Skocz do zawartości

Movo Czy Zen Nano Plus


pendzel_3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do wydania do 200zł nie wiele... ale, wydaje mi sie ze mozna juz za tą kase coś kupić, nie znam sie za dobrze

na tego typu sprawach, ale chciałbym miec w miarę czysty dzwięk, w mojej mp3 z dobrym podbiciem basów, jak na razie nakierowałem sie na creativa,(chyba ze macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym) z uwagi ze mam zaufanie do tej firmy, i nie wiem który model wybrać, Zen jest droższy troche i nie wiem na czym polega to róznica, mozecie mi to wyjaścić?, przegladałem opisy techniczne obydwu, ale dla mnie to magia, jedno co zauważyłem to to ze Zen jest jednocześciowy.... czyli nie mozna go używać jako klucza USB? czy tak?, tylko trzeba zgrywać Mp3 przewodem... , i co z jakością dzwięku?, i w końcu ostatnie pytanie, czy słychawki sprzedawane razem z odtwarzaczami Creativ są wogóle coś warte?, czy wymagają odrazu zmiany na jakieś lepsze... za odpowiedzi i pomoc z góry thx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muvo i zen nano to ten sam odtwarzacz, sprzedawany pod dwoma różnymi nazwami

 

w żadnym z nich nie uświadczysz jednak "podbicia basów" - mają jakiś tam equalizer, ale użytkownicy na niego zwyle narzekają...

 

> mam zaufanie do tej firmy

 

kup odtwarzacz creative, to szybko je stracisz ;]

 

> Zen jest jednocześciowy.... czyli nie mozna go używać jako klucza USB?

 

do podłączenia do komputera wymaga kabla

 

> czy słychawki sprzedawane razem z odtwarzaczami Creativ są wogóle coś warte?

 

nie, choć wielu osobom (zwłaszcza takim, dla których jest to pierwszy odtwarzacz) zupełnie to nie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakosciowo tak! dzwiek tak!

...ale wszystki sanse maja dosc upierdliwie rozwiązaną kwestie katalogowania i porzadkowania Mp3-jek przez Tagi... mnie by to bardzo denerwowalo.. ale da sie do tego przyzwyczauc :)

 

Wg mnie warto dołozyc do meizu e3 bądz irivera.. tu bedzie dzwiek po prosto miodzio... przecudowny.. jak na mp3 :P 20 klas wyzej niz muvo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item174719336_sandis...ja_okazja_.html

 

Czyli coś takiego jest lepsze jakościowo od Creativa?... i bedzie lepsze od Creativa?

 

Będzie lepsze od creative'a, ale...

Nie warto go kupować bo z technicznego punktu widzenia jest identyczny z sansą m200, jest trochę tańsza, różni się ona obudową i wyświetlaczem. Jeżeli chcesz kolorowy wyświetlacz to dołóż trochę do sansy c240, naprawdę się opłaca, poza tym możesz ja rozszerzyć o karty microSD (1gb za 35pln na allegro). Meizu e3 też będzie niezły, sporo osób go sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepsze od creative'a, ale...

Nie warto go kupować bo z technicznego punktu widzenia jest identyczny z sansą m200, jest trochę tańsza, różni się ona obudową i wyświetlaczem. Jeżeli chcesz kolorowy wyświetlacz to dołóż trochę do sansy c240, naprawdę się opłaca, poza tym możesz ja rozszerzyć o karty microSD (1gb za 35pln na allegro). Meizu e3 też będzie niezły, sporo osób go sobie chwali.

 

Gdzie to wycztales? Pierwsze slysze zeby C100 miala te same bebechy co M200... Zreszta akurat C140 jest jednym z mniej udanych produktow tej fimy wiec nie radze.

 

Do 200 zlotych kupisz refurba Irivera T30 512 mb - jesli taka pamiec ci wystrczy to bedzie to idealny wybor. Jesli chodzi o jakosc dzwieku o Irivery sa rewelacyjne, poza tym Iriver jako jedyny daje porzadne sluchawki na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz Creativa Muvo stanowczo odradzam ci zakup tej marki, choć podobnie jak ty miałem kiedyś do nich zaufanie.

Nie doświadczysz w tym odtwarzaczu niczego poza marną jakością dzwięku, szumami itp. a słuchawki pewnie rozwalisz z nerwów o ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie przedmowcow, mialem okazje sluchac Muvo bodajze model V100, jakosc okrutna, szumy i trzaski, najbardziej rozwalily mnie dzwieki jakie creativ generuje podczas przeskakiwania nazwy utworu na wyswietlaczu, za kazdym razem kiedy nazwa sie przewija o jedna pozycje w sluchawkach slychac trzask :)

 

Polecam wiec wybrac irivera t30, sprzetowo i brzmieniowo to samo co t10 i mozna go tanio kupic na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale wszystki sanse maja dosc upierdliwie rozwiązaną kwestie katalogowania i porzadkowania Mp3-jek przez Tagi... mnie by to bardzo denerwowalo.. ale da sie do tego przyzwyczauc

 

Upierdliwe? Jak ma sie bałagan w tagach to sie można pochlastać, fakt, lecz ja mam porządek w plikach i nie narzekam. Bardziej wole to rozwiązanie niż katalogi i playlisty w mym T20. Z 10 razy sie napykam zanim będe miał poukładane w Iriverze poukładane tak jak ja chce. A na Sanse wrzucam wszystko do jednego katalogu, odpinam, czekam pare sekund i muza gra. Uważam to za bardzo wygodna metode. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to raczej wina tagów. Jeżeli nawigacja ma się odbywać za pomocą tychże to odtwarzacz musi je znać, a jako że karta SD (w wypadku cowona) albo microSD (w wypadku sansy) nie jest tam na stałe przymocowana odtwarzacz po każdorazowym włączeniu wczytuje tagi z karty, co mu zajmuje sporo czasu przy dużych kolekcjach. Zwróć uwagę że w wypadku wcześniejszych firmware karta praktycznie w żaden sposób nie wydłużała uruchamiania. Po zmierzeniu na moją prośbę kolesiowi z iaudiophile wyszło chyba 1 albo 2 sec różnicy po włożeniu karty 4gb wypełnionej po brzegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet 20 sekund nie uważam za czas wybitnie długi (biorąc pod uwagę że to jednak 2GB plików) - przecież odtwarzacz załączał będziesz raz dziennie... góra dwukrotnie...

 

a komentarze "tagi to zło" uważam za bezpodstawne - nie wyobrażam sobie kolekcji muzyki bez tagów, a segregowanej jedynie po folderach i nazwach plików (powrót do epoki kamienia łupanego i DOS-a?)... może jeszcze nazwy plików w konwencji 8+3? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności