepy bylem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tyle głosów na foobar2000 to postanowiłem go zainstalować i sprawdzic, jednak nie jest on taki "lekki" dla mojego systemu. Wrociłem do winampa.

 

Z ciekawości szukałem w necie informacji czy foobar rzeczywiście daje tak dobry dźwięk jak opisują i na stronie foobara w faq znalazłem coś takiego:

Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of "sound quality differences" people "hear" are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). Foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of other mainstream players are capable of doing the same by now.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bah... idzie o to że foobar obsługuje lepiej i więcej formatów plików, łatwiej się nim taguje, jest znacznie szybszy (jeśli chodzi o ładowanie duużych kolekcji), ma DSP (w tym upsampling 48KHz ;] ), w mniejszym stopniu obciąża procesor (bo ten zamiast kalkulowac przeźroczystość to "po prostu" gra ;] ), jest o wiele bardziej funkcjonalny, obsługuje wiele playlist (zakładki)... ojj... długo by tak wymieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Liiitam, a ja i tak siedząć przy kompie słucham muzyki z mojego Riverka :)

No ale jeśli już o Winampy chodzi... wybieram wersje najnowsze z tym że ze starą skórką. Używam Winampa liwyłącznie do odtwarzania muzyki. Jesli chodzi o inne, bardziej zaawansowane funkcje, jest wiele lepszych programów przy których Winamp ginie już na starcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar objawił mi się jako wielka kicha gdy wieszał komputer na 30-40 sekund po uruchomieniu.Mi wystarczy winamp 2.xx. Kieeedyś używałem czegoś o nazwie Sonique- całkiem miło wygląda i tyle pamiętam na jego temat.

Oooo też używałem Sonique , ale chyba miałem bardzo starą wersje bo często się wieszała, później tylko Winamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Tylko Foobar v0.8.3.

 

Jakos bardziej mi sie przypodobal niz winamp.

Przede wszystkim jest mniej zasobozerny, przynajmniej u mnie.

 

Do tego moze odczytywac pliki cue z duzych setow jedno plikowych

dzieki czemu traktuje je jako kilka kawalkow. Moze winamp rowniez

ma taka opcje dzieki pluginom, ale nie wiem, nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności