Skocz do zawartości

Test X-life X95


skaktus

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem sobie temat i teraz dam swój test odtwarzacza Xlife 95.

 

Zakupiłem go o wiele taniej ni? tester z 1 postu - za 250 zł pełen zestaw, nowy. Odtwarzacz przyszedł w niedużym czarnym pudełku z napisem MP4 player. Pudełko zamykane na magnes. Otwieram pudełeczko i widzę w czerwonym materiale włożony player. Pierwsze wrażenie - połyskująca czarna obudowa z srebrnymi wstawkami, duży ekran i napis PMP MP4 Digital Player zmieniający kolory w zależności od padającego światła. Z tyłu aparacik i napisy co odtwarzacz obsługuje. Obudowa prezentuje się bardzo porządnie, choć dość szybko widaćć na niej odbicie palców.

 

Zestaw składa się z :

-odtwarzacz

-ładowarka

-kabel USB

-kabel AV (IN oraz OUT w jednym)

-kabel LINE-IN

-słuchawki

-pyta z softem

 

Dostępne gniazda:

-AV-IN /LINE-IN

-AV-OUT zarazem jest gniazdem słuchawkowym

-SD/MMC(podejrzewam że też obsługuje-sprawdze na dniach)

-łładowarka

-USB

 

Pierwsze włączenie i stronka startowa no i jesteśmy w głównym menu (jak panu który jako pierwszy umiescił test odtwarzacz nie zawsze się włącza od razu od tego jest gwarancja ;) ) Jakość ekranu jest na poziomie maks - niesamowita ostrość, nasycenie kolorów...po prostu mamy przed sobą matryce wykorzystywaną w monitorach, wielkość 3 cale, sprawdzona przekątna 7,5 cm

Ale idźmy dalej - ikony są animowane i ładne kolorystycznie, robione na styl XP - można zobaczyć na foto (robione komórką ,ale myśle że starczy.

 

W głównym menu możemy wybrać - kamera, aparat, odtwarzacz video,fotki,muzyka,akcesoria,ustawienia,radio.

 

Natomiast akcesoria dzielą się : gry z karty, gry wbudowane, wybór pamięci,kalendarz,ebook,nagrywanie.

 

Ustawienia dzielimy na : ustawienia czasu,ustawienia TV-OUT oraz jasności i kontrastu LCD, ustawienia głośników playera/wyłączania podświetlania/sygnału przy wciśnięciu klawiszy, przywracanie ustawień fabrycznych, jezyk,automatyczne wyłączanie odtwarzacza,info o pamięci,format pamięci.

 

I teraz lecimy-obsługa nie sprawiła mi żadnych problemów. Odtwarzacz opanowałem w ok pół godziny - nie błądziłem już itp. Choć niektóre funkcje są troszke głupio umieszczone – np. jasność/kontrast LCD w ustawieniach wyboru wyswietlania obrazu na player/TV

 

Na pierwszy test poszła muzyka. Wrzuciłem kilka mp3,bitrate 320. Denerwuje to że odtwarzacz zawsze zaczyna odtwarzanie od tego samego utworu (po ponownym włączaniu playera a nie od ostatnio odtwarzanego utworu), brak playlist.

 

Jakość muzyki jest na dość wysokim poziomie - jak dla mnie trochę mało basu,ale nie jest źle i słucha się bardzo miło (testowane na słuchawkach Sony Ericsson HPM-70 oraz Philips SBC HP820). Mamy kilka ustawień EQ- Rock/ Jazz/ Bass/ Normal/ High/ Clasic/ Popular – ja działełem na ustawieniach Rock. W porównaniu do Sony Ericssona W800i z słuchawkami HPM-70 oraz wspomnianymi już Philipsami, „czuć” w muzyce pewne braki w jakości odtwarzanego basu – jest on dość płski i podejrzewam że odtwarzacz ma problemy z zejściem do zakresów ok. 30 Hz – zaczyna po prostu w tle lekko charczeć, a na bank charczy wzmacniacz playera, nie słuchawki. Tego problemu nie ma w SE. Pozostałe zakresy są odtwarzane poprawnie – wokal jest zrozumiały ,nie zagłuszany innymi dźwiękami, natomiast wysokie tony są dobrze wyeksponowane, czasem miałem wrażenie że aż za bardzo, choć myśle że to tylko wrażenie. Wracając do basów – są one słyszalne, ale jakość w tyle za resztą stawki...słychać je, ale...ale SE na HPM-70 potrafił lekko zaklepać mi w czaszkę a tutaj, zaklepał, ale tak od niechcenia...mogło by być lepiej, choć odtwarzacz dostaje u mnie w tym segmencie za dźwięk 4+, ze wskazaniem że może to być nawet 5- jednak to jest ocena subiektywna i komuś może to nie pasować...bo pokieruje się brakiem marki.

 

Filmy - dostajemy program który koduje każdy film,dosłownie...i to dość szybko. Nie konwertowałem całego filmu, ale sadze że na moim 1 GHz zajmie to Ok godziny (film ma 700MB przed konwersją) Jakość odtwarzanego filmu po konwersji jest super - obraz jest bardzo płynny (30 klatek na sekundę), nie zacina się, matryca reaguje bardzo szybko, nie mamy smużenia. Film prawie godzinny odtwarzacz odtworzył bez przycinki.

Jakość filmów na TV nie jest już tak dobra, jednak można skusić si? i oglądnąć filmy na jakimś wyjeździe, ja mam taki zamiar ( w sumie oglądałem już kawałek filmu i nie było źle) – biorąc pod uwagę cenę odtwarzacz/możliwości w odtwarzaniu filmu, jakość tego filmu, to jestem miło zaskoczony i w tej cenie nie dostaniecie nic lepszego...nie ma szans

 

Nagrywanie filmów np z DVD jest możliwe, choć nie możemy wybrać? jakości itp. Jakość jest przeciętna, ale film odtwarzany na playerze nie ma pikseli itp , natomiast przy odtwarzaniu na TV pikselki już widać...da się znieść, ale film już jest gorszej jakości. Odtwarzacz współpracował u mnie z DVD Manta i grafiką GeForca bez najmniejszych problemów.

 

Aparat-w sumie można powiedzieć -dodatek-fotki są słabe, przy maks powiększeniu widać że są nieostre, w dodatku jeśli mamy pochmurny dzień widać? już pierwszy śnieg na foto - aparat gwałtownie zwiększa czułość matrycy...a niepotrzebnie. Jednak kumpel ma taki sam player i jakość foto jest u niego o wiele lepsza...chyba mam coś w nim skichane, ale nie zwracam na to uwagi. Mamy 4 rodzaje rodzielczości, 3 poziomy kompresji, 4 rodzaje efektów kolorystycznych, zdjęcia po czasie np 10 sekund oraz zdjęcia seryjne, co mnie trochę zdziwiło...w takim sprzęcie seryjne...hmmm

 

Kamera-o dziwo działa bardzo fajnie, choć mikrofon dość kiepsko ściąga słowa/ dźwięki z otoczenia z dalszych odległości. Na 512 MB wchodzi 2 godziny filmu w rodzielczosći 320 na 240. Niestety jeżeli w kadrze dzieje się bardzo dużo rzeczy, lub np w kadrze szybko podążamy za jakimś obiektem i sporo rzeczy się zmienia, obraz lubi się przyciąć do 2 kl na sekunde...czyli wniosek-amatorskie nagrania jak kolega kopie 2 kolega - w sam raz ;) choć jeśli kolega za szybki jest to nam się? troszkę obraz przytnie

 

Radio-hmmm...mogło być lepiej. Radio dobrze odbiera o ile nie jesteśmy w ruchu. Jak się ruszamy lubi zgubić stacje lub ładnie nam szumie w uchu. Możemy sami szukać stacji lub automatycznie (nie radzę przy słabym sygnale) pamięć na 20 stacji.

 

Gry-jak pisano wyżej - typu pegazus, nic dla mnie ciekawego...nie korzystam

Kalendarz i inne pierdółki -ciekawe i czasem się przydaje

 

Ebook -czyta pliki txt, choć nie czyta pl czcionki, a szkoda. Na ekranie widzimy maks 9 linijek tekstu

 

Czas odtwarzania na baterii mp3 wynosi ok 8 godzin, filmy ok 4 godzin, czas ładowania ok 4 godzin, ale brak info o zakonczeniu...

 

Postanowiłem się dobrać do bebechów palyera i byłem miło zaskoczony - pyta jest wykonana na najwyższym poziomie, zero fuszerki itp. Pamięć w zależoności od modelu posiada kości Samsunga lub Hynix - u mnie akurat są pamięci tych 2 firm. Główny procesor to firma SUNPLUS czyli mamy do czynienia z firmówkami. Ekran firmy AIO , nie znam ale firma się postarała. Wszystkie luty są srebrne, nie mam sytuacji z "oszczędzaniem" cyny. Każda z taśm ekran/aparat jest zabezpieczone przed wypadaniem z gniazd. Radio na układzie PSM, w innych wersjach Philips (bynajmniej u kumpla). Poza tym wzmacniacz zbudowany na kilku tranzystorach, i scalakach i to wszystko co można zaobserwować?.

 

Podsumowywując:

 

Plusy:

dobry ekran

dobre odtwarzanie mp3

płynne i dobre filmy

dobra jakość obudowy

 

Minusy:

brak playlisty

słaby aparat

brak możliwości skakania po folderach

 

Poniżej kilka foto (robione sony ericssonem w800i) , oświetlenie znów nieciekawe ale myśle że tym razem będzie lepiej. Gdyby ktoś miał pytania proszę pisać.

DSC01014.JPG

DSC01017.JPG

DSC01018.JPG

DSC01020.JPG

DSC01021.JPG

DSC01023.JPG

DSC01024.JPG

DSC01025.JPG

DSC01028.JPG

DSC01030.JPG

DSC01031.JPG

DSC01032.JPG

DSC01033.JPG

DSC01035.JPG

DSC01036.JPG

DSC01037.JPG

DSC01041.JPG

DSC01042.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko porównywałeś to do jakiegoś lepszego odtwarzacza MP3 np. Iriver lub ewentualnie do jakiegoś SanDiska, z dobrymi słuchawkami choćby Senny MX400 lub MX500? Głównie tu ludzi interesuje jakość dźwięku a multimedia są na poboczu... bo piszesz że na plus "dobre odtwarzanie mp3"

 

na dniach będzie dokładka do testu i poprawie brak pl znaków

 

EDIT

 

jak widać test poprawiony, dołączone dodatkowe foto.

porównałem z dźwiękiem do SE W800i i myśle że jaokść dzwięku na SE jest dobra, w fonie najnowszy soft z nowymi sterownikami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności