Skocz do zawartości

Personalizowany Firmware


wyborca

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje, zeby zebrac w postach "postulaty" uzytkownikow playerow iriver

 

czego brakuje wam w opcjach firmware'u?

Pojawialy sie juz glosy o braku RDS, o tym, ze korektor graficzny nie dziala w przypadku sluchania radia (tak jest w przypadku imp 550), moze cos jeszcze?

 

Ja ze swojej strony dorzucam, ze:

1.fajnie byloby moc sobie zapisac swoj ulubiony profil (sposob odtwarzania, czas podswietlania pilota, ulubiony korektor, glosnosc itp.).

 

2.Ze swojej strony iriver moglby dodac np. ustawienie ECONOMIC, tzn takie ustawienie wszystkich parametrow, ktore zapewni optymalny czas zuzywania baterii (tipsy dotyczace takich ustawien zawarte sa w instrukcji, czemu nie mialoby byc takiego "gotowego presetu"?)

 

3.W przypadku radia nawet jezeli nie ma RDS, mozna byloby dac mozliwosc nazywania np. napisem do 5 liter nazwy stacji. Nie musze przeciez pamietac, ze 105.10 FM to jest radio FIP...

 

Nie chodzi o grzebanie w otwartym kodzie tylko o nowe opcje. Pamiec na nowe opcje? Mozna zaoszczedzic wywalajac SNAKE'a na rzecz nowych opcji. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, wszystko fajnie, tylko nie do końca sądzę aby nasze uwagi zostały wzięte pod uwagę przy robieniu nowego soft'u... jak dla mnie to są to tylko pobożne życzenia z których nigdy nic nie wyjdzie

 

Otoz to, juz wiele razy byly uwagi na forum tu pisane , ale nic z tego nei wyszlo:) Koreanczycy nawet nie czytaja tego pewnie :) jakbysmy wysylali 1000maili dziennie z calego swiaata z prosba o to samo to moze by sie ruszyli z miejsca:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zamieszczac posty w odpowiednich dzialach jesli takie istnieja a w tym przypadku tak jest:

 

sugestie i poprawki do oprogramowania :)

 

Osobiscie proponuje pod takim postem prosci o wyslanie zapytania do iRiver przez kogos z MIPteam`u bo wiem ze stosuja cos takiego lecz wezcie pod uwage ze nie bedzie pisal co chwile z jakimis drobnostkami wiec najlepiej zebrac wszystkie swoje sugestie i zapisac w jednym poscie ktorego proponuje zamiescic tutaj na forum i moze jednoczesnie lub tylko na forum oficjalnej strony iRiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...forum jest dla nas nie dla Koreanczykow. Ja juz wyroslem z wieku, w ktorym wierzy sie w zalozenie zespolu rockowego i nagranie singla, ktory uratuje ludzi z Etiopii. Rzucam temat, zeby troche glowy popracowaly. Czy da sie stworzyc firmware, ktory nie tracac nic ze swojej prostoty, moze byc lepszy?

 

To jest tez okazja, zeby podac swoje tipsy. Nie widzialem np. postow z propozycjami wlasnych ustawien equalizera np. do sluchania mocno zbasowanych kawalkow. Rozmawiamy o sluchawkach OK, ale mozna przeciez uzyskac fajne brzmienie umiejetnie korzystajac ze elementow, ktore mamy...a nie kupujac do kazdego z gatunkow muzyki roznych sluchawek...jak na razie Infidelity moze sobie zmieniac sennheisery na kossy w zaleznosci od humoru...Przy okazji pozdrowienia dla dziewczyn z forum (dwoch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi by sie przydal dzialajacy shuffle (nie wiem jak to sie pisze ale chyba jakos tak), bo ten co jest to odtwarza kilkanascie utworow ciagle w tej samej kolejnosci a to jest nieprzyjemne (zwlaszcza ze na 1GB mozna zmiescic tych kawalkow ok 200 - oczywiscie zaleznie od jakosci i czasu trwania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego brakuje wam w opcjach firmware'u?

Ostatnio stwierdziłem, że brakuje mi opcji powtarzania odtwarzania katalogu który zawiera podkatalogi. Pewnie nie rozumiecie o co mi chodzi więc postaram się to dokładniej opisać. Teraz jest opcja D która powoduje odtwarzanie zawartosci danego katalogu, oraz D ze strzałkami w koło która powoduje ze nie zatrzyma się po jednokrotnym odtworzeniu plików z tego katalogu ale będzie to grał w nieskończoność.

 

I chciałbym by dało sie tak zapętlić katalog który zawiera w sobie podkatalogi. A jak powinno to się robić? Proponuje tak, naciskamy prawy przycisk, jest menu co to pokazuje zawartość płyty, tam wybieramy jakiś katalog wciskamy lewy przycisk i już. Właściwie można by to było rozwinąć. W taki sposób można by było tworzyć playliste; zaznaczamy jakiś plik i jest on pierwszy w kolejności do odtworzenia, zaznaczamy katalog i jego zawartość w odpowiedniej kolejności jest druga w kolejności, zaznaczamy jakiś plik i będzie on odtworzony po plikach z katalogu(ów), itd.

 

Jasno się wyraziłem.

 

Choc pewnie to zbyt skompilowane dla irivera. Niech dadzą poprawnie działające B (bookmarks), znaczy możliwość odtarzania zaznaczonych w ten sposób plików i możliwość zapętlenia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poonieq - jesli chodzi o shuffle w ifp-799- wgraj nowszy firmware, chocby i imm (u mnie ums spowodowal totalna fiskacje playerka , wiec nie radze), bo jest juz nowsza wersja niz ta ktora ja mialam wgrana w playerku, tam shuffle zostal 'naprawiony' i wreszcie dziala normalnie. to wlasnie ta ktora ja mam- 1.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim megapotężnym "dysku twardym" w iFP-180TC moge nazywać stacje radiowe ale tylko z poziomu Windowsa... mi to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o nowe możliwości odtwarzacza to byłbym 99% happy jakbym miał technologię SRS a przynajmniej samo True Bass które mi się bardzo podoba... Ale to niestety jest niewykonalne :( ... Muszę sobie jakiegoś H kupić :ph34r: ...

 

Chciałem poinformować tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą: ostatnio jest coraz więcej odtwarzaczy na pamięć FLASH z efektami SRS WOW. Jest ich już całkiem sporo. Gdyby do playerków iRivera dorzucić tą funkcję byłyby one zdecydowanie niepokonane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

heh, a mnie w mojej 550 brakuje jedynie płynnego przechodzenia między piosenkami, coś jak crossfade w winampie, nie bardzo rozumiem dlaczego do tej pory tego nie zrobiono, czyżby to był aż tak wielki problem?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI chyba juz sie nie che poraz kolejny tego wszystkiego wymieniac , bo powoli ogarnia mnie marazm jak widze ze z wersji na werrsje nie ma nic istotnego, co by roznilo FirmWare poza tym, ze ma wiecej wodotryskow a mniej funkcjonalnosci (np. obracane menu, a raczej przewijane) o zapamietywanie badz wprpowadzanie nazw dla stacji Radiowych to juz nie wiem ile razy pisalem i ile razy przewijal sie ten pomysl przez forum... w kazdym badz razie jak bede mial wieksza chwile wolnego czasu to jeszczeraz powymieniam wszystko to co bym chcial i przeedytuje posta ;)

 

A ja proponuje zamieszczac posty w odpowiednich dzialach jesli takie istnieja a w tym przypadku tak jest:

 

sugestie i poprawki do oprogramowania :)

taaaaaaaa ... wlasnie tak sadzielm, ze gdzies to bylo juz poruszane :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wlasnie we wzgledu na to co wielu z was pisze zamiescilem ten post w dziale ogolnym. Tzn. dlatego, ze to sa swobodne wypowiedzi uzytkownikow, ktore nie zostana najprawdopodobniej nigdy wykorzystane przez producenta. Gdyby byl dzial o nazwie "Marzenia uzytkownikow"-post znalazlby sie wlasnie tam.

 

..."downloadowalny" firmware to jest cos co kusi, zeby kupic player. Zapominamy jednak, ze glownym celem upgrade'u jest wylacznie naprawianie bugow starych wersji. Nie wierze tez w ciagle uzupelnianie kodekow. Nie badzmy naiwni-iriver musi zarabiac pieniadze...tzn. wypuszczac nowe modele a nie ciagle "dopalac" firmware od IMP 100, IFP XXX itd.

 

Polityka firm jest nastepujaca: zuzyj player-kup nowy. ...az sie dziwie, czemu IMP ma tak solidne obudowy :P

 

...a temat wymyslilem, tak jak pisalem, dla gimnastyki mozgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu powinno byc Amen :)

 

Ale jest jakis niedosyt. Mialy byc uaktualnienia co 2 tyg. Poźniej 2 tyg. urosło do 2 albo i wiecej miesięcy.

 

W tym momencie iRiver powinien udostepnic wszystkim źródła firmware'u, niech programisci się bawią. Jak im się nie chce to znajda sie tacy, ktorzy będą umieli coś zrobić, dodać coś nowego.

Może wtedy doczekamy się programu, ktory generuje firmware taki jaki chcemy. Zaznaczamy co nam pasuje naciskamy Dalej i mamy firmware bez zbednych funkcji, ktorych i tak nie uzywalismy. Zamiast tych funkcji mozemy dorzucić sobie cos innego.

Firmware powinno byc na zasadzie pluginów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak samo. Okroic firmware z nieuzywanych funkcji-to byloby super. Ja lubie prostote(to zdanie brzmi jak tekst Osiolka ze Shreka). Nigdy nie gralem w snake... i chyba nie bede. Co do grzebania w kodzie, bylbym moze ostrozniejszy... nie sadze, ze wgralbym soft jakiegos "majsterkowicza", ale uwazam, ze iriver powinien jako producent zapewnic jedna, byc moze skromna ale stabilna wersje firmware-u, do ktorej mozna byloby powrocic po nieudancyh eksperymentach z nowym firmwarem.

 

Co mysle o upgradzie softu, to trafiam na posty w stylu: "jak zalozysz sobie 1.40 to bedzie fiksowala ci glosnosc przy eq 3D"... to co jestem skazany na 1.04???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Powinni dodać kalkulator. :D DO tej pory zawsze miałem w komórce i nie było problemu, ale od czasu jak nie potrzebuje komórki, liczenie stało się skomplikowane. :P

 

Jeszcze jedno co by mogli dodać to zmiana nazwy plików z poziomu playera. Byłoby to szczególnie przydatne do dyktafonu.

 

I jeszcze byłoby fajnie gdyby nie trzeba było za każdym razem klikać dwa razy jak się tylko wyświetlacz wyłączy. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności