Skocz do zawartości

Czyszczenie Soczewki Z Kurzu Ew Brudu


surt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem ciekaw w jaki sposob czyscicie /o ile czyscicie/ soczewki w swoich odtwarzaczach cd z kurzu ew z brudu.

Czy plyta do czyszczenia cd wystarcza? Gdy sie zastanowic to w przypadku posiadania bufora antywszczasowego plyta nie bedzie sie obracala caly czas, tylko okresowo wiec czy taka plyta sie sprawdzi?

Kolega uzywa do usuniecia kurzu gumowej gruszki kupionej w aptece dmuchajac bezposrednio na soczewke - czy w tym wypadku nie ma zagrozenia rozregulowania prostopadlosci zawieszenia soczewki?. W przypadku sprezonego powietrza to wiecej niz pewne ze mozna rozregulowac ale czy gruszka to bezpieczne rozwiazanie?

 

prosze o podzielenie sie swoimi uwagami na ten temat.

 

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem albo sprezonego powietrza albo (czesciej) preparatu KONTAKT (tylko nie pamietam jaki to byl numerek - moze 96 albo 98 :/ - nie pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja prawie w ogóle nie czyszcze soczewki, a jak już to wacikiem (takim do uszu) z spirytusem. Mi się zawsze wydawało żę płyta czyszcząca to tylko do zamkniętych odtwarzaczy, w których nie ma dostępu do soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie raz slyszalem, ze plyty czyszczace sa malo warte. soczewke w odtwarzaczu czysci sie delikatnie wacikiem do uszu nasaczonym CZYSTYM 50-70% alkoholem izopropylowym lub etylowym. NIE SPIRYTUSEM SALICYLOWYM lub innym z dodatkami!!

 

[porada dotyczy stacjonarnych, ale nie widze powodu, by w impkach bylo inaczej]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie soczekwa czysciutka tak samo jak i wnętrze. Czasem jakies paprochy sie ale nigdy w okolicach soczewki tylko na tej gumie, pod plytą.

No właśnie, wystarczy nie brać impka do piaskownicy a wszystko bedzie w porzo. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie soczekwa czysciutka tak samo jak i wnętrze. Czasem jakies paprochy sie ale nigdy w okolicach soczewki tylko na tej gumie, pod plytą.

No właśnie, wystarczy nie brać impka do piaskownicy a wszystko bedzie w porzo. :lol:

Najlepszym i tak sposobem bedzie noszenie na plecach przenosnej komory prozniowej, w ktorej moglibysmy zamknac nasz IMP ;) - tylko pojawia sie kwestia zasilania do pompy .... :/ ... no ale zazwyczaj piaskownica jest przed blokiem :D LOL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności