Skocz do zawartości
  • 0

Doki Sony WF-1000XM3 a słuchawki nauszne - jakość dźwięku


elkaziorro

Pytanie

Witam wszystkich. 

Jestem, a właściwie byłem szczęśliwym użytkownikiem słuchawek AKG K550 mkII. Byłem, bo przejęła je ode mnie moja lepsza połówka, zabrała je do pracy i widuję je tylko w weekendy. :) W związku z tym pomyślałem, że pora kupić drugą taką parę, bo z dźwięku jestem naprawdę zadowolony. Już miałem jechać po nie do sklepu, gdy pech chciał, że moje drugie słuchawki, których używałem poza domem (treningi, miasto) - JBL Reflect Contour utonęły w pralce... Zacząłem szukać informacji czym mógłbym je zastąpić i natrafiłem na wiele informacji o słuchawkach Sony WF-100XM3, które to rzekomo mają super jakość dźwięku, najlepszą jeśli chodzi o doki bezprzewodowe. I teraz mam do Was pytanie: czy ta jakość dźwięku jest ogólnie dobra, czy dobra jedynie jak na taki rodzaj słuchawek? Pytam, bo pomyślałem sobie, że może zamiast dwóch par (nauszne i doki na miasto) kupiłbym właśnie te Sony. Nie ukrywam, że takie rozwiązanie byłoby dla mnie idealne.

Nie mam doświadczenia ze słuchawkami, dotychczas miałem jedynie Grado SR60, AKG K550, Sony MDR 1a, a z doków ww. JBL i Yamaha EPH 100. Dźwięk ze wszystkich mnie zadowalał, nie licząc może tych JBL, jednak w ich przypadku bardziej liczyła się ich funkcjonalność, niż jakość dźwięku. 

Muzyki słucham na Samsung Note 9, głównie Tidal HI-Fi, gatunki przeróżne z przewagą rocka. 

Słuchawki chcę kupić w którymś z popularnych elektromarketów, ponieważ mam coś w rodzaju bonów do wykorzystania.

 

Pozdrawiam

Łukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

O Creative myślałem jako o tych drugich słuchawkach, gdy nadal zostanę z dwiema parami - nausznymi i dokami. Czytałem, że fajnie grają, ale czy aż tak, żeby spełnić moje wymagania? 

A może zamiast tych Sony kupić Sennheiser MTW bądź Cambridge Audio Melomania? Wiem, że najlepiej byłoby wszystkiego posłuchać, ale w moim mieście żadne z nich nie są dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doki są super w podróży, ale IMHO nauszne wygodniejsze (w użyciu).

Co do WF-1000XM3, to warto zastanowić się czy ANC jest niezbędne. Jeżeli nie, to szkoda przepłacać.

400 PLN wydaje się być wystarczającą kwotą na zakup przyzwoitych doków TWS, ale bez ANC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Testowałem teraz te Sony w samolocie.
Wydajność ANC jest lepsza niż cokolwiek co do tej pory słyszałem (Bose, B&o, Jabra).
Są małe i lekkie, nie przeszkadzają tak jak nauszniki.
Będę lada momwnt testował czas dzialania w dluzszej trasie z przesiadką, ale coś czuję że po pierwszym fakapie bateria chyba się zorientowała i zapowiada się że 6h powinny pociągnąć - na lot przez Ocean nie starczy, ale pol godzinki ładowania w futerale potrafi je nieźle ożywić.
Jako słuchawki do samolotu/pociągu - dla mnie wysoka rekomendacja, zdecydowanie wolę od konkurencji.
A grają w sumie podobnie do Bose. Czyli taka nieco asymetryczna Vka - nieco mniej wysokich mają. Czułe są o dziwo bardzo na jakość materiału wejściowego, mimo że sluvham po aac - np. Alpha Male Tea Party z Deezera, w jakości CD niby, nie daje się słuchać bo blachy są popsute, ale ten sam kawałek z Tidala brzmi dobrze (!). Tak że w sumie polecam...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też sie ostatnio zastnawiałem nad tym tematem i jako posiadacz WH-1000xm3 wybrałem Creative Outlier Gold. Dzwięk świetny problem tylko z przerywaniem. Czy ktoś ma może Air lub Gold i powie czy w profilu APT-X i telefonie schowanym w kieszeni też wam tak przerywa? Rozmawiać się nie da bo dźwięk metaliczny a słuchając muzyki co chwilę przerywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używam wersji Air sport - różnice między nimi a GOLD są tylko w baterii i kolorze. U mnie nie ma żadnego problemu z przerywaniem. Zasięg jest bardzo dobry - telefon w przeciwnej kieszeni do słuchawki, słuchawka zakryta dłonią i gra nadal. Łącz się ze słuchawką którą masz w prostej linii do telefonu w kieszeni :). 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, cross099 napisał:

Też sie ostatnio zastnawiałem nad tym tematem i jako posiadacz WH-1000xm3 wybrałem Creative Outlier Gold. Dzwięk świetny problem tylko z przerywaniem. Czy ktoś ma może Air lub Gold i powie czy w profilu APT-X i telefonie schowanym w kieszeni też wam tak przerywa? Rozmawiać się nie da bo dźwięk metaliczny a słuchając muzyki co chwilę przerywa...

 

Ja używam wersji zwykłej od dnia premiery czyli już kilka miesięcy. Chyba tylko raz miałem problem z przerywaniem, ale okazało się, że bateria była niemal rozładowana. Od tamtej pory bez problemów. Usuń parę i sparuj jeszcze raz przy pełnej baterii.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Parowałem już z 4 razy słuchawki naładowane na full bo wyciagam z etui. Co do parowania to parowałem już i raz z lewą i raz z prawą i nic nie pomaga niestety. Tracę nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, cross099 napisał:

Parowałem już z 4 razy słuchawki naładowane na full bo wyciagam z etui. Co do parowania to parowałem już i raz z lewą i raz z prawą i nic nie pomaga niestety. Tracę nadzieje.

Ogólnie to dziwne ponieważ łączenie z jedną i drugą słuchawką wyklucza problem techniczny na zasadzie uszkodzenia. U mnie grają z laptopem i z Samsung Note 9. Grały przez chwilę z Huawei Mate 20 pro i w żadnym wypadku nie było problemu. Może masz słabą antenę w telefonie.. Ciężko coś wymyślić. 

 

Używasz softu X-Fi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzę to w dłuższym działaniu bo sparowałem je na chwilę z służbowym i przerwało nawet jak fon leżał na stole... Ale spróbuje w dłuższym czasie.

1 minutę temu, ALTON napisał:

Ogólnie to dziwne ponieważ łączenie z jedną i drugą słuchawką wyklucza problem techniczny na zasadzie uszkodzenia. U mnie grają z laptopem i z Samsung Note 9. Grały przez chwilę z Huawei Mate 20 pro i w żadnym wypadku nie było problemu. Może masz słabą antenę w telefonie.. Ciężko coś wymyślić. 

 

Używasz softu X-Fi? 

 

Nie, muzyka z Spotify. X-Fi nie zainstalowałem jeszcze nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności