Skocz do zawartości
  • 0

Moondrop kanas pro vs BGVP DM6


wfmsiekierka

Pytanie

Za parę dni 11.11 na aliexpresie, przeznaczyłam ok. 600zł na nowe IEM, z najbardziej rekomendowanych znalazłem BGVP DM6, słucham najczęściej muzyki elektronicznej i mam trochę obawy czy dobrze się z nią zgrają, w trakcie moich poszukiwań znalazłem Moondrop Kanas pro, niestety jest w necie tylko jedna opinia(pozytywna) niemieckiego recenzenta, w przeciwieństwie do wielu opinii na temat BGVP DM6, co do budowy(mam na myśli wnętrze)obie pary różnią się bardzo, BGVP mają po 5 BA na słuchawkę, a Moondrop po jednej 10mm dynamicznej membranie z połączenia diamętu z Carbonem, cena w dniu 11.11 taka sama,po 160$ za sztukę.Jakieś sugestie?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No właśnie. Tylko obawiam się, że za jakiś czas może to nastąpić, bo widać po sklepach braki dostępności. Gdzieś w jakimś wątku na HF ktoś napisał, że sprzedawca wysłał wiadomość do niego, że będzie sporo po 11.11 wysyłał z tego powodu. A wolałbym kupić coś przed 11.11 żeby nie czekać 3 miesiące i nie obawiać się, że coś zaginie..

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Zamówiłem te zwykłe Kanas. Fajnie byłoby się łudzić przez chwilę, że ma się najlepsze w swej cenie słuchawki (DM6), ale chyba też nie będzie najgorzej. ;)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, wfmsiekierka napisał:

Nie rozumiem co masz na myśli ,czy uważasz że DM6, są najlepsze w tej cenie? Jeśli tak to czemu ich nie kupiłeś, napisałem przecież że mam kod dzięki któremu są za 110$.
Ja i tak biorę Moondrop pro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Pewnie dlatego, że nie są jeszcze dostępne :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Nie rozumiem co masz na myśli ,czy uważasz że DM6, są najlepsze w tej cenie? Jeśli tak to czemu ich nie kupiłeś, napisałem przecież że mam kod dzięki któremu są za 110$.
Ja i tak biorę Moondrop pro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem. Są na świeczniku w tym momencie, o to mi chodziło. BadGuy twierdzi, że są najlepsze (tak długo jak ktoś mu nie wskaże czegoś lepszego). W każdym bądź razie wziąłem Kanasy. :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Brzmi to trochę jak groch z kapustą, a co do T2 to je posiadam i jakoś nie widzę żeby to był w ogóle temat do porównań,kanas to inna,wyższa klasa

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Co brzmi jak groch z kapustą? :D 

Nabyłem w końcu zarówno Moondrop Kanas i Bgvp Dm6, teraz z już dłuższej perspektywy to lubie je równoważnie, chociaż DM6 zrobiły na mnie większe wrażenie na początku. Jedne i drugie potrafią zagrać bardzo dobrze z dobrą synergią nie dając się wzajenie sobie wyprzeć, pewnie też dzięki dwóm różnym budowom przetworników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten groch i kapusta dotyczą wypowiedzi jakiegoś gościa którą przytoczył requal.
Mam pytanko,masz Moondrop kanas czy kanas pro?, pisałeś też że lubisz je równoważne z DM6, pytam bo chodzi mi po głowie zakup DM6 i jeżeli mają taki sam poziom to czy jest sens je kupować?
Na czym i jakiej muzyki słuchasz?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Kanas bez pro, próbowałem zakleić im wentyl, ale aktualnie grają bez tego - są wtedy mniej nasycone (lepiej), poza tym odnoszę wrażenie, że dusił się driver.

Jest to inne granie ogólnie względem DM6, te grają czyściej, oblej, wyższą rozdzielczością i mają mniej harmonicznych (oksymoron?). Mają większą scenę, ale bardziej grają "W". Kanas grają spójniej i bardziej żywymi instrumentami, będąc też bardziej skurczone w sobie (m.in przez bardziej wycofane wysokie tony), mają też jak na mój gust trochę bogatszą średnicę chociaż w podobnej odległości.

Kanas mają bas podbity mocniej, DM6 również mają podbity, ale jest on dużo bardziej kontrolowany i twardy. 


A porównywalne są w tym sensie, że zmiana jednych na drugie daje mi taką samą radość z odsłuchu bez dysonansu. Planuje dozbierać sobie do tej dwójki jeszcze Etymotic ER3XR, moim zdaniem także to jest tylko inna prezentacja (najbardziej średnicowa z szybkim basem i trochę nazbyt cykającą górą czasami), a same w sobie są porównywalne z tamtymi.

 

Słucham na Alien+ i Sony A35. Głównie elektroniki, techno, psytrance, i jakiś pierdół ala Popol Vuh, Johannes Schmoeling, Vollenweider, DCD i klasyka. Od jakiegoś czasu z braku laku mieszam na chybił trafił :D
 

Edytowane przez requal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@requal - mój Ty dobry e-kolego, proszę Cię o taką opinię, boś doświadczony, z niejednej słuchawki muzyki słuchałeś: czy Twoim zdaniem Kanas Pro za 150$ jest warty tych pieniędzy i czy jest to granie zauważalnie lepsze, warte wymiany 4 innych doków typu BQ3, QT2, KC2 na właśnie te jedne?

Mój grajek to Shanling M0, muzyki słucham różnej, najczęściej skrzyżowanie Rock'a z Metal'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=65156]requal[/mention] - mój Ty dobry e-kolego, proszę Cię o taką opinię, boś doświadczony, z niejednej słuchawki muzyki słuchałeś: czy Twoim zdaniem Kanas Pro za 150$ jest warty tych pieniędzy i czy jest to granie zauważalnie lepsze, warte wymiany 4 innych doków typu BQ3, QT2, KC2 na właśnie te jedne?
Mój grajek to Shanling M0, muzyki słucham różnej, najczęściej skrzyżowanie Rock'a z Metal'em.
Moim zdaniem zdecydowanie są warte swojej ceny

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wejdz na Aliexpress tam w ofercie na Kanas Pro masz wykres porownujacy obie wersje. Normalna, nie pro ma więcej sub-bassu i trochę inne wykończenie obudowy - szczotkowane.

Doki się dość dobrze equalizują i można je dostosować do upodobań. Duży wpływ (nawet na sygnaturę) ma kabel. Tutaj należy trochę poeksperymentować, bo ten stock jest nienajlepszy. 

 

HTB1uoWheZj_B1NjSZFHq6yDWpXaf.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, requal napisał:

Wejdz na Aliexpress tam w ofercie na Kanas Pro masz wykres porownujacy obie wersje. Normalna, nie pro ma więcej sub-bassu i trochę inne wykończenie obudowy - szczotkowane.

Doki się dość dobrze equalizują i można je dostosować do upodobań. Duży wpływ (nawet na sygnaturę) ma kabel. Tutaj należy trochę poeksperymentować, bo ten stock jest nienajlepszy. 

 

HTB1uoWheZj_B1NjSZFHq6yDWpXaf.jpg

Ale nie powiedziałbyś, że to basowe zamulatory ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, wiatrak napisał:

Ale nie powiedziałbyś, że to basowe zamulatory ? 😉

Nie. Wszystko też zależy od tipsów. Można ten bas przedobrzyć, ale można i stonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności