Skocz do zawartości
  • 0

Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe w cenie 200-250 zł


jackenmen

Pytanie

Szukam słuchawek dokanałowych bluetooth w cenie 200-250 złotych, dostępne w Polsce. Nie przywiązuję specjalnie wagi do tego z jakiego gatunku są utwory które słucham, ale z tego co udało mi się ustalić z pomocą tej strony, na mojej playliście znajdują się głównie utwory z gatunków pop, rock, house, folk. 

Zależy mi przede wszystkim na wygodzie - obecnie używam QCY QY20 prawie codziennie i nie uważam ich za super komfortowe. Nie jestem aż tak przekonany do noszenia pałąka na szyi (co prawda nigdy nie próbowałem), więc raczej szukam czegoś bez niego. Nie mam większych wymagań do czasu pracy na baterii, mogę ładować słuchawki nawet codziennie.

Mikrofon byłby miłym dodatkiem, ale nie jest wymagany.

Słucham głównie na telefonie - obecnie Xiaomi Redmi 4X, ale planuję się w przyszłości przesiąść prawdopodobnie na jakiegoś OnePlusa. Czasem możliwe że będę chciał także skorzystać ze słuchawek na Windowsie. Byłoby fajnie móc korzystać ze słuchawek także po kablu ale obstawiam że to jest raczej segment premium więc jest to raczej życzenie którego nie da się spełnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
12 minut temu, Mayster napisał:

Shanling MW100

Tak jak powiedziałem, szukam słuchawek bez pałąka

15 minut temu, neonlight napisał:

Bardzo fajne doki BT, wygodne i długo bateria trzyma. Aktualnie w promo mp3store za 250zł. ;)

 

https://mp3store.pl/sluchawki/sluchawki-bluetooth/phiaton/2019000517401132938/8808323006363/phiaton-bt-120-nc-czarne-bluetooth-plus-anc

To samo co wyżej, nie zwróciłem uwagi jak spojrzałem na pierwsze zdjęcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MTW100 są kiepskie, zaczynając od wady użytkowej związanej z absurdalnymi tipsami - bardzo płytkie nie trzymające się w ogóle w uchu i  zrobione z bardzo nędznego cienkiego silikonu. Trzeba więc sięgnąć po własne dłuższe tipsy, które i zapewnią komfortowe noszenie bez obawy o wypadnięcie, i zapewnią poprawny seal. Niestety wówczas trzeba je ściągać do ładowania, bo wyżłobienie w pudełko jest płytkie pasujące tylko pod te dołączone tipsy. Do tego, to wciąż żadne true wireless, miałem wyraźny nalot cichego trzasku na dźwięk bez względu jak blisko siebie trzymałem FiiO M5- przyczepiony nawet na kołnierzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat mtw100 mają właśnie dobre jakościowo tipsy, o czym też niejedna osoba czy recenzent wspominają. Poza tym zdecydowana większość TWSów ma krótkie tipsy. Nie spotkałem się z głosami o problemach z ergonomią, bo są bardzo fajnie wyprofilowane, lekkie i niewielkie. Sam też ich często używam i trzymają się bardzo pewnie, więc tutaj decydują mocno indywidualne kwestie, tj. budowa kanału. Są np Tevi z normalnymi tipsami i tylko jest moim zdaniem gorzej, bo bardziej wystają, przez co mają skłonność do wypadania przez ich wagę i położenie środka ciężkości.

Nie wiem co konkretnie rozumiesz przez 'nalot cichego trzasku na dźwięk', ale jakieś różne szumy itp. nie zależą tylko od słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z mojego ucha wypadały po gwałtowniejszym przekręceniu głową, ciut dłuższe tipsy na pewno by nie zaszkodziły. Normalne naloty szumu na dźwięk jak w nieuchwyconej częstotliwości radia, tylko oczywiście w znacznie mniej słyszalnym stopniu, ale wciąż było to słyszalne i irytujące, i to na wszelakich ustawieniach BT w M5, bo pomyślałem, że może ten LDAC i aptX zbyt wymagające jednak dla takich brzdąców TWS. Beczką z wodą nie jestem, ale kto wie, składam się z 55-60% wody, a czasem i niemało whisky, więc to pewnie dlatego :D Ja po TWS nie sięgnę przez kilka kolejnych lat, niech to dopracują. 

Edytowane przez CdG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Mayster napisał:

Są MTW100, ale to już ponad 300 niestety.

A to za to w drugą stronę źle, bo bym się bał że mi wypadnie słuchawka i zgubię bo nie jest na kablu 😁

Szukam rozwiązania jak te QCY które wymieniłem, skoro mówicie że ten pałąk jest wygodny to możliwe że się na MW100 zdecyduję ale chciałbym chociaż zobaczyć jakąś alternatywę która pasuje do wymagań które początkowo miałem :)

Edytowane przez jackenmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności