Skocz do zawartości

"zgranie" Kasety Do Cd Audio


surt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pytanie poniekad dotyczy kompresji. Mam nadzieje ze ktos mi udzieli rady.

Posiadam kasete audio ktora chcialbym "przerobic" do formatu cd audio oraz mp3. Mam zamiar podpiac dyktafon do wejscia line-in w karcie dzwiekowej /niestety nie posiadam odtwarzacza kastowego z wyjsciem optycznym/. Do rejstracji dzwieku chce uzyc programu adiacity /nie jestem pewny nazwy/ lub programu do rejstracji dzieku z pakietu Nero. Nie wiem jakim programem usunac szumy i zaklocenia w "zgranej" sciezce dzwiekowej. Moglby mi ktos poradzic czy to bedzie dobry sposob na "zgranie' kasety i jakiego mam uzyc programu do usuniecia szumow.

 

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, raz, zdarzyło mi się przegrywać kasetę na mp3. Posłużyłem się zwykłym Wave Recorderem to zgrania zawartości kasety na komputer do formatu Wav - powstały dwa pliki Wav, każdy na 1 stronę kasety. Następnie otworzyłem te dwa pliki programem Cool Edit Pro, do którego można dołączyć plug-in obsługujący kodowanie do mp3. W każdym z tych plików wykorzystałem opcję redukowania szumów oraz kilka innych zabiegów (nie pamietam jakich). Następnie zaznaczałem fragment pliku tak, aby odpowiadało to 1 utworowi i zapisywałem do pliku Wav/mp3 (do Wav jeżeli chcemy wykorzystać inny kompresor niż ten z plug-inu). Efekt całkiem niezły jak na brzmienie kasety, ale lepiej jest dorwać plytę Audio-CD i ją zripować.

 

Pozdrawiam, Jaromir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surt: Podczas zgrywania kasety koniecznym jest, by w pliku wav znalazła się cisza zawierająca szum urządzeń+dodatkowe szumy związane z odtwarzaniem kasety. Musisz więc włączyć nagrywanie na chwilę przed rozpoczęciem odtwarzania (zwykle wystarcza cisza, która nagrana jest przed pierwszym utworem, można nagrać też ciszę na końcu). Następnie otwieramy Cool Editem Pro otrzymany plik wav. Potem zaznaczamy w głównym oknie fragment pliku tak, aby znalazło sie w nim jak najwięcej ciszy (która to już ciszą nie będzie), ale należy zadbać, by nie zaznaczyć żadnego kawałka utworu. Następnie przechodzimy do menu Transform/Noise Reduction/Noise Reduction i naciskamy "Get Profile From Selection" i OK. Zaznaczamy cały plik i przechodzimy do Transform/Noise Reduction/Noise Reduction gdzie wybieramy stopień usuwania szumów "Noise Reduction Level" (tutaj musisz już poeksperymentować tak, jak ci będzie bardziej pasowało)

i naciskamy OK.

Możesz poeksperymentować także z Transform/Filters/Parametric Equalizer wybierając presety. Pozwalają one wyciąć niektóre przeszkadzające składowe harmoniczne (np. 50Hz, czyli częstość prądu płynącego w obwodach elektrycznych w tej części świata :)). Niektóre z nich dają całkiem niezłe efekty.

 

Gul: Aż tak źle nie jest ... dźwięk jest troche przytłumiony, ale żeby aż metaliczny :) :) :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności