Jump to content
Sign in to follow this  
s3ba92

Fiio D03 + TV + Solo 7c

Recommended Posts

Witam. Jak najlepiej podłączyć tego daca z tv i kolumnami  ? Rozumiem, ze będzie lepsza jakość dźwięku niż wyjście bezpośrednio z tv do solo 7c poprzez gniazdo słuchawkowe?

Jakość będzie lepsza...
Podłącz do TV do Fiio przez optyk (SPDIF), a potem kablami cinch (RCA) do Solo 7c.

Edited by music hunter

Możesz polować na używane fiio zawsze będzie taniej.  Czy różnica będzie opłacalna, to już każdy sam musi ocenić.  Co najwyżej stracisz 40--70 zł przy odsprzedaży.

Jeśli taka zmiana jest nieopłacalna, to równie dobrze wszyscy moglibyśmy pozostać przy puszkach od pasty do butów i łączącym je sznurku :D

Kup, podłącz, posłuchaj.

I pamiętaj, że dodatkowo możesz dokupić alternatywne zasilanie do tego DACa.

Pytam, bo dziecko w drodze i żona będzie gadac, że na głupoty pieniądze wydaje, choć jak jej mówiłem o tym to miałem wrażenie, że zrozumie :P

poszukam jakiejś używki może i przetestuje.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By krzysztopure
      Dzień dobry Państwu.
      Mam zamiar zrezygnować z dotychczasowego zestawu audio (zestaw nr 1) ze względu na ogromny szum, jaki generuje Sony Vaio. Oczywiście chciałem zakupić nowy PC, jednak dzisiejszy szał na wydobywanie kryptowalut z doskonałą skutecznością mnie od tego pomysłu odwiódł. Wpadłem na pomysł, że chwilowo odpuszczę granie w nowe tytuły gier i słuchaniu muzyki z laptopa na rzecz grania na starym PS3, a słuchania muzyki z TV, Xiaomi Mi BOX i Solo 7c (zestaw nr 2).
      Tutaj rodzi się pytanie, otóż jak to podłączyć żeby grało korzystnie? Oczywiście mógłbym po prostu podłączyć Solo 7c do TV poprzecz 2x chinch -> jack, jednak zastanawiam się czy istnieje jakieś wykorzystanie optycznego wyjścia w TV do podłączenia głośników przez np DAC i czy to da wymierne skutki? Mogę dorzucić około 300 - 500 zł do rozwiązania tej zagwozdki.  Muzyka będzie słuchana z pendrive, Soundcloud, Youtube, Spotify itp.
      zestaw nr 1(dotychczasowy)
      Sony Vaio F11M1E/H 
      Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro
      Microlab Solo 7c
      zestaw nr 2(docelowy)
      Microlab Solo 7c
      Xiaomi Mi Box 4K
      Sharp LC-43SFE7332E

Słucham głównie wave, 808, eurobass, future garage, trap, witch house, ambient ale czasem post rock, hardcore, cold wave, new wave
    • By nereus4567
      Witam student chciałby wyposażyć się w swoje pierwsze stereo. Dlatego prosi was o pomoc w wyborze.

Moja karta dźwiękowa to SMLS M2 a budżet jakieś 650 zł. Czy w tych pieniądzach będzie rozsądniej kupić Edifinder R2600 albo Microlaby Solo 7c czy może jakiś wzmacniacz i do tego kolumny. Nadmienię że posiadam kolumny po spadku Sanyo SX-350 ale chyba są chyba trochę za słabe.

Znajomy polecił mi w tych pieniądzach wzmacniacz Unitrą ws-303 i do tego kolumny Tonsil Alton 80 albo Eltax Liberty 5+ . Dodam że mieszkam w 30m2 kawalerce z wysokimi sufitami. Bardzo dziękuję za czas i pomoc.

P.S.
      Najczęściej słuchany przeze mnie rodzaj muzyki to future/hard bass.

P.S. II
      Warszawa
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy