Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 400zł - zamiast HyperX Cloud Silver


TheReduxPL

Pytanie

Mam obecnie słuchawki HyperX Cloud Silver, w których pilocik zaczyna sprawiać spore problemy nawet gdy go nie ruszam. Będę je wysyłał na gwarancję, ale zastanawiam się nad zwrotem, i dołożeniem do czegoś innego.
Myślałem o kwocie 400zł za słuchawki z mikrofonem w zestawie (mikrofon już nieważny - spójrzmy na zwykłe słuchawki).

Brzmienie: ogólnie podoba mi się brzmienie tych Cloudów. W grach nie mam żadnych zastrzeżeń. Ale to, co mi zawadza podczas słuchania muzyki to niektóre wysokie tony, które potrafią znacznie wybijać się poza resztę dźwięku, grały za głośno (np. gdy wokalista wymawia "s"). Gdyby były słuchawki z podobnym brzmieniem ale bez tej wady, to dla mnie byłyby w sam raz :)
Miałem też kiedyś CAL-e po recablingu, też grały w porządku.
Słucham właściwie tylko muzyki elektronicznej.

Konstrukcja: "Otwartość" bez znaczenia, nie mam żadnych problemów z komfortem przy obecnych, zamkniętych.
Dobrze byłoby mieć opcję regulacji - kilka lat temu miałem nieregulowane Superluxy HD668B, w których pałąk tak mi uciskał głowę, że nie mogłem ich nosić dłużej niż 30 minut. Za to obecne Cloudy mam maksymalnie rozwinięte, ale leżą na głowie tak idealnie, że czasami zapominam że je noszę :)
Pilota nie potrzebuję. Mikrofon może, ale nie musi być regulowany.


Szukając znalazłem słuchawki QPad QH90, lecz one podobno grają identycznie jak Cloudy, a w dodatku szybko się wykruszają.
Znalazłem też Superlux HMC631, ale w nich podobno po czasie też są problemy z pilotem... No i ten brak regulacji, obawiam się podobnych problemów co kiedyś z HD668B, co patrząc na opinie w sieci nie jest takie bezpodstawne.


Słuchawki będą napędzane przez Prodigy Cube.
Zasugerujecie coś? :)

Edytowane przez TheReduxPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
5 minut temu, TheReduxPL napisał:

Miałem ten sam problem zarówno na integrze Realteka, jak i na karcie dźwiękowej Creative Xtreme Gamer.

Wybacz ale nie słuchałem ich więc to były tylko przypuszczenia.

Z słuchawkami niezbyt ci pomogę gdyż wymagasz wbudowanego mikrofonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Teraz, TheReduxPL napisał:

Pod jakim względem są lepsze? Ogólnie w jakości dźwięku?

Szczerze? Nie pamiętam, wybrałem K271, jako lepsze pod względem dźwięku, może preferencje?! ;) K271 mają jeszcze fajny patent, automatycznego odcięcia sygnału po zdjęciu słuchawek z głowy, taki bajer. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, AteM napisał:

Tą cecha słuchawek którą nie lubisz są sybilanty, może to też wynikać z faktu iż cube be jest jasnym źródłem.

Miałem ten sam problem zarówno na integrze Realteka, jak i na karcie dźwiękowej Creative Xtreme Gamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem o zewnętrznym mikrofonie, lecz korzystałem kiedyś z Zalmana ZM-MIC1 i mam złe wspomnienia - nie było mnie kompletnie słychać nawet przy wzmocnieniu +20 dB w sterowniku, chyba że trzymałem mikrofon 5 cm od ust. 

Choć w sumie od niedawna mam tego Prodigy Cube i zauważyłem, że mikrofon z Cloudów do niego podłączony jest niemal 2x bardziej czuły, więc przy obecnych warunkach może bym spróbował ponownie... Macie jakieś propozycje co do mikrofonów mocowanych na słuchawkach, do 50 zł? Wtedy bym wziął jakieś słuchawki bez mikrofonu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, TheReduxPL napisał:

Myślałem o zewnętrznym mikrofonie, lecz korzystałem kiedyś z Zalmana ZM-MIC1 i mam złe wspomnienia - nie było mnie kompletnie słychać nawet przy wzmocnieniu +20 dB w sterowniku, chyba że trzymałem mikrofon 5 cm od ust. 

Choć w sumie od niedawna mam tego Prodigy Cube i zauważyłem, że mikrofon z Cloudów do niego podłączony jest niemal 2x bardziej czuły, więc przy obecnych warunkach może bym spróbował ponownie... Macie jakieś propozycje co do mikrofonów mocowanych na słuchawkach, do 50 zł? Wtedy bym wziął jakieś słuchawki bez mikrofonu :)

Sam osobiście mam zm1 ale podpięty do quera 3D

Ale skoro masz cube to nie będziesz musiał go kupować z racji wejścia na mikrofon.

Zależy bo mogła ci się kiepska sztuka trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem już jakiś mikrofon, który podłączony do Cube'a mi wystarczy pod kątem głośności - można się więc przyjrzeć zwykłym słuchawkom :)

Poszperałem w sieci w poszukiwaniu recenzji i znalazłem AKG K240 MKII. Z tego, co wyczytałem, to mają nieco więcej basu i nieco słabszy sopran, podobno preferują "jasne źródło" (o czym @AteM wspominałeś) ale nie wiem, czy Prodigy Cube (zwykły szary, nie BE, nwm czy to ma znaczenie) je napędzi - nie mogę znaleźć informacji o mocy tego wzmaka. Co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, neonlight napisał:

K271 są lepsze moim zdaniem od K240.

Pod jakim względem są lepsze? Ogólnie w jakości dźwięku?

Z tego, co rozumiem, K271 (w porównaniu do Cloudów) mają nieco słabszy bas i mocniejszy sopran. K240 z kolei na odwrót, co jakoś bardziej przemawia mi do gustu (chętnie wypróbowałbym mocniejszego basu i nieco słabszego sopranu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie bajer, choć sam nie widzę do tego zastosowania :P

Jednak zdecydowałem się na K240, i jak na razie nie żałuję. Mogłyby być odrobinę większe bo ledwo mi się uszu trzymają, chyba że odpowiednio je przechylę. Ale i tak lepiej niż w CAL!ach :D

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności