Skocz do zawartości

Meizu Live coś o nich


tralalala

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Meizu Live

I w sumie polecam,,,

Tak porównując do KZ AS10 (które dostałem w podobnym czasie)

- bardzo dobre jest "otwarcie dzwięku", tj KZ (te i inne) mają trochę wymuszony/wyprofilowany bas/góre/scena\e etc.l a tutaj czuć dużą swobodę w przekazie i ogólnie jest lepiej

- bardzo dobra (a właściwie wybitna) jest średnica, która chyba jest lepsza od HD600
- w stosunku do KZ trochę jest mniej basów, i nie ma takeigo liniowego zejścia; oraz góra jest spokojna a mimo to dostarcza szczegółowości na podobnym/wyższym poziomie

- scena jest bardziej otwarta i swobodna, oraz większa

A porównując do T2 Pro

- zejście na basie nie jest takie liniowe (ale jest więcej basu, ale mniej niż randomowy iem z KZ)

- scena jest trochę mniejsza (nadal większa niż KZ)

- ale brak (w Meizu Live) tej nienaturalności średnicy (wszczególności przy wyższej głośności, gdzie w T2 Pro jedna góra jest rochę wypchana i śrenica nabiera niepotrzebnej ostrości)

Porównójąc do DMG (bardziej podobny przedział cenowy)

- DMG to basowe "pierdziawki"

- DMG: średnica z pewnymi brakami ale mająca pewną naturalność; Live: srednica lepsz chyba niż rzeczywistość

Podsumowując

- czuć wyższą kulturę grania (mógłbym prównać do DMG gdzie średnica mimo pewnych braków jest dziwnie dobra [zważywszy te braki])

- (jak dla mnie) bardzo dobra średnica, jedna z lepszych które słyszałem (może i najlepsza... porównując do HD600 i staxów 307)

- generalnie jestem zadowolony z zakupu mimo iż ten 700PLN + VAT wydaje się trochę "nienormalną ceną" jak na słuchawki dokanałowe; czytaj jeżeli masz kasę to to jest bardzo dobry produkt, "klasę" lepszy od ofert za 200-300PLN; ale jeżeli nie masz dużo nadmiarowej kasy (lub audiofilskiego podejścia) to płacenie 4x w porównaniu do KZ ZSX czy AS10 jest nie za bardzo polecane.

 

Testowane na standardowym filtrze (nie próbowałem wymieniać na inny)

 

Powyższ było napisane bez ogłądania wideo, teraz spojrzałem na ostanią część dotyczącą dziwięku i w sumie koleś ma racje

 

Można je nazwać trochę ciepłymi, tj góra nie jest wyostrzona (może w niektórych zakresach jest jej mniej niż w HD600), jest troszkę więcej basu, ale te słuchawki mają dużą swobodę grania i scena i szczegółowośc jest bardzo dobra zważywszy na ogóna charakterystykę

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności