Skocz do zawartości
  • 0

Zakup starterowy ale za przyzwoity budżet


Nicodem

Pytanie

Dzień dobry,

jestem kompletnie nowy na forum, założyłem konto w sumie aby zapytać właśnie o to - jaki zakup byście polecali?

 

Może na początek - mam 40 lat, jakoś super słuchu nie mam i różnic między drogimi rzeczami nie słyszę. Przynajmniej tak mi się wydaje. W blind test z internetu na WAV/320kbp/128kbps łapię gdzieś połowę, na słuchawkach podłączonych do DACa. Czyli nic szególnego, szału nie ma, do słuchu absolutnego mi daleko.

 

Co lubię - przynajmniej tak mi się wydaje, że lubię jak możliwie mało rzeczy wpływa na dźwięk. Chciałbym słuchać muzyki najbliżej tego jak sobie artysta to obmyślił i wydał. Nie używam equalizerów itp i chyba zazwyczaj odpowiada mi bardziej "studyjne" podejście niż to by sprzęt miał jakiś własny dodatkowy charakter.

Słucham rocka, bardziej klasyki, bluesa, trochę mocniejsze tematy w stylu grunge z lat 90.

 

Kilka lat temu sprawiłem sobie mały prezent za w sumie za bardzo niewielkie pieniądze i jak dotąd byłem z tego zadowolony. Różnica w porównaniu do słuchania bezpośrednio z telefonu lub z laptopa po mini-jack kolosoalna. Nawet ja to słyszę :)

A więc mam FiiO E10 w starej wersji i do tego podpięte Superlux HD681 EVO. Czyli zestaw bardzo budżetowy ale chyba jak na tych kilka lat wstecz i wydaną na to sumę to wybór był niezły.

Prócz tego mam dokanałowe słuchawki Pioneer SE-CX8 kupione później okazyjnie. Te niestety dla mnie to porażka, bas jest za intensywny, do tego każdy ruch ciała powoduje przeniesienie nieprzyjemnych dźwięków po kablu. W tę stronę iść nie chcę. Używam ich teraz tylko jako zestaw słuchawkowy do telefonu do gadania i ewentualnie na spacerach z psem.

 

Muzyki słucham głównie w domu, na spokojnie ale mam mały mankament - robię to po nocy i nie mogę sobie pozwolić na otwarte słuchawki ze względu na dzieci/żonę. Nawet HD681 są na to za głośne. Sporo też jeżdżę i nudzę się wieczorami w hotelach, dlatego wybór padł na coś przenośnego, raczej (90%) na dokanałówki.

Do tego moje E10 powoli mnie irytuje ponieważ, jak to w tym modelu, potencjometr nie działa już poprawnie i potwornie hałąsuje przy ruszaniu volume.

 

Wymyśliłem sobie taki zestaw FiiO Q5 + słuchawki FA7, jak na moje warunki i patrząc na poprzednie zakupy - idę dość grubo ale udało mi się odłożyć kasę i traktuję to jako prezent na 40tkę. Raz się żyje.

Potem w sumie pomyślałem, że jednak Q5 wolałbym zamienić na FiiO M9 aby móc zrezygnować z telefonu jako źródło. Mało to wygodne.

FA7 z oczywistych względów nie miałem nawet jeszcze w rękach. Wiem, że tak się nie robi i na tym etapie jeszcze nie zadecydowałem na 100%. Ale trzeba podjąć finalną decyzję zaraz, bo zgłosiłem się także do przedsprzedaży tych słuchawek od mp3store...

 

Pytanie - czy ogólnie wybór jest dobry, czy w tym łącznym budżecie polecalibyście coś innego? A może nie mam co się rzucać i skoro to co mam teraz jest dla mnie wystarczające to polecilibyście coś taniej? Lub także w drugą stronę, np niewiele drożej dostanę coś dużo ciekawszego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jedno co jest pewne to, że z zestawu Q5 i FA7 będziesz zadowolony. Ja poszedłem w podobnym kierunku tzn. SMSL IQ podłączony na stałe do starego Xiaomi plus FH5 i jest mega. Jako że korzystam głównie z Tidala Hi-fi telefon zapewnia mi streaming. Mam w nim kartę SIM czyli po sieci komórkowej też mogę działać. DAC ma wyjście zbalansowane co wykorzystuje przy podłączeniu słuchawek. Myślę że z wyboru którego wstępnie dokonałeś nie będzie mógł być niezadowolony:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minutes ago, gentillo said:

Jedno co jest pewne to, że z zestawu Q5 i FA7 będziesz zadowolony. Ja poszedłem w podobnym kierunku tzn. SMSL IQ podłączony na stałe do starego Xiaomi plus FH5 i jest mega. Jako że korzystam głównie z Tidala Hi-fi telefon zapewnia mi streaming. Mam w nim kartę SIM czyli po sieci komórkowej też mogę działać. DAC ma wyjście zbalansowane co wykorzystuje przy podłączeniu słuchawek. Myślę że z wyboru którego wstępnie dokonałeś nie będzie mógł być niezadowolony:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

 

Q5 zamieniłem w planach na M9 ze względu na to, że mogę się uniezależnić od telefonu. Do tego ma znaczenie dla mnie bluetooth bo  mam też Beoplay E8 z których korzystam dość często jak zależy mi na tym by nie wisieć na kablu i wygłuszyć otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shanling M0 / M3s / M5s + Aune E1 / Ikko OH1 / Fiio FH5 / Oriveti New Primacy. 

 

Prawdę mówiąc to chyba zacząłbym od najtańszego zestawu (M0 + E1) na Twoim miejscu - nie wiem czy jest sens pakować się na start w modele za ~2 tys. Na dodatek taki zestaw jest do kupienia za 849 zł., zamiast regularnego 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Chłopaki z Audiomagic wypożyczyli mi na weekend X7II, M9 oraz FH5.

Może komuś się przyda podsumowanie laika dla takich konfiguracji:

- FH5 - zakochałem się od razu. Bezwzględnie słuchawki są warte swojej ceny i jeśli zamówione przeze mnie w preorderze mp3store FA7 nie będą grały podobnie ciekawie to puszczę je po kosztach i wymienię na FH5. Są super. 

- M9 - dźwięk fajny, nie miałem zastrzeżeń i grało do ładnie z FH5. Niestety X7 gra lepiej i to słychać. Ale też i jest sporo droższy. Różnica może nie być warta tej ceny. Minusem wg mnie jednak jest powolność odtwarzacza. Dziwne bo wszyscy chwalą M9 za stabilność i kulturę pracy Androida. Dla mnie obsługa Tidal na nim to porażka i to przekreśliło odtwarzacz zupełnie.

- X7II - patrząc na powyższe, X7 mimo, że starsza jest bardziej responsywna, a i dźwięk lepszy. Tyle że nadal to lipa w porównaniu do telefonów nawet sprzed kilku lat. Za bardzo mnie to denerwowało więc...

Oddałem wszystko po testach i natychmiast kupiłem Q5 - czyli dźwięk zbliżony bardzo do X7, natomiast za odtwarzacz robi mój telefon. Po bluetooth z AptX lub po kablu. I z tego jestem bardzo zadowolony. Podłączam też do laptopa jak pracuję - miodzio.

 

Drużynie Audiomagic dziękuję za pomoc, a Wam za sugestie. Czekam na FA7, na razie męczę się na moich Pioneerach SE-CX8 (ktoś chce kupić? :) ). Ale pierwszy zakup dokonany i mam nadzieję że będę zadowolony choć przez jakiś czas. Wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności