Skocz do zawartości
  • 0

Przy jakiej cenie warto dokupić DAC USB?


Fijjo

Pytanie

Witam, jeżeli to zły dział, to proszę o przeniesienie. 

 

Zastanawiam się, od jakiej półki cenowej słuchawek dokanałowych warto dokupować DAC usb. Przykładowo mam słuchawki Mee Audio pro gen 2 i czy dokupienie wzmaka sprawi ich dźwięk znacznie lepszym? A może po prostu od 1000 wzwyż dopiero kupno DACa ma sens? Proszę o opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie znam Twoich słuchawek ale generalnie już za drobne kwoty można uzyskać znacznie lepszy dźwięk niż z integry. Małe comba za 200-400 zł dają już wyraźny skok mocy i jakosci. Np Dragonfly albo Sabaj DA3. Tyle że dragonflaje są trochę upierdliwe przy używaniu z PC ze względu na kontrolę głośności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poprawi sie znacznie. Wez na próbę używanego Dragonfly Black i sprawdź sam. Odsprzedasz potem z minimalną lub bez straty.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, Karmazynowy napisał:

Tyle że dragonflaje są trochę upierdliwe przy używaniu z PC ze względu na kontrolę gł

Co jest upierdliwego? Jeśli to co myślę to instalujesz mały programik volume i sterujesz głośnością łatwiej niż potencjometrem. Bo bez odrywania ręki od myszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A proszę mi powiedzieć, czy rzeczywiście taki zestawik zagra pliki gęste jak należy w takim budżecie czy to opcja zarezerwowana dla drogiego sprzętu tylko?
 
Ten ibasso całkiem fajny, ale mój złom nie ma USB typu c
Przejściówka USB C - MICRO USB to parę złotych.
Tak, dobrze zagra pliki bezstratne, szczególnie polecam DC01, ma DAC AK4493+2 wzmacniacze, tyle że potrzebny jack 2.5mm
Jakie masz słuchawki? można zmienić kabel?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mee Audio pro 6 gen 2. Są odłączane przewody. Lecz biorąc pod uwagę ich wartość to wolałbym sam dac, bez kolejnych przewodów. Kupując dac, który polecasz plus przewody wyjdą same te dodatki drożej niż słuchawki
Rzuć okiem, masz tu różne opcje

US $8.79 60%OFF | TRN T2 16 rdzeń posrebrzana HIFI kabel do aktualizacji 3.5/2.5mm wtyczka MMCX/2Pin złącze dla TRN v80 AS10 AS16 ZS10 AS06 ZST C10 C16
https://s.click.aliexpress.com/e/AOrvdWVYr

A tak ogólnie to ludzie mówią że sprzęt powinien być lepszy niż słuchawki, a więc skoro ci wyjdzie DAC drożej niż słuchawki to całkiem poprawnie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 5.11.2019 o 09:36, wfmsiekierka napisał:

A tak ogólnie to ludzie mówią że sprzęt powinien być lepszy niż słuchawki, a więc skoro ci wyjdzie DAC drożej niż słuchawki to całkiem poprawnie

 

Eeee, mi się wydawało, że jest odwrotnie... Co do pierwotnego pytania IMHO, recepty nie ma - szczególnie na tak postawione zero-jedynkowe stwierdzenie, ale:

1. dobierałbym na zasadzie "technicznym" (impendancja vs. wydolność amp),

2. synergii.

 

Dla próby np. DF Black i pliki mqa albo inny ibasso z dsd, jak urzekną "idziesz" dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DFB bym raczej nie polecał ze względu na problemy z kontrolą głośności lub w ogóle brak tej głośności, na starych kompach/laptopach gra to za cicho, chyba że spece z audioquest już rozwiązali ten problem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, adamos80 napisał:

DFB bym raczej nie polecał ze względu na problemy z kontrolą głośności lub w ogóle brak tej głośności, na starych kompach/laptopach gra to za cicho, chyba że spece z audioquest już rozwiązali ten problem :)  

Ale ja polecam DFB do telefonu, nie do PC, aczkolwiek problemem w Windzie nie jest za mała głośność, a zbyt duży zakres regulacji, gdzie przy bardziej wydajnych słuchawkach można dostać zawału lub je uszkodzić, jak się zapomni lub przez pomyłkę machnie volume na max. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem skąd te ciągłe problemy z Audioquestem, miałem wszystkie modele tj. 1.0, 1.2, trzy sztuki Black i 2  sztuki Red, łącznie 7 egzemplarzy i na żadnym nie miałem problemów z głośnością. Podpinałem do stacjonarki, laptopa, Oneplusa i starego htc, ze wszystkimi hulały, jedynie w 1.0 na htc m8 wyskakiwał komunikat ale głośność przez UAPP była normalna. Musi być to wina softu, skoro pod telefonem, usb z przodu z tyłu czy aktywnym hubem usb, na pc czy mac wciąż czytam o tym problemie. Przykładowo miałem też 2 sztuki SMSL Idea i z jedną z nich miałem problem z głośnością :P  Do dokanałówek Black mi podchodzi, SMSL Idea może byłby ok ale jest drogi, smsl m2 jest duży,  poprawi dźwięk, ale na 90% będzie szumiał.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo takie ustrojstwo

US $16.97 29%OFF | Hifi USB DSD DAC rodzaj USB C do 3.5mm wzmacniacz słuchawkowy CDLA z systemem Android komórkowy tablet z funkcją telefonu komputera MAC, ręcznie wykonane wysokiej jakości

https://s.click.aliexpress.com/e/AM0HGKUPv

 

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

1e0ecc81fcbcbbba6c332063bfdfea20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności